Конспект заняття
з розвитку зв’язного мовлення
для дітей старшого дошкільного віку
з теми: «Гриби»
Підготувала:
вчитель-логопед
дошкільного навчального закладу
комбінованого типу,
ясел-садка № 31 «Рябінушка»
Управління освіти
Бахмутської міської ради
Донецької області
спеціаліст вищої категорії
Гордєєва Олена Юріївна
Тема: гриби.
Програмовий зміст:
К/р - розвивати словесно-логічне мислення, слухову та зорову увагу, пізнавальну уяву;
К/н - вживати прийменники: з, над, під, біля, в, на;
К/в - підтримувати умови для формування інтересів на занятті, виховувати любов та бережне ставлення до природи;
К/м/р - поширювати навички дітей в формуванні монологічної мови;
- вживати слова, що означають назви дій;
- вживати іменники з присвійними займенниками;
- складати розповідні речення за малюнком.
Обладнання: силки до ігор, презентація, відеозапис заняття https://youtu.be/MLHTkAPcWlM
Хід заняття:
І. Підготовча частина:
1. Д/в «На лісовій галявині» - аудіо запис дощу.
- з’являються малюнки грибів.
- пригадайте назву грибів.
ІІ. Основна частина:
2. Розвивальне відео «Отруйні та їстівні гриби» https://youtu.be/SbJsXeYUe3Q
Цікаві факти про гриби.
3. Інтерактивна гра «Вивчаємо назви грибів» – вчити орієнтуватися в назвах грибів, вживати іменники з присвійними займенниками. https://learningapps.org/display?v=ppgpzir3a23
4. Д/в «Яке маленьке слово загубилось?» – презентація (вчити вживати прийменники: з, над, під, біля, в, на).
- гриб росте ПІД деревом;
- дівчинка сидить НА пеньочку;
- дівчинка стоїть ПІД деревом;
- гриби лежать НА тарілці;
- гриби лежать В кошику;
- жолудь лежить ПІД деревом.
5. Інтерактивна гра «В ліс по гриби» – складати розповідні речення за малюнком. https://learningapps.org/display?v=pr3xcowac23
6. Відгадуємо та вивчаємо загадку за допомогою мнемотаблиці.
Між травичкою завзято
Гомонять руді малята.
Кучеряві в них спіднички,
Називаються...
ІІІ. Заключна частина:
Четвер 02.11.2023р.
Граматична будова мови
Розвиток мови
Тема: вживання прийменників: з, над, під, біля, в, на.
Програмовий зміст:
К/р - розвивати словесно-логічне мислення, слухову та зорову увагу, пізнавальну уяву;
К/н - вживати прийменники: з, над, під, біля, в, на;
К/в - підтримувати умови для формування інтересів на занятті, виховувати любов та бережне ставлення до природи;
К/м/р - поширювати навички дітей в формуванні монологічної мови;
- вживати слова, що означають назви дій;
- вживати іменники з присвійними займенниками;
- складати розповідні речення за малюнком.
Обладнання: силки до ігор, презентація, відеозапис заняття.
Хід заняття:
І. Підготовча частина:
1. Д/в «На лісовій галявині» - аудіо запис дощу.
- з’являються малюнки грибів.
- пригадайте назву грибів.
ІІ. Основна частина:
2. Розвивальне відео «Отруйні та їстівні гриби» https://youtu.be/SbJsXeYUe3Q
Цікаві факти про гриби.
3. Інтерактивна гра «Вивчаємо назви грибів» – вчити орієнтуватися в назвах грибів, вживати іменники з присвійними займенниками. https://learningapps.org/display?v=ppgpzir3a23
4. Д/в «Яке маленьке слово загубилось?» – презентація (вчити вживати прийменники: з, над, під, біля, в, на).
- гриб росте ПІД деревом;
- дівчинка сидить НА пеньочку;
- дівчинка стоїть ПІД деревом;
- гриби лежать НА тарілці;
- гриби лежать В кошику;
- жолудь лежить ПІД деревом.
5. Інтерактивна гра «В ліс по гриби» – складати розповідні речення за малюнком. https://learningapps.org/display?v=pr3xcowac23
6. Відгадуємо та вивчаємо загадку за допомогою мнемотаблиці.
Між травичкою завзято
Гомонять руді малята.
Кучеряві в них спіднички,
Називаються...
ІІІ. Заключна частина:
П'ятниця 15.10.2021р.
Граматична будова мови
Розвиток мови
Тема: утворення іменників в пестливому значенні за допомогою суфіксів.
Програмовий зміст:
К/р - розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення;
К/н - вчити складати описову розповідь за малюнком з опорою на питання;
К/в - виховувати любов та бережне ставлення до природи;
К/м/р - поширювати та уточнювати уявлення про гриби, збагачувати словниковий запас, розвивати зв'язне мовлення дітей (вчити давати повні відповіді на питання);
- продовжувати вчити вживати прикметники-антоніми, узагальнюючі слова 1 порядку, вживати прийменники: з, над, під, біля, присвійні прикметники;
- вчити утворювати іменники в пестливому значенні за допомогою суфіксів.
Обладнання: коректурна таблиця за темою «Гриби».
Хід заняття:
І. Підготовча частина:
1. Відгадування загадок:
А ось хтось важливий
На біленької ніжці,
Він в шапочці червоній,
На шапці горошки. (Мухомор)
Що за хлопці в пеньках
Стовпилися тісною купкою
І тримають парасольки в руках,
Захоплені хмаркою? (Опеньки)
Ці славні сестрички
Чи не їдять курчат.
Ці дружні сестрички
Поряд стоять.
Немов жовтенькі кнопки
В мох прибили біля стежки. (Лисички)
ІІ. Основна частина:
2. Д/в «Їстівні та неїстівні гриби».
У кожного на столі лежать картки. Якщо я назву їстівний гриб, то ви піднімаєте картку з виделкою і ложкою, якщо неїстівний - то картку, де намальовані ложка і виделка закреслені.
- сироїжка, опеньок, бліда поганка, лисички, підосичник, мухомор, білий гриб, підберезник, маслюк. (Діти піднімають потрібні символи).
- які ми знаємо частини гриба.
- а як називаються корені у грибів? (Грибниця)
- як називають людей, які збирають гриби? (Грибники)
3.Д/в «Один-багато».
У мене одна сироїжка, а у ... багато ... (сироїжок).
один опеньок - багато опеньків,
одна лисичка - багато лисичок,
один білий гриб - багато білих грибів,
один підберезник - багато підберезників,
один маслюк - багато маслюків.
Гриби рудого кольору ... (лисички)
На пеньках ростуть ... (опеньки).
Гриби з олійними капелюшками ... (маслюки).
Гриби, які морять мух ... (мухомори).
«погані» гриби називаються ... (поганки).
4.Д/в «Назви лагідно»
Підберезник - підберезовичек,
Підосиновик - підосиновичек,
Опеньок - опеньочок,
Мухомор - мухоморчик,
Поганка - поганочка,
Сироїжка - сироїжечка,
Білий гриб - білий грибочок.
5.Фізхвилинка:
Всі звірятка на узліссі
Шукають грузді
Білочки скакали, рижики зривали
Лисичка бігла, лисички збирала.
Скакали зайчатки, шукали опятки.
Ведмідь проходив, мухомор розчавив.
6. Д/в «Забудькуватий покупець» - опис грибів.
Покупець прийшов в магазин, але забув назву гриба, який він хоче купити. Він повинен розповісти, який це гриб. Ми виберемо зараз одного покупця, а всі інші будуть продавці і постараються здогадатися, що ж хоче купити покупець.
Гриби: опеньки, лисички, мухомор, білий гриб.
ІІІ. Заключна частина:
7. Д/в «Готуємо страви»
Суп з грибів –
Гриби смажили –
Гриби солили –
Висновки:
Бутенко А. Кононова К. Костюк А. Борисовський Т. Гончаров О. Крютченко К. Олейніков Г. Ольмезов Є. Філоненко Л.
|