Заняття на тему Біографія

Про матеріал
Матеріал містить розробку уроку для студентів 1 курсу не мовних навчальних закладів. Представлені поради щодо написання біографії з великим вмістом лексичного матеріалу.
Перегляд файлу

 

 

ВСП «Немішаївський фаховий коледж»

НУБіП України

 

 

 

 

 

 

заняття з дисципліни

«Іноземна мова (англійська)»

для студентів I курсу

 

Тема: «Біографія»

 

 

 

 

 

 

ЗМІСТ

 

 

1.Тема заняття

3

2. Мотивація

3

3. Мета заняття

3

4. Мета розвитку особистості студентів

4

5. Міждисциплінарна інтеграція

5

6. Внутрішньо дисциплінарна  інтеграція

5

7. План і організаційна структура заняття

6

8. Матеріали методичного забезпечення заняття.

7

9. Література.

8

ДОДАТОК 1

9

ДОДАТОК 2

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема заняття: MY BIOGRAPHY.

                           Моя біографія.

 

1. Мотивація:

     В даний час постійно підвищуються вимоги до знання англійської мови. Значно збільшується кількість видань спеціальної літератури іноземною мовою. Розширюються зовнішньоекономічні зв'язки з іншими країнами. Технічні працівники виїжджають на роботу за кордон.

     Знання англійської дозволить Вам брати участь в конференціях за кордоном, їздити в закордонні відрядження. Престижні підприємства зацікавлені в тому, щоб їх працівники брали участь в різних заходах за кордоном, присвяченим актуальним темам.

Володіння англійською мовою дозволяє вести розмову з іноземними громадянами. Знаючи англійську, Ви можете вільно читати закордонні спеціальні журнали, сучасні книги по своєї спеціальності, знайомитися з публікаціями на англомовних сайтах.

 

2. Мета заняття: 

  • Активізувати мовну і розумову діяльність студентів;
  • Розвивати всі види мовної діяльності за допомогою проектної технології;
  • Закріпити лексичний матеріал по темі “ My biography”;
  • Узагальнити і систематизувати вивчений матеріал;
  • Виховувати міжособистісні відносини.

Студент повинен знати:

  • Лексичні  та морфологічні норми іноземної мови
  • Лексичний матеріал та фрази-кліше  з теми «Біографія»
  • Правила складання питальних речень, монологічної та діалогічної мови.
  • Етикет спілкування

 

 

Студент повинен вміти:

  • Оволодіти лексичним матеріалом і вживати його при розмові.
  • Читати та перекладати тексти , які містять вивчену лексику.
  • Складати питальні речення по темі, яка вивчається.
  • Вміти складати діалоги та монологи.
  • Захистити авторську презентацію.

3. Цілі розвитку особистості студентів:

Формувати у студентів логічне мислення, розвивати творчість, фантазію та уяву. Виховувати толерантність і культуру спілкування. Формувати повагу та інтерес до вивчення англійської мови.                                                             Формувати потреби в практичному використанні мови у різних сферах.

 

4. Міждисциплінарна інтеграція

 

Дисципліни

Знати

Вміти

Основи психології та спілкування

 

Психологію спілкування

 

Використовувати знання при складанні монологічного та діалогічного мовлення у іноземною мовою

 

Основи

 інформатики

Знати MS Power Point

Використовувати знання комп'ютерних програм при роботі над тематичної презентацією.

 

Українська мова

Правила написання анкет,візитних                              карток

Використовувати знання при написанні анкет та візитних карток в іноземній мові

 

 

 

5. Внутрішньо дисциплінарна  інтеграція:

 

 

Тема

Знати

Вміти

Елементи спілкування. Написання листів.

Основні  елементи спілкування.

Складати діалоги і монологи з використанням мовних моделей

 

Заповнення анкети

Лексичні одиниці и мовні зразки по темі:

  • appearance
  • career
  • smart
  • bright
  • college
  • introduce
  • parents

Вживати вивчені лексичні одиниці і мовні зразки

Складати усне і письмове повідомлення по темі, що вивчається

 

 

 

6. План і організаційна структура заняття

 

 з/п

Основні етапи заняття и їх зміст

Методи контролю

Матеріали методичного забезпечення

Розподіл     часу

 

Підготовчий етап

      5

1

Організаційний момент.

 

2

Перевірка готовності аудиторії до заняття.

 

3

Постановка мети заняття, мотивація, актуалізація теми.

 

 

Фонетична зарядка

     15

1

Правила читання літери «A»

 

Презентація учбового відеоролика

      10

2

Закріплення переглянутого матеріалу

Індивідуальне тестове завдання по карткам

Приклад заповнення карток на слайді

      5

 

Актуалізація опорних знань

    10

1

Перевірка лексичних одиниць по темі

 

Письмове фронтальне

Опитування

 

      5

2

 

Мозковий штурм

Лексичне

Опитування

      5

 

Основний етап

     35

1

Відпрацювання текстового матеріалу

Усне фронтальне

Опитування

Текст «About myself».

     8

2

Складання візитної карточки за  текстом

Кооперативно-інтерактивний метод

Слайди.

Роздруківка ключових елементів

      5

3

Аудіювання

Аудіо-лінгвальний метод

Аудіозапис  носія мови «About myself».

      5

4

Виконання вправ на розуміння тексту

Усне фронтальне

опитування

Слайди з питаннями

 

      5

5

Типи питальних речень. Практика діалогічного спілкування

Усне та письмове фронтальне

опитування

Презентація учбового відеоролика

 

 

 

 7

6

Монологічне мовлення з теми

Усне фронтальне

опитування

Презентація учбового відеоролика

 

  5

 

Заключний етап

 10

 

Контроль та корекція вмінь та навичок

 

1

Презентація самостійної творчої роботи студентів

Презентації студентів

Слайди.

 

 

 

Підбиття підсумків

   5

1

Виставлення і коментування оцінок

 

 

   3

2

Домашнє завдання:

Написати твір «Біографія моїх батьків»  («The biography of my parents»)

 

   2

 

 

7. Матеріали методичного забезпечення заняття.

1. Матеріали контролю для підготовчого етапу заняття:

- роздатковий матеріал (картки)

- учбовий відеоролик з теми «Фонетика. Правила читання літери     Аа в складах.»,

2. Матеріали методичного забезпечення основного етапу заняття:

- текст «About myself».

- перелік питань для усного індивідуального опитування.

- учбовий відеоролик з теми «Типи питань»,

-аудіозапис носія мови «About myself».

- вправи для відпрацювання текстової інформації.

3. Матеріали  контролю для заключного етапу:

- матеріали учбового відеоролику «About myself».

 

 

 

Література.

1. Григорьева М.В., Гурко О.Ю. Английский язык.- Харьков.: издательство НФаУ «Золотые страницы», 2004.- с.112-114

2. Тылкина С.А. Пособие по английскому языку.- М.: «Высшая школа», 1074 – с.98-102.

4. Личко Л.Я. Формування у студентів англомовної компетенції в розмові. Іноземна мова .- 2005.- №1. с. 30-35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток  1

Зразок карток к фонетичному завданню.

 

CARD 1

Reading the letter A(a) :[ei]-A                                               

                                       [æ]-B

                                       [a:]-C

                                       [ɛǝ]-D

  1. take                                                       5. had
  2. accident                                                6. father
  3. arm                                                        7. change
  4. nightmare                                               8.prepare

 

Перевірка лексичних одиниць з теми  «ABOUT MYSELF»

 

Introduce – представляти, знайомити

Black - Sea coast - берег Чорного моря

A first - year student – студент(ка) першого курсу

Region — область

Appearance - зовнішність

Slim - стрійна

Career - кар 'єра

Gymnastics - гімнастика

Mathematician - математик

Housewife - домогосподарка

Several - кілька

To do well – встигати

Chance - випадок, шанс

Kind - добрий

A lot - багато

The United Kingdom – Об’єднане Королівство

Tall - високий

Short - маленького росту

Stout - кремезний

Fat — товстий

Plumpy - повний

Fair hair - світле волосся

Blonde - блондин (ка)

Brunette - брюнет (ка)

Grey hair - сиві волосся

Bold headed - лисий

Short sighted - короткозорий

Smart, clever ,bright - розумний (а)

Stupid - тупий, дурний

Boring - нудний

Fun to be with - весела людина

Easy to go along - легкий в спілкуванні

Quiet - спокійний

Impulsive - імпульсивний

Aggressive - агресивний

Rude - нечемний, грубий

Shy, confused — сором’язливий

Active — активний

Talkative - говіркий

Enthusiastic - ентузіаст

 

Читання та  переклад тексту  “About myself”

 

ABOUT MYSELF

Hello, friends. Let me introduce myself .My name is Ann or Anya for my friends. My surname or last name is Soboleva. I was born on the 2nd of October in Kyiv, the capital of Ukraine. This is the most beautiful city in the world. Now I am a first-year student at the Technical Academy. In five years I’ll be an engineer.

Now let me describe my appearance. I am tall and slim and have fair hair and blue eyes. My friends say that I am pretty. I think I am just good-looking. I love sports and music. I was very serious about a career in gymnastics when I was in the 5th form. But then I broke my arm and doctors didn't let me go in for gymnastics. I love to listen to modern music and dance. I dance a lot and I hope I am good at it. I also love swimming. I always swim in the Black sea when I visit my relatives.

I would like to tell you about my family. There are five people in our family. My father's name is Volodymyr Stepanovych. He is a mathematician by education and businessman by profession. My mother's name is Tetyana Petrivna. She is a housewife. She has much work about the house because I have a younger sister. She is a pupil. My sister Natasha is in the fifth form. My grandmother, my mother's mother, lives with us. She is very kind and helps us a lot.

Our family is very friendly, we have many friends. In summer many relatives come to visit us. And, of course, they use a chance to spend several weeks in beautiful city.

In May I have finished school No 5 in Kyiv. I did well in all the subjects but my favourite subjects at school were Physics and Computer Science. I also enjoyed English lessons.

I am very interested in learning English because I always wanted to become a programmer or maybe a businesswoman. I also think that the knowledge of foreign languages helps in everyday life and career.

Two years ago I travelled much around Europe. I have visited France, Germany, Belgium, the Netherlands and the United Kingdom. There the knowledge of English helped me a lot.

As you see, my biography isn't very long yet. But we'll meet again in the next lesson and I'll tell you more about myself. See you later...

 

 

 

ДОДАТОК 2

 

Перелік питань контролю розуміння тексту іноземною мовою:

 

  1.  What is the story about?
  2. What is his name?
  3. Where does he live?
  4. Where does he study?
  5. What is his favorite group?
  6. What is his favorite kind of sport?
  7. Where does he relax?
  8. What is his favorite Russian author?
  9. What is his favorite American author?
  10.  What is his favorite novel?
  11. What is his dream?

                                           


 

 

 

doc
Додав(-ла)
Ivanenko Luda
Додано
1 листопада 2021
Переглядів
398
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку