ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ
ДНІПРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ» ДНІПРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ”
ТВОРЧА РОБОТА
Інтегрованість змісту заняття з вокального мистецтва в в закладах позашкільної освіти
Слухача дистанційних курсів
ПІБ, Дмитренко Тетяна Георгіївна
Посада, керівник гуртка вокального мистецтва
Назва закладу: Комунальний заклад позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості» Богданівської сільської ради.
Консультант:
Яшина Олена Миколаївна,
старший викладач кафедри виховання та культури здоров’я
Дніпро - 2021
ТЕМА: «Музичні звуки і музичні знаки»
Цільова група: діти 7-8 років
Тривалість: 35 хвилин
Мета: здатність до чуттєво-емоційного сприйняття навколишнього світу крізь призму різних видів активної музично-творчої діяльності, розвиток музичних здібностей дітей; володіння вокально-хоровим виконавством. Виховання в учнів творчості, духовності та високої морально-естетичної культури.
Міжпредметна інтеграція: мистецтво, література, природознавство, математика
Операційні цілі (завдання):
знання:
розпізнає назви музичних знаків - нот ;
співвідносить музичні звуки із зображеннями нот;
знає правила безпечного співу.
вміння:
виявляє цікаве, незвичайне у літературних творах та творах образотворчого мистецтва;
презентує результати власних досягнень (демонструє свої уміння володіння голосом – виконання пісень);
виражає думки та почуття;
ставлення:
шанобливе ставлення до природи, до праці митців;
позитивне ставлення до художніх, літературних та музичних творів.
Методи і техніки:
робота в групах;
вокальні вправи «Сольфеджіо для малюків ''Сонечко''»; «Вивчаємо назву нот “Кольорові нотки”».
практична робота у вокальній техніці;
індивідуальна творча робота;
рефлексія.
Обладнання: музичний клавішний інструмент, програвач;
ілюстративний матеріал (репродукції картин сучасних художників).
текст пісні «Сім нот», правила співу.
Допоміжні матеріали:
Додаток 1 Репродукцію картин із нот Джеймса Плаковиця та Еріки Айріс Сіммонс;
Додаток 2 Відео «Казочка про ноти»;
Додаток 3 Ілюстративний «Правила співу»;
Додаток 4 Відео. Вправа «Кольорові нотки», вивчаємо назву нот за кольорами веселки;
Додаток 5 Відео. Вправа Cольфеджио для малюків ''Жук'';
Додаток 6 Текст пісні «Сім нот».
Додаток 7 Відео пісні «Сім нот»
Додаток 8 Хмари слів.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Запитайте в дітей що ми чуємо навколо? (звуки) Які бувають звуки? (шумові та музичні)
Запропонуйте вихованцям розглянути репродукцію картин із нот Джеймса Плаковиця та Еріки Айріс Сіммонс. Музика під час розгляду надихатиме на споглядання.
Спитайте які знаки діти побачили в репродукціях сучасних художників? Які враження виникли під час споглядання репродукцій? (Додаток 1).
Обговоріть різні варіанти.
Зупиніться на пропозиції послухати казку про ноти і уважно подивитись на картини. Що в творах спільного?
Може хтось знає щось цікаве про ноти і хоче цим поділитись з друзями? (Розповіді учнів)
Слухання «Казка про ноти» (Додаток 2)
Дітям пропонується підготуватись до співу, а саме повторити правила співу, та «розігріти» свій голосовий апарат ( Додаток 3).
Дітям пропонується звернутися до природи і згадати назви кольорів веселки, перерахувати їх кількість.
Вправа «Вивчаєма назву нот ’’Кольорові нотки’’» (додаток 4).
Поспівка «Жук» (додаток 5).
У групах учні складають мелодію із звуків різної висоти. Встановлюють кількість нот для створення мелодії.
Запитайте, скільки нот відомо учням і як вони називаються?
Запитайте у дытей, якого характеру пісня. Для визначення використати хмари слів. (Додаток 8).
ІV. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності
Додаток 1
Додаток 2
«Казочка про ноти» https://www.youtube.com/watch?v=5J6xV41_CAo
Додаток 3
Додаток 4
Робота виконується за зразком відео:
1. https://www.youtube.com/watch?v=EJ_4vnG6BM0
Додаток 5
Робота виконується за зразком відео: Сольфеджіо для малюків «Жук»
https://www.youtube.com/watch?v=PmhQFwA9rQg
Додаток 6
Додаток 7
https://www.youtube.com/watch?v=qkr6qgtzLkQ
Додаток 8
Хмари слів.