Заняття-дослід «Шипуче-малювання»

Про матеріал
Нетрадиційне малювання содою та оцетом із використанням фарб для ознайомлення дітей з нетрадиційним видом малюванням та властивостями побутових речовин.
Перегляд файлу

Центр науково-технічної творчості молоді Сумської міської ради

 

 

 

 

 

 

Заняття-дослід

«Шипуче-малювання»

 

 

Підготовлений і проведений в рамках Тижня відділу РТРД «Пізнайко» керівником гуртка «Образотворче мистецтво» Сапухіною   О.В.

 

 

 

 

 

2024

 

Техніка: нетрадиційне малювання содою та оцетом із використанням  фарб.

Мета: ознайомити дітей з нетрадиційним видом малювання, властивостями побутових речовин; вчити спостерігати, порівнювати, робити висновки; розвивати творчі здібності дитини, уяву, фантазію, дрібну моторику; виховувати патріотизм, повагу і пошану до національних символів України.

Орієнтовний вік учасників: 5-6 років

Час проведення: 30 хв.

Обладнання: фарба синього і жовтого кольору, вода, пензлики, шприці без голок, оцет, харчова сода, серветки, рукавички, одноразові тарілочки, скляні стакани.

ХІД ЗАНЯТТЯ-ДОСЛІДУ

  1. Організаційний момент.
  2. Повідомлення теми і мети заняття.

Красивий, щедрий, рідний край
І мова наша солов’їна,
Люби, шануй, оберігай,
Усе, що зветься ……….(Україна)

Ми з вами  - українці. І маємо щодня про це пам’ятати. Сьогодні ми поговоримо про державні символи України. Чи знаєте ви як вони називаються?

Так правильно – це гімн, герб і прапор!  У кожної країни вони свої. Я хто може назвати українські? Демонстрація символів України. Сьогодні ми з вами намалюємо прапор. Прапор – державний символ, ознака сили та слави ( прослуховування пісні про прапор).

  1. Пізнавальна діяльність.

Для роботи ми використаємо дуже незвичні для нас матеріали – харчову соду і оцет, а також фарби. Які ж кольори нам будуть потрібні? Правильно – синій і жовтий. Що ж означають кольори на прапорі? Жовтий - це колір достатку українського народу, а синій - це колір мирного неба, колір води, без якої не дозрів би хліб.

  1. Пальчикова гімнастика або руханка патріотична

https://www.youtube.com/watch?v=jE3uqhkmRUY

 

  1. Часткова демонстрація. Обговорення етапів роботи, показ послідовності дій, інструктаж. Зазначається, що такий вид роботи обов’язково має проводитися під наглядом педагога або батьків.
  2. Виконання досліду.

За допомогою пензликів наносимо фарби синього кольору зверху та жовтого кольору знизу краплинками у вигляді прямокутника на тарілочку густо посипану содою. Потім за допомогою шприцу наносимо поверх малюнка оцет. Зображення починає шипіти та пінитися, а на межі кольорів  можливе утворення зеленого кольору. Звертаємо на це увагу дітей та пригадуємо закони змішування кольорів.

  1. Підсумок заняття. Обговорення отриманих результатів. Фотографування на згадку.
docx
Додав(-ла)
Сапухіна Олена
Додано
3 квітня
Переглядів
27
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку