ТЕМА: «Залежність властивостей елементів від періодичної зміни електронних структур атомів».
Мета уроку: виявити причину зміни властивостей елементів та їх сполук, а саме періодичну зміну будови зовнішніх оболонок атомів; розвивати вміння виявляти причинно- наслідкові зв’язки між явищами
Обладнання: Періодична таблиця Д.І. Мендєлєєва
Тип уроку: засвоєння нових знань
Методи: інтерактивні технології кооперативного навчання, роботи в малих групах.
Хід уроку
Завдання №1 (хрестики-нулики)
З’єднайте прямою лінією формули електронних схем атомів хімічних елементів одного періоду
1s22s2 |
1s22s22p63s2 |
1s2 |
1s22s22p63s1 |
1s22s22p1 |
1s22s22p63s23p3 |
1s22s22p63s23s23p1 |
1s22s22p63s23p6 |
1s22s22p4 |
Завдання №2
Виправте помилку:
1s22s22p1 II період IIIгрупа головна підгрупа
1s22s22p4 II період IVгрупа головна підгрупа
1s22s22p3 II період Vгрупа головна підгрупа
Хімічний диктант. Закінчити речення
Варіант I
Варіант I
Поблема:
1.Як з огляду на теорію будови атома можно пояснити зміну властивостей елементів в періодах від металічних до нематилічних?
2.У чому причина перодичності в зміні властивостей хімічних елементів?
2 Робота в групах
Завдання для 1-ї та 4-ї групах
Завдання для 2-ї та 5-ї групах
Завдання для 3-ї та 6-ї групах
1. Складіть електронні схеми буови атомів:
а) Неону та Натрію б) Аргону та Калію
2. Чим вони відрізняються за будовою атома
3. Як пояснити хімічну інертність благородних газів з огляду будови атома?
4. Як пояснити хімічну активність лужних металів з огляду будови атома?
5. Зробіть загальний висновок ( З чим пов’язана стрибкоподібна зміна вдастивостей при переході від благородного газу долужного металу, тобто поява нового періоду)
Після виконання роботи групи почерзі озвучують проблему, висунуту перед ними. Вносяться доповнення та зміни.
Укажіть номер квартири, з якої загубився оксид; вкажіть хімічний елемент цього оксиду
Прошу повернути за виногороду.
III Заключна частина уроку
3.1 Підбиття підсумків роботи та оцінювання роботи учнів за урок
3.2 Рефлексія
3.3 Домашнє завдання.