Конспект заняття
з розвитку зв’язного мовлення
для дітей старшого дошкільного віку
з теми: «Професії»
Підготувала:
вчитель-логопед
дошкільного навчального закладу
комбінованого типу,
ясел-садка № 31 «Рябінушка»
Управління освіти
Бахмутської міської ради
Донецької області
спеціаліст вищої категорії
Гордєєва Олена Юріївна
Тема: професії.
Програмовий зміст:
К/р - розвивати словесно-логічне мислення, слухову та зорову увагу, пізнавальну уяву;
К/н - складати розповіді за малюнком з опорою на питання;
К/в - підтримувати умови для формування інтересів на занятті;
К/м/р - вправляти у вживанні іменників – назв професій;
- упражняти в доборі дієслів і прикметників до іменників і навпаки;
- поповнювати словник узагальнюючими словами;
Обладнання: силки до ігор, презентація, відеозапис заняття https://youtu.be/jLEtkaS2teU
Перебіг заняття:
І. Підготовча частина:
1. Д/в «відгадай загадку, знайди відгадку» (презентація)
Літаком керує вправно
Коли навіть в небі хмарно,
Посміхається з висот
Найхоробріший… (пілот)
***
Темної ночі, ясним днем
Він бореться з вогнем.
В касці, ніби воїн славний,
На пожежу поспішає… (пожежний)
***
Золоті у нього руки:
Робить зачіски й перуки,
Підстриже і пофарбує,
Гарний настрій подарує. (перукар)
ІІ. Основна частина:
2. Інтерактивна гра «Типи професій» – вправляти у вживанні іменників – назв професій. https://learningapps.org/display?v=p37svrhzc23
3. Інтерактивна гра «Кому що потрібно для роботи?» – складати розповіді за малюнком з опорою на питання, поповнювати словник узагальнюючими словами.
4. Інтерактивна гра «Хто що виготовив?» – складати розповіді за малюнком з опорою на питання, упражняти в доборі дієслів і прикметників до іменників і навпаки. https://learningapps.org/display?v=pbq9rgmrc23
ІІІ. Заключна частина:
5. Вивчаємо вірш за допомогою мнемотаблиці:
Вміє справно рахувати
І товар пропонувати.
Зошит, книгу, олівець
Видає нам …. (продавець).