Заняття "Осінь радісна пора"

Про матеріал
Мета :закріпити знання про характерні ознаки осені. Називати характерні ознаки овочів та фруктів, використовуючи набуті раніше природні знання про рослини, добирати прикметники. Вміти розрізняти овочі та фрукти за зовнішніми ознаками та особливостями збору;розвивати увагу,формування знань про ознаки осені Завдання:вчити відрізняти овочі та фрукти розвивати мовлення, пізнавальну активність,виховувати любов до навколишнього світу, сприяти розвитку пояснювального мовлення; звукова культура: розвивати уміння правильно вдихати і видихати повітря; граматика: стимулювати вживання повних речень; розвивати пізнавальний інтерес дітей, прагнення до активного пізнання природи; формувати вміння логічно мислити; виховувати вміння активно співпрацювати одне з одним Словник: активізувати словник дітей складними словами: листопад, водоспад, снігопад, зорепад.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://xn--80agclgmtkckhw.xn--p1ai/image/cache/import_files/8d/8d5982ef12c611e59dda00238bde5bac_ab7451bc132911e58ddc74d4352ba423-480x640.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                            

                               КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

НА ТЕМУ:  «ОСІНЬ – РАДІСНА ПОРА»

                                        Розвиток мовлення.  

 

ПІДГОТУВАЛА :

Вчитель логопед, дефектолог Я.Г.Літинська

Мета :закріпити знання про характерні ознаки осені. Називати характерні ознаки овочів та фруктів, використовуючи набуті раніше природні знання про рослини, добирати прикметники. Вміти розрізняти овочі та фрукти за зовнішніми ознаками та особливостями збору;розвивати увагу,формування знань про ознаки осені

Завдання:вчити відрізняти овочі та фрукти  розвивати мовлення, пізнавальну активність,виховувати любов до навколишнього світу, сприяти  розвитку пояснювального мовлення; 

звукова культура: розвивати  уміння  правильно вдихати  і видихати повітря;

граматика: стимулювати вживання повних речень; розвивати пізнавальний інтерес дітей, прагнення до активного пізнання природи; формувати вміння логічно мислити;  виховувати вміння активно співпрацювати одне з одним

    Словник: активізувати словник дітей складними словами: листопад,   водоспад, снігопад, зорепад.

 

 

 

 

 

 

 

                                          

 

 

 

                                      

                                    

 

 

                                                      Хід заняття

 (Звучить спокійна  музика.)  Вівальді (спокійна музика) (відео І) 2хв

Вч. Діти давайте привітаємось  Бажаємо здоровя бажаємо добра доброго всім дня                        Основна частина

Зараз ви почуєте розповідь - загадку Спробуйте відгадати, про який пору року піде мова.

“У лісі шуршало листя, і здавалося, ніби хтось ходить під кленами і березами, і там, де пройде, листя червоніють і золотяться.

Тепер і не дізнаєшся рідного лісу, рідний галявини, рідного озера. Квіти зів'яли і засохли, трава пожовкла.

Всі були зайняті, всі готувалися до приходу зими. Птахи знімалися з місць і зграями летіли до теплих синіх морів".

Осінь.
Хтось мандрує по гаях
З диво-пензлем у руках.
Все прикрасить на путі,
Дерева стануть золоті. 

А зараз подивимось відео уважно і скажіть про яку пору року ми будемо  говорити  Що таке осінь (відео 2) 1хв.50с

  Правильно про осінь.

- Після якогось часу настає осінь?

- Розкажіть мені про прикмети осені.

Діти називають ознаки осені : стало холодно , день став коротшим  ,

на небі темні хмари,  ідуть дощі , дує холодний вітер , пожовтіло, почервоніло та опало листя і дерева скинули листя, птахи відлітають у теплі краї,  травички та квіти зів’яли , люди збирають врожай,

 

 Що роблять люди в садах і городах?   (збирають урожай)

Подивимось відео Праця людей восени 1 (відео 3) 3хв 25с

                                Праця людей восени 2 (відео 4) 3хв

А зараз будемо розгадувати задки про овочі презентація 5

Гра «Овочі і фрукти»

Мета: закріпити знання овочів і фруктів.

 

  Пісня Осінь радісна пора             відео 6          1 хв 47 с

Пальчикова гімнастика               « Ми листочки» (Відео 7)   2хв.50с

(Діти емітують політ осінніх листочків)

 

 

 

               ПОГРАЙМО В ГРУ «ДОДАЙ СЛОВЕЧКО»

НАСТАЛА ЧАРІВНА ( ОСІНЬ) Дерева одягли нове вбрання — жовті сукні; трава пожовкла, почала сохнути; в садах і парках зів’яли квіти; на городах достигла городина.

Настав  перший місяць осені  (ВЕРЕСЕНЬ) - вересень у народі називають "златоцвіт, листопадник, хмурень".

- Чим радує нас вересень? Плодами в саду, на городі, в полі, лісі.

Кажуть: "Вересень птахів в дорогу квапить" Поясніть цю прислів'я.

- Які птахи відлітають від нас? (Ластівки, шпаки, граки, журавлі - комахоїдні).

 Настав золотий  (ЖОВТЕНЬ)  Другий місяць осені - жовтень в народі називають "мокрохвост, ветродуй, грязник, листобой

Холодом війнув (ЛИСТОПАД) Останній місяць осені - листопад, який в народі називають "полузимник, льодовий коваль".

У листопаді замерзають калюжі і невеликі водойми. Якщо ви опинитеся на березі водойми в листопаді, коли на воді з'явився перший лід, ні в якому разі не наступайте на нього! Це дуже небезпечно, крига ще не дуже міцний і може проламатися.БЕСІДА :Як називається явище,  коли  падає  листя?  (Листопад.)

А якщо  капає  вода? (Водоспад.) А якщо  падає сніг? (Снігопад.)

 Явище, коли падають зорі, називають… (зорепад).

ПОГРАЙМО У ГРУ «ЗАГУБЛЕНІ СКЛАДИ»  кубики Зайцева діти придумують слова про осінь на  заданий склад  ЩЕ – щедра  ДО – дощова  ТЕ – тепла РА – рання    БА- БАРВИСТА   СО - сонячна 

Дихальна гімнастика відео 8  Осінній листочок   4 хв

Вчитель : пропонує  дітям уявити себе вітром і з різною силою подмухати на листочки,  які лежать на столах. (Діти дмухають на листочки,  намагаючись  їх здути зі стола.)  

 Руханка – танок  «Осінь»   2хв 45с       відео    9

Вч. Ці листочки не прості, ці листочки чарівні. Осінь їх подарувала, завдання  приготувала. Аплікація з осінніх листочків

Відпочинок для очей гра «Жмурки» : Діти заплющте оченята та послухайте звуки осені   Звуки осені   відео 10      1хв 25с

Підсумок  ВЧ. Про яку пору року ми сьогодні розмовляли? Яке завдання вам найбільше  сподобалося?  Чому?

Пісня Осінь                                             відео  11      1хв 25с

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
12 червня 2023
Переглядів
488
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку