Тема: Закріплення вмінь написання вивчених букв. Письмо слів, речень. Списування з друкованого та рукописного шрифту.
Мета: Удосконалювати навички писати вивчені букви, складати речення, робити схемки речень, списувати з друкованого та рукописного шрифтів; розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення; виховувати любов до природи та друзів наших менших.
Обладнання: маски до казки «Рукавичка», стилізоване зображення рукавички, ілюстрація, що зображує пейзаж, картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вчитель.
Любі діти, у наш клас
Завітали гості щирі.
Привітаймо в добрий час
Гостей з посмішкою й миром.
Діти.
Добрий ранок нам!
Добрий ранок вам!
Добрий ранок всім!
Учень.
Ми вам раді, люди добрі.
Ми вітаєм щиро вас.
І запрошуєм ласкаво
На урок у перший клас.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Діти, ви дуже любите казки.
- Відгадайте, з якої казки ця історія: «Йшов дід лісом, а за ним бігла собачка. І загубив дід…
- Правильно, це казка «Рукавичка». На сьогоднішньому уроці ми з вами не тільки послухаємо цю казку, а й побуваємо у ній. Кожен з вас виконає роль певного персонажа з цього твору. (вчитель роздає дітям маски персонажів до казки «Рукавичка»)
- Вимогами до нашого сьогоднішнього уроку є:
- Правильність
- Охайність
- Уважність.
Наприкінці уроку підіб’ємо підсумки за цими вимогами. Сподіваюся, всі готові? Тоді, розпочинаємо.
ІІІ. Подорож до казки.
Загубив дід рукавичку – таку теплу, наче пічка.
Та й пішов її шукати, від морозу рятуватись.
Поки лісом дід ішов, хтось із звірят її знайшов.
Вийшла з нірки сіра мишка, бачить – рукавичка.
Мишка. Тут я буду жити.
Вчитель. Та не знала наша мишка, що рукавичка ця не проста, а чарівна. Ось вона і говорить до мишки людським голосом.
Рукавичка. Спочатку відгадай загадку:
У зеленому вбранні гуляє і комариків ганяє.
Хоч і плавати мастак, а не рибка і не рак. (жаба)
Вчитель. Слухаємо далі казку.
Мала жабка лісом скаче, натрудилася добряче
Сіла в тінь і спочиває, рукавичку помічає.
(жабка підходить до рукавички)
Жабка. Хто, хто в рукавичці живе?
Хто, хто у тепленькій там є?
Мишка. Я – Мишка-шкряботушка. А ти хто?
Жабка. А я – Жабка-скрекотушка, пусти погрітись.
Вчитель. Тут озвалась рукавичка.
Рукавичка. Спочатку треба виконати завдання.
- Записати букву, яка складається з двох прямих похилих ліній, закруглених знизу (л).
- Записати букву, яка складається з трьох елементів з прямої і двох кривих ліній (к).
- Записати третій звук у слові «літо» (т)
- Записати першу букву, якою розпочинається Букварик (а)
- Записати перший звук у слові «Слава» (с)
- Буква ця дощу боїться,
Хоч вона без цукру й солі,
Тож не може обійтися
Цілий рік без парасолі. (р)
- Ей, стовпчику.
- Я не стовпчик.
- Ей, хлопчику.
- Я не хлопчик
- Хто ж ти?
- … (буква і)
- Що у тебе на голові, шапка?
- Ні, … (крапка) (і)
(л,к,т,а,Р,і)
(Самоперевірка. На дошці записані ці букви правильно. Звірити з дошкою)
Гра «Збери слово». З даних букв утворити слова.
Вчитель. Білий зайчик не нудьгує,
Між ялинками мандрує.
Утікав він від лисички
І прибіг до рукавички.
Зайчик (підходить до рукавички) Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто у тепленькій там є?
Мишка. Я Мишка-шкряботушка.
Жабка. Я Жабка-скрекотушка. А ти хто?
Зайчик. Я – Зайчик-побігайчик, пустіть і мене погрітись.
Вчитель. Тут озвалась рукавичка.
Рукавичка. Спочатку полікуй слова. Дужий вітер подув, і деякі букви порозлітались.
П . вн . к К . т . к Л . ск .
(Фронтальна перевірка)
- Де ми зустрічалися з цими героями?
Вчитель. Лисичка-сестричка зайця ганяла,
Втомилась, до дерева боком припала.
Голодна, холодна, згадала про піку,
І раптом натрапила на рукавичку.
Лисичка. (підходить до рукавички) Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто мене жити візьме?
Мишка, жабка, зайчик. Я Зайчик-побігайчик. А ти хто?
Лисичка. А я – Лисичка-сестричка, пустіть до себе погрітись.
Вчитель. Знов озвалась рукавичка.
Рукавичка. Заходь, але спочатку треба заспівати пісеньку про лисичку.
Вчитель. А вовчик-братик лисичку шукав,
Через пеньок спіткнувсь і упав
Піднявся засмучений, що за біда…
Аж глянь, лежить рукавичка одна.
Вовчик (підходить до рукавички) Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто мене жити візьме?
Мишка, жабка, зайчик, лисичка. А ти хто?
Вовчик. А я – вовчик-братик, пустіть і мене до себе жити.
Вчитель. І знову озвалась рукавичка.
Рукавичка. Заходь, тільки спочатку потрібно виконати письмове завдання.
Списування скоромовки.
Вчитель. Коли це лісом ведмедик іде,
Лапку смокче, поспати б, та де?
Раптом, бачить невеличка
Під сніжком лежить рукавичка.
Ведмідь (підходить до рукавички)
Гу-гу-гу! Ве-ве-ве! Хто в рукавичці живе?
Мишка, жабка, зайчик, лисичка, вовчик. А ти хто?
Ведмідь. А я – Ведмідь-набрід, пустіть і мене лапи погріть.
Вчитель. Знов озвалась рукавичка.
Рукавичка. Погрієш, тільки спочатку треба скласти речення.
За ілюстрацією скласти речення про природу. Краще, речення схематично зобразити на дошці.
Вчитель. Кабан-іклан лісом блукав.
Він собі нових друзів шукав.
Минув ялинку невеличку
І натрапив на рукавичку.
Кабан (підходить до рукавички) хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто в тепленькій там є?
Мишка, жабка, зайчик, лисичка, вовчик, ведмідь-набрідь. А ти хто?
Кабан. А я – кабан-іклан. Пустіть мене до себе.
Вчитель. Знов озвалась рукавичка.
Рукавичка. Спочатку потрібно розказати про все, що ми робили сьогодні на уроці.
IV. Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон»
Вчитель. Діти, у вас сьогодні був незвичайний урок, правда ж? Ви прийдете додому, і ваші молодші братики чи сестрички, можливо, мама чи тато попросять вас розповісти про нього. Що ж ви їм розкажете?
- Чи сподобалась вам казка?
- Які завдання були найцікавіші?
- Хто дотримувався вимог?
Я дуже задоволена вашою роботою на нашому казковому уроці.
Вашим завданням буде: придумати розповідь про життя звіряток у рукавичці.