Про матеріал
Заняття «Будь чесним і правдивим» 1 клас.
Мета: продовжувати вчити дітей доброзичливо ставитись до своїх однолітків та дорослих; дати уявлення про позитивний вплив на людину такої моральної категорії, як правдивість. Згубну дію звички обманювати на основі аналізу вчинків персонажів народних казок, казки В. Сухомлинського « Лисенятко» та запропонованих моральних ситуацій. Обговорити з дітьми деякі прояви неправильної поведінки , виправляти у розв‘язуванні моральних завдань та ситуацій. Розвивати аналітичне мислення дітей, їхню пам‘ ять , увагу, зв ‘ язне мовлення , вміння міркувати. Виховувати непримиренне ставлення до брехні у всіх її проявах.
Хід заняття.
1. Привітання.
Хто бажає бути сьогодні на занятті успішним, дві руки підніміть вгору.
Хто постарається бути уважним, плесніть 3 рази в долоні.
Хто чекає від нащего заняття, що воно буде цікавим, топніть один раз ногою.
І нарешті, хто буде активним на занятті підніміть великий палець вгору.
Молодці, я бачу, що багато хто хоче активними, уважними і успішними.
2. Вступна бесіда.
- Діти, чи ви любите казки?
_ Я теж їх дуже люблю. І сьогодні хочу запросити вас до казки, яка називається « Лисенятко - першокласник», написав цю казку В. Сухомлинський.
https://www.google.com/search?q=%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0+%D0%BB%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%BE+%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%88%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA&oq=%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0+%D0%BB%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%BE+-+&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqCQgBEAAYExiABDIGCAAQRRg5MgkIARAAGBMYgAQyCggCEAAYExgWGB7SAQoxMDM1NmowajE1qAIAsAIA&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:4401d563,vid:jwtYKbxz2T4,st:0
3. Перегляд казочки .
4.Бесіда за змістом казочки.
-Куди ходило Лисенятко щоранку? ( До школи).
- Що воно придумало, щоб не йти до школи? ( Сказало, що у нього болить зуб).
- Що зробила мама, зрозумівши, що Лисенятко її обманює? ( Зараз піду до лікаря Ведмедя, щоб той вирвав хворий зуб).
- Чому Лисенятко швидко зібралося до школи? ( Не хотів, щоб йому виривали зуб).
- Діти. Як ви зрозуміли із казки, Лисенятко обмануло маму.
- Що означає слово « обманювати»?
- Добре це, чи погано обманювати маму?
1. Моральна ситуація.
- Послухайте, який випадок трапився у лісовій школі.
Ситуація про Вовчика.
Вовчик приніс до школи фарби на урок малювання. Йому так закортіло помалювати, що він тихенько, поки ніхто не бачить, відкрив червону фарбу та вмочив у неї палець. Фарба закапала на парту, підлогу, новий килим. Він швиденько закрив її і вимив руки з милом. Від червоної фарби на пальці й сліду не залишилось, а на парті й килимі лишилася червона пляма.
Діти, хто це заляпав наш новий килим фарбою?- запитала вчителька. Але ніхто їй не відповів. Довго панувала тиша. Вовчик так і не зізнався.
-Діти. Як ви вважаєте: не зізнатися в скоєному- це обман, чи ні?
-Як би ви вчинили в подібній ситуації? Чому?
- Що потрібно було зробити Вовчику?
- Запам ‘ятайте: брехня дуже некрасива. Обманювати- негарно і недобре.
Ми сьогодні з вами прослухали дві казки, намалюйте, будь ласка, персонажу який вам запам’ятався. На роботу виділяємо 5 хвилин
Заключна частина. Прощання.
- Що вам сподобалось на сьогоднішньому занятті?
- Які почуття ви сьогодні переживали? ( відповідає кожна дитина).
Дякую вам за роботу……