Закріплення вміння змінювати прикметники за чис¬лами, ставити питання до прикметників, редагувати текст

Про матеріал
Мета: формування в учнів уміння змінювати прикметники за числами, вживати прикметники у множині; збагачувати словни¬ковий запас; розвивати мовлення; виховувати акуратність.
Перегляд файлу

Урок 87

Тема. Закріплення вміння змінювати прикметники за чис­лами, ставити питання до прикметників, редагувати текст

Мета: формування в учнів уміння змінювати прикметники за числами, вживати прикметники у множині; збагачувати словни­ковий запас; розвивати мовлення; виховувати акуратність.

ХІД УРОКУ

Організація класу до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

Прочитайте виписані словосполучення іменників з прикмет- никами. Назвіть закінчення й число.

Фронтальне опитування

Як змінюються прикметники?

Від чого залежить число прикметника? (Від іменника, що з ним пов'язаний)

Яке закінчення мають прикметники у множині?

Оголошення теми й мети уроку

IV. Закріплення вивченого

Словниковий диктант

Колосся, насіння, гілля, щебетання, ранній, здоровенний, плаття, подвоєний, сонний, ванна, молоддю, районний, подовження, подвоєння.

Що спільного мають всі ці слова?

Підкресліть подвоєні приголосні.

Знайдіть серед цих слів прикметники. Підкресліть їх.

I в.

Змінювання прикметників за числами

II в.


Сухе дерево — Гарна квітка — Вихрястий чуб

Чорний собака Житнє поле — Залізна ручка


 


Змініть прикметники разом з іменниками за числами, виділіть закінчення в прикметниках.

Яке закінчення мають прикметники у множині?

Спостереження за змінюванням прикметників за питаннями

(Впр. 103)

Прочитайте словосполучення.

Що відбувається з прикметником, якщо змінюється іменник, з яким він пов'язаний?

Висновок. При змінюванні іменника змінюється і прикметник, пов'язаний з ним.

Запишіть словосполучення. Позначте закінчення прикмет­ників.

Вибіркове списування (парна робота) (Впр. 105)

Списування.

Перевірка.

В яких словах вірша двома буквами позначено один звук?

Джерельцем, задзюркотів, синьою, день, скрізь.

Складіть звукову модель слова синьою.

О = о = о

5. Самостійна робота (Впр. 104). Редагування тексту

Спишіть, розкриваючи дужки. Виділіть закінчення прикмет­ників. Позначте число прикметників.

V. Підсумок уроку

Як змінюються прикметники?

Яке закінчення мають у множині? VI Домашнє завдання

Вправа 106, С. 47.

doc
Додано
4 квітня 2020
Переглядів
464
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку