Закріплення правила переносу слів з апострофом

Про матеріал
Мета: Закріпити знання учнів про роль апострофа у словах, правильність читання слів з апострофом, повторити правильність позначення апострофом на письмі роздільну вимову звуків, закріпити знання ділити слова з апостро-фом для переносу з рядка в рядок; удосконалювати вміння аналізувати звуко-буквенний склад слів у написанні яких використовується апостроф; розвивати мовлення, вміння порівнювати робити висновки; виховувати ува-жність, працьовитість, старанність.
Перегляд файлу

Тема: Закріплення правила переносу слів з апострофом.

Мета: Закріпити знання учнів про роль апострофа у словах, правильність

читання слів з апострофом, повторити правильність позначення апострофом

на письмі роздільну вимову звуків, закріпити знання ділити слова з апострофом для переносу з рядка в рядок; удосконалювати вміння аналізувати

звуко-буквенний склад слів у написанні яких використовується апостроф;

розвивати мовлення, вміння порівнювати робити висновки; виховувати уважність, працьовитість, старанність.

Обладнання: презентація до уроку, підручник, зошит, шість цеглинок.

 

Хід уроку

 

І. Організація класу до уроку

Доброго ранку сонечку ясному!

Доброго ранку класу прекрасному!

Всім я вам здоров’я зичу й добра,

А тепер до роботи приступати пора .

А що ми будемо робити,

Над чим ми будемо працювати

Ви зможете усі сказати,

Як спробуєте завдання розв’язати .

ІІ. Повідомлення теми уроку.

1. Вправа «Морський бій»

Завдання: за допомогою ключа прочитайте тему уроку

   А Б В Г Д Е Є Ж З

1 П Д О Т Ю М Б І Ф

2 Р А К Х О С У К Р

3 И Й К Б У Д І Р Ч

4 В Б В О І Й Ж Ї Ч

5 Ч И О С Ф Р О Л С

6 П Ж І Р Г Д С Д Т

7 И Щ И Т О Ь Б Ж Ф

8 Т П Я У Т Т Г Т К

Ключ: 2Б, 6А, 4Г, 2Е, 8Д, 3Ж, 5Є, 7З

  •  Молодці! Правильно, це апостроф. І сьогодні на уроці ми з вами

продовжимо говорити про апостроф, будемо читати слова з апострофом,

повторимо їх написання, а також закріпимо знання як переносити слова з

апострофом.

  1. Вправа «Я бажаю тобі…»
  • Пригадайте, які твори ви читали в розділі «У колі дружної родини».
  • Яким іншим словом можна замінити слово родина?
  • Що вам можуть побажати ваші родичі?
  • А що ви можете побажати своїм родичам?
  • Що ви можете своїм однокласникам?

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Каліграфічна хвилинка.

п’ю в’ї ря р’я бур’ян буряк

  1. Вправа «Порівняй слова»

                  буряк                бур’ян

  • Скільки букв у словах? Назвіть їх.
  • Назвіть звуки у словах.
  • Скільки звуків у кожному слові?
  • Скільки складів у кожному слові?
  • Яким за звучанням є третій звук у кожному слові?
  • Чому у слові бур’ян стоїть апостроф?
  • Як можна перенести з рядка в рядок кожне слово?
  1. Зоровий диктант

Жив жучок між бур’янами,

жив без тата і без мами.

  • Підкресліть слово з апострофом.
  • Усно поділіть слово для переносу з рядка в рядок.

ІV. Вправи на закріплення.

  1. Робота з підручником (вправа 4)
  • Випиши з оповідання В. Сенцовського слова з апострофом. Поділи їх для переносу різними способами.

Перевір себе:

Хло-п’ята, хлоп’-ята, хлоп’я-та, па-м’ятна, пам’-ятна, пам’я-тна,пам’ят-на.

  • Побудуй звукову модель одного із виписаних слів (на вибір).

Перевір себе:

(застосовування цеглинок)

 

хлоп’ята –

 

хлоп’ята –

 

хлоп’ята –

 

 

пам’ятна –

 

пам’ятна –

 

пам’ятна –

 

 

 

  • Склади і запиши речення про дійових осіб оповідання з висловами:

добра пам’ять, дерев’яний вулик, допитливі хлоп’ята.

  1. Фізкультхвилинка

Сірий котик міцно спав,

Навіть пісню не співав.

Та нарешті він проснувся

І довкола озирнувся.

Став смачненько потягатись

І чистенько умиватись.

Порозчісував він вуса

Довгі-довгі, русі-русі.

Зуби й кігті нагострив

І до комірчини він побрів.

І добро оберігати.

Й ми, як котик, відпочили,

Щоб зміцніли наші сили.

  1. Тренувальні вправи
  1. Випишіть тільки ті слова, в яких треба ставити апостроф

М…який, здоров…я, р…юкзак, гал…явина, подвір…я, св…ято, пам…ятник.

Перевір себе:

М’який, здоров’я, подвір’я, пам’ятник.

  1. Запишіть слова. Поясніть написання. Поставте наголоси.

Кам’яний, м’яч, любов’ю, полум’я, прислів’я, п’ять, здоров’я, м’ята.

  1. Перепишіть слова. Підкресліть «зайве» слово в кожному рядку.

Фея, фонтан, фартух, хвилина, фазан.

Щиглик, щука, шуба, дощ, борщ.

Свято, сім’я, рум’яний, черв’ячок, верхів’я.

Узлісся, змагання, дозвілля, неділя.

V. Узагальнення та систематизація знань.

     1. Гра «Склади слово»

ДЕВ ЯТЬ

П Є

ПАМ ЯТНА

В ЮТЬ

- Як пишуться ці слова? (з апострофом)

     2. Гра «Піймай слова»

Завдання: почувши слово з роздільною вимовою, потрібно плеснути в долоні

Бур’ян, м’ята, зілля, ліплять, подвір’я, буряк, солов’ї, моря, співають, сім’я.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія

  1. Давайте підведемо підсумки нашого уроку.
  •  Давайте пригадаємо коли ми ставимо апостроф у словах?
  •  Як же ми можемо перенести слова з апострофом?
  •  Чи можу я перенести апостроф на наступний рядок?
  • Наведіть приклади слів, які пишуться з апострофом.
  1. Вербальне оцінювання учнів
docx
Додано
9 вересня 2020
Переглядів
12844
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку