ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ГУРТКА «ЧАРІВНІ ФАРБИ»
ЗА ОРІЄНТИРОМ «СІМЕЙНІ ЦІННОСТІ»
(для вихованців дошкільного та молодшого шкільного віку)
Олена БЄЛАНОВСЬКА,
керівник гуртка «Чарівні фарби»
Тема: |
Великоднє зайченя |
Мета: |
Набуття вихованцями ключових компетентностей засобами образотворчого мистецтва, а саме: пізнавальної – яка полягає в ознайомленні з традиціями різних країн та вивченні українських традицій; практичної – формування вмінь і навичок зображення тварин, вивчення кольорової гамми теплих і холодних кольорів, вивчення прийомів зміщування кольорів для отримання потрібного тону; творчої – формування потреби у творчій діяльності, розвиток творчих здібностей, уяви, фантазії дітей, естетичне виховання; соціальна – виховання шанобливого ставлення до надбань світової та вітчизняної культури, духовних та матеріальних цінностей рідного краю. |
Методи: |
пояснювально-ілюстративні, репродуктивні, проблемно-пошукові, ігрові. |
Тип заняття: |
комбінований. |
Форма заняття: |
групова. |
Матеріально-технічне забезпечення: |
|
|
мольберт, папір для малювання формату А4, гуашеві фарби, пензлики, палітри, ємності для води, малярний скотч, паперова тарілочка. |
Дидактичне забезпечення: |
|
|
фотографії, картинки з зображенням зайченяти, картки з відтінками теплих і холодних кольорів. |
Очікуваний результат: |
|
|
позитивне сприйняття індивідуальності в собі, розвиток творчої активності, реалізація творчих здібностей. |
Навчальна програма: |
|
|
«Образотворче мистецтво» (Вержбицька І.В.), схвалена Науково-методичною комісією з позашкільної освіти від 25.05.2018 року, лист ІМЗО від 06.06.2018 №22.1/12-Г-322).
|
|
Перебіг заняття |
|
І. Вступ |
|
(Привітання до дітей, перевірка присутніх та відсутніх. Оголошення теми та мети заняття) |
Керівник гуртка: |
- Сьогодні ми з вами ознайомимось з традиціями святкування Великодня. На вашу думку, що це за свято? |
|
(Вихованці дають свої відповіді-роздуми) |
|
ІІ. Основна частина |
Керівник гуртка: |
- На теренах України святкувати Великдень, як Воскресіння Ісуса, почали ще наприкінці першого тисячоліття із запровадженням християнства. Це свято збіглося у часі з язичницьким святом початку весни (рівнодення). Обидва свята стосувалися відродження життя і надій. З роками чужорідне свято стало частиною місцевої культури, замінивши місцеві звичаї та адаптувавши місцеві обряди й атрибутику. - Ісус Христос, за біблійним сюжетом, воскрес рано-вранці, і Воскресіння супроводжувалося великим землетрусом: янгол небесний відвалив камінь від дверей гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Діва Марія, мати Якова та Соломія прийшли до гробу з пахучими оліями, аби за звичаєм намастити ними тіло Ісуса, однак побачили там відвалений камінь і порожню труну. Тоді схвильованим жінкам з'явився янгол і сповістив про Воскресіння Господнє. |
|
(Керівник гуртка демонструє фотоматеріали) |
Керівник гуртка: |
А до чого тут кролик? (Вихованці виказують свої думки) |
|
Кролик – це язичницький символ, і він завжди був символом родючості. У Франції, коли на Великдень знову дзвонять у дзвони, прийнято обніматись та цілуватися на знак радості. Ще поширенішим, є звичай ховати у гніздах в саду розмальовані яйця, котрі повинні шукати діти. Вважається, що яйця збирає у птахів та потім розмальовує великодній заєць (або кріль). В інших місцевостях, наприклад у Франції та Бельгії, вважається, що розмальовані яйця розносять дзвони, повертаючись з міста Риму. |
|
(Керівник гуртка демонструє фотографії ) |
Керівник гуртка: |
- Великдень можна назвати святом початку весни, та кольоровим святом. Давайте подивимось на малюнки і скажемо яких кольорів більше, теплих чи холодних? Перед вами картки з кольорами , розкладіть їх правильно: теплі до сонечка, а холодні до сніжинки.
|
|
(Вихованці виконують завдання. Після виконання керівник гуртка запитує, чому вони зробили саме так) |
Керівник гуртка: |
Ви, мабуть, втомились і тому ми з вами проведемо фізкультхвилинку. Давайте припустимо, що ви – зайченята Слухайте уважно. Зайченята зранку встали |
|
(Вихованці підіймаються повільно із стільців) |
Керівник гуртка: |
Свої вушка почесали (Вихованці підіймають руки роблять вигляд наче чешуть вушка) |
Керівник гуртка: |
Вгору вушка, лапки вбоки.. (Вихованці піднімають руки до гори, потім згинають у ліктях) |
Керівник гуртка: |
Зробим ще чотири кроки… (Вихованці крокують та рахують) Будем дружно ми сідати до роботи приступати (Діти сідають) |
Керівник гуртка: |
- А тепер візьміть папір та зробіть рамочку з малярним скотчем, ми з вами намалюємо зайченя |
|
ІІІ. Практична частина |
|
(Послідовність виконання малюнків) 1. Обираємо композиційний центр майбутньої картини. Олівцем на папері формату А4 наносимо лінію (горизонтально), вона ділить папір навпіл. 2. На нижній половині малюнка за допомогою тарілочки зробимо половину яєчка. 3. Над половинкою яйця намалюємо коло, майбутня мордочка зайця. Домалюємо щічки. 4. Намалюємо довгі вушка. 5. Знайшли серединку мордочки та намітили оченята-крапочки, а трохи нижче носик. 6. Скориставшись палітрою розводимо блакитну фарбу до потрібної консистенції. Широким пензлем зображуємо небо. Перш ніж малювати, перевіряємо колір на папері. 7. Розфарбуємо травичку зеленим. 8. Зайченя у нас буде білим, домалюємо рожевим кольором вушка та щічки а чорним очка та носик. |
|
ІV. Заключна частина |
Керівник гуртка: |
Подивіться на результат вашої роботи. Дуже гарно. |
|
(Обговорення робіт вихованців). |
1