Закріплення звукових значень букви л («ел»).

Про матеріал

Мета: закріпити звукове значення букви л «ел»; ознайомити учнів з історією мультиплікації; удосконалювати вміння читати речення і зв'язні тексти з вивченими буквами; продовжувати роботу над формуванням умінь зіставляти звукові моделі та малюнки; виховувати бажання творити добро.

Перегляд файлу

 

Тема: Закріплення звукових значень  букви л («ел»).

Мета: закріпити звукове значення букви л «ел»; ознайомити учнів з історією мультиплікації; удосконалювати вміння читати речення і зв’язні тексти з вивченими буквами; продовжувати роботу над формуванням умінь зіставляти звукові моделі та малюнки; виховувати бажання творити добро.

Обладнання: мультфільм В. Левандовського «Казка про солом’яного бичка».

Хід уроку

  1.      Організаційний момент
  •         Діти, чи подобаються вам казки? Дайте відповіді на запитання і ми побачимо, хто більше знає казок.

 Хто за ріпкою?

 Засіб пересування Баби Яги.

 Де жила мишка - шкряботушка і жабка-скрекотушка?

 У яких казках зустрічається число сім?

 Втікач від зайця та ведмедя.

 Тварина, яка допомогла бабі та дідові розбагатіти.

  •         Сьогодні ми з вами помандруємо в казку - мультфільм. 

За лісами, за морями відчиняє двері брама,

А за брамами отими, чарівними, золотими,

Диво-казка походжає. Нас гостинно припрошає

До веселої господи, де від заходу до Сходу

Щастям повняться простори, де зникають біль і горе.

Де чарівнії жар-птиці з квітів п’ють нектар-водицю,

Де Телесика гусятко мчить додому на крилятках,

Де хитресенька лисичка всім дарує небилички.

Там маленька мишка сіра ріпку витягти зуміла.

Диво, диво, дивина – ця чарівна сторона.

II. Повторення вивченого матеріалу

- Але спочатку потрібно перевірити чи готові до подорожі.

1. Мовленнєва розминка

- З чого ж нам урок почати? Чистомовку проказати!

Или-или-или – у гості казку запросили.

На-на-на – будь з нами казка чарівна.

Ає-ає-ає – все у казці оживає.

2. Фронтальне опитування

— Яку букву вивчили на попередньому уроці?

— Який звук вона позначає?

— Наведіть приклади слів з цим звуком.

3. Аналітико-синтетичні вправи

Утворення та читання складів

http://zubrila.com/wp-content/uploads/2014/11/443.jpg

Читання пірамід

http://zubrila.com/wp-content/uploads/2014/11/444.jpg

4. Промовляння скоромовки

Проти сонечка бичок
білий виставив бочок –
я не буду більш брикати,
краще буду засмагати.

III. Опрацювання теми уроку

  •         А на якому транспорті ми помандруємо?  Відгадайте!

Біжить корова, гладка, здорова,

а за нею телята – всі вони близнята!   (Поїзд)

Гра «Відгадай!»

- Любив український народ казки про братів наших менших – тварин. Тож і казка наша буде про тварин.

- Відгадайте, хто іде у першому вагоні?

Влітку наїдається, взимку відсипається. (ВЕДМІДЬ)

- А хто подорожує у другому вагоні?  

Прийшла кума із довгим віником

на бесіду із нашим півником. (ЛИСИЦЯ)

- У третьому?

Не ходжу я, а скакаю, бо нерівні ноги маю.

Я страшенний боягуз, всіх на світі я боюсь. (ЗАЄЦЬ)

  •         Здогадались, Ми вирушаємо у казку «Солом’яний бичок».

Вправа «Друкар»:

- Як і в будь-якому потязі, зараз відбудеться перевірка квитків. Перед вами клавіатура комп’ютера. Ви повинні «надрукувати», ввести в комп’ютер назву казки. А центральний комп’ютер перевірить чи всі сіли у поїзд.

- Повторіть ще раз назву казки. («Солом’яний бичок»)

- Поділіть слово солом’яний на склади.

- Поділіть слово бичок на склади.

- Давайте запишемо звуко - складові схеми цих слів.

[ −•|− •|=•|−•=]      [−•|−•−]

  •         А щоб час в дорозі пролетів непомітно послухайте історію про перші мультфільми

Одним з новітніх явищ в історії культури ХХ століття, окрім появи кінематографу, можна впевнено назвати жанр анімаційного мистецтва в усіх його проявах та різновидах. На сьогоднішній день є чотири види мультиплікації:

1) мальована мультиплікація (показ намальованого середовища та персонажів на екрані з допомогою кольорових та графічних замальовок на целулоїдних форматах);

2) об’ємна мультиплікація (створена за допомогою скульптурних елементів, де персонажі приводяться в рух за допомогою акторів перед знімальною камерою);

3) силуетна мультиплікація (театр тіней, або графічна заливка силуетів на целулоїдних форматах);

4) комп'ютерна анімація (створення анімаційних стрічок за допомогою комп’ютерних 3-D технологій).

Першоджерелами мистецтва будь-якого виду мультиплікації можна вважати історію театру маріонеток

Інтерес до мистецтва лялькової та мальованої мультиплікації у наш час не випадковий. З кожним роком відкриваються нові можливості цього виду мистецтва.

Продукції українські мультфільми створювалися митцями з метою навчати молоде покоління добра й справедливості, любові до ближнього, поваги до старших. З допомогою дотепів та народного гумору чимало українських анімаційних стрічок висміювали негативні людські риси характеру, все те, що сьогодні пропонує іноземна анімація.

Сутність української мультиплікація глибоко національна. Її основу становить народна творчість. Це казки, байки, легенди, народні пісні, традиції та звичаї, притаманні тій чи іншій народності.

В Україні перший мультиплікаційний фільм був створений у 1927 р. на Одеській кіностудії. Це була «Казка про солом’яного бичка» режисера В’ячеслава Левандовського.

  •         А що ж означає слово «анімація»?

Анімація (з лат. anima — душа і похідного фр. animation — оживлення) — вид кіномистецтва, твори якого створюються шляхом зйомки послідовних фаз руху намальованих (графічна анімація) або матеріальних (об'ємна анімація) об'єктів. Також існує комп’ютерна анімація.

  •         Ось ми  і прибули на станцію «Казкова»
  •         Розімнемось трішки після поїздки .

Фізкультхвилинка

У країні казачок жив Бичок-третячок.

Разом з ним усі звірятка вишикувались на зарядку.

Похитали головою, раз – притупнули ногою,

Руки вгору підняли, трішки ними потрясли.

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз, раз – присіли, піднялись.

Головою похитали й працювати знов почали.

Перегляд мультфільму «Солом’яний бичок»

Скільки дійових осіб у казці? Назвіть їх. (Дід, внучка, бичок, ведмідь, лисиця, заєць.)

Опишіть героїв мультфільму.

  •         Яким був ведмедик?
  •         Якою була лисичка?
  •         Яким був зайчик?
  •         Якою була внучка?
  •         Кого з героїв казки ви більше поважаєте? За що?

Створення ілюстрації до казки.

IV. Підсумок уроку

  •       Про кого ми дивились мультфільм?
  •       Яку букву вивчали?
  •       Які звуки вона позначає?

 

 

docx
Додано
6 серпня 2018
Переглядів
3215
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку