Тема
|
Виділення суттєвих властивостей предметів. Порівняння двох і більше предметів.
|
Мета:
|
закріпити вміння орієнтуватися в просторі; розвивати логічне мислення, вміння порівнювати предмети, визначати їх суттєві ознаки; підвищувати стійкість уваги; збагачувати словниковий запас.
|
ХІД ЗАНЯТТЯ
-
Привітання
Мета: емоційне налаштування на роботу.
-
Мозкова гімнастика
Мета: активізувати структури, що забезпечують запам’ятовування, підвищують стійкість уваги.
-
Намалюй у повітрі горизонтально цифру «вісім» по три рази кожною рукою, а потім повтори цей рух двома руками.
-
З яких двох геометричних фігур можна утворити цифру 8?
-
Які предмети схожі на кружок? Назви їх.
-
Вправа «Установи закономірність»
Мета: розвивати логічне мислення
-
Зафарбуй, зберігаючи закономірність
-
Вправа «Орієнтування»
Мета: закріпити вміння орієнтуватися на аркуші паперу
Дитині пропонується дати відповіді на запитання:
-
Назви геометричні фігури, які зображені у таблиці.
-
Назви тварину, розміщену зліва від індика. Яка фігура розміщена під ним?
-
Намалюй фігуру, розміщену під малюнком ягняти? Яка фігура розміщена під ним?
-
Назви фігуру, яка розміщену справа від ягняти. Яка фігура розміщена під ним?
-
Назвіть фігури, розміщені під зайцем та зеброю. Намалюй фігуру, яка розміщена між ними?
-
Назвіть фігури, розміщені між півнем та лисицею. Намалюй фігуру, яка розміщена між ними?
-
Повтори назви геометричних фігур, зображених на таблиці.
-
Вправа «Порівняй»
Мета: розвивати вміння виділяти суттєві властивості предметів, порівнювати предмети
-
Що ти знаєш про півня?
-
Що ти знаєш про індика?
-
Порівняй півня та індика. Чим вони схожі?
-
Чим відрізняються?
-
Що ти знаєш про собаку?
-
Порівняй собаку та півня. Чим вони схожі?
-
Чим відрізняються?
-
Порівняй собаку, кота та півня. Чим вони схожі?
-
Чим відрізняються?
-
Робота над загадками.
Мета: розвивати вміння аналізувати та узагальнювати предмети за ознаками, збагачувати словниковий запас.
-
Подивись на малюнки. Що на них зображено? Назви риб, які зображені на малюнках?
-
Відгадай загадку, підбери малюнок-відгадку. Які слова із загадки допомогли її розгадати?
В річці риба проживає-
Довгу морду вона має,
Гострі зуби, хижу вдачу –
В річці всі від неї плачуть.
Вона найбільша злюка
– Це зубаста хижа…
(Щука)
|
Вони живуть на самому дні,
Очі у них все на спині.
Співає хлопцям ла-ла-ла
Смішна риба…
(Камбала)
|
Чудо-велетень пливе,
У дорогу нас зове.
Б’є фонтан з спини його –
Покупає будь кого.
Шоколаду десять плит
Проковтне ротатий … .
(Кит)
|
Трикутником плавник ,
Океани борознить .
Рот від злості розчахнула,
Риба хижа ця – …
(Акула)
|
-
Розклади малюнки з рибками. Порахуй їх.
-
Назви всіх риб.
-
Кого зображено на першому малюнку, на третьому?
-
Кого зображено між ними?
-
Порахуй на якому малюнку по порядку розміщенно зображено акулу?
-
-
-
-
Рефлексія.
ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА
-
Гільбух Ю.З., Георгіївська В.А. Розвивайте розум дітей: Альбом: У 2 ч. – Ч.1. – К., Освіта, 1993.
-
Гільбух Ю.З., Георгіївська В.А. Розвивайте розум дітей: Альбом: У 2 ч. – Ч.2. — К., Освіта, 1993.
-
Дерипаско Г.М. Розвиток логічного мислення. – Х.: Навчальні література.2016.
-
Локалова Н. П.120 уроков психологического развития младших школьников. Психологическая программа развития когнитивной сферы учащихся I–IV классов. Ч. I. Книга для учителя. Ч. II. Материалы к урокам. — М.: Ось-89, 2008.
-
Сак Т.В., Прохоренко Л.І. Програма з корекційно-розвиткової роботи для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку «Корекція розвитку».
-
https://mamabook.com.ua/30-dutyachuh-zagadok-pro-ovochi/
-
https://megaznaika.com.ua/zahadky-pro-ryb-holomozyj-ihor/