Заняття «Виготовлення валентинки – сови»

Про матеріал

Ознайомити гуртківців із декоративною аплікацією із геометричних фігур; навчити створювати геометричний орнамент; розвивати спостережливість, логічне мислення; виховувати охайність, естетичні почуття.

Аплікація як технологія, що пройшла довгий шлях використання і збагатилася різними способами закріплення на різних поверхнях (нитками на тканинах, клеями на твердих поверхнях тощо).

Лекало — креслярський інструмент, призначений для проведення (або перевірки) кривих ліній під робіт, для проведення по-контурах.
Перегляд файлу

Комунальний заклад Тернопільської міської ради

«Станція юних техніків

 

 

 

 

 

 

 

Конспект гурткового заняття

«Виготовлення валентинки – сови»

 

 

Підготувала керівник гуртка-методист

                                                        Стандрет Г.Н.

 

 

 

 

 

Тернопіль


5-7 років

Тема: Виготовлення валентинки – сови

Мета: ознайомити учнів із декоративною аплікацією із геометричних фігур; навчити створювати геометричний орнамент; розвивати спостережливість, логічне мислення; виховувати охайність, естетичні почуття

Завдання заняття:

  1. Використовувати наочність та ознайомити учнів із зразками аплікацій та технологією приклеювання текстильних матеріалів.
  2. Освоїти технологію виготовлення аплікації;
  3. Навчити поетапно виконувати усі операції;

Дидактичні матеріали: зразки аплікацій, мультимедійний супровід.

Необхідні матеріали та інструменти: кольоровий папір, картон.

Призначення: подарунок, сувенір, витвір на виставку.

Інструменти: ножиці, клей, олівець простий.

ХІД ЗАНЯТТЯ

  1.       Організаційний момент

Вітання керівника гуртка

Керівник гуртка також висловлює свої побажання всім вихованцям , наприклад: «Я бажаю всім вам бути активними і кмітливими, успішними у навчанні.

Активним і уважним будь

І про кмітливість не забудь!

Працюй наполегливо,

швидко , старанно,

Щоб кожна хвилинка

не втратилась марно!»

Перевірка наявності гуртківців, підготовленості їх до заняття, призначення чергових.

  1.       Актуалізація опорних знань

— Що таке аплікація?

— Яку аплікацію називають предметною?

  1.       Повідомлення теми

Сьогодні ми познайомимось з декоративною аплікацією на папері, створимо валентинку у вигляді сови, яка буде гарним подарунком для вашої мами або бабусі, татуся чи дідуся.

  1.       Вивчення нового матеріалу

Аплікація як технологія пройшла довгий шлях використання  і збагатилася різними способами фіксації (закріплення) на різних  поверхнях (нитками на тканинах, клеями на твердих поверхнях  тощо).

Матеріали для виготовлення аплікації можуть бути різні.

Використовують такі природні матеріали :

  •     висушене насіння рослин;
  •     листя;
  •     пелюстки  квітів;
  •     дрібне каміння, мушлі.

Деяк і види аплікації стали самостійним видом мистецтва.

В окремих регіонах України в техніці аплікації виготовляють сувеніри

й картини.

Виготовляти аплікацію ми будемо за допомогою лекал.

Лекало — креслярський інструмент, призначений для проведення (або перевірки) кривих ліній під робіт,  для проведення  по-контурах. Додаток 1

  1.       Практична робота

Інструктаж по техніці безпеки

Для початку роботи нам потрібно обрати 1 листочок картону для основної частини сови та один кольорового паперу для ще одного для серединки. Потрібно ще взяти червоний кольоровий папір та вирізати носик та лапки.

Для цього ми з вами будемо користуватись лекалами. Отож, розпочнемо!!!

Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трошки відпочити.

Руки — вгору, руки — вниз,

На сусіда подивись.

Руки — вгору, руки — в боки,

І зроби чотири скоки. Руки вище підніми,

Розведи їх в боки,

Гучно плесни кілька раз,

За роботу — все гаразд!

Учні продовжують роботу.

  1.       Підсумок заняття

Поміркуй над прислів’ям

Була б охота – злагодиться всяка робота.

Спершу треба розсудити, а тоді робити.

Сьогодні ви дізнались, що таке аплікація і навчились ії оздоблювати.  Керівник гуртка дякує усім за роботу та демонструє роботи кожного учня, оцінюючи їх.

Рефлексія

  1. Що нового дізналися на занятті?
  2. Чого навчились?
  3. Яку роботу виконували? Чи сподобалась вам на уроці?
  4. Де можна  використати набуті знання та вміння?
  5. Чи вдалася робота в групі?
  1.       Прибирання робочих місць

На наступне заняття ви повинні принести кольоровий папір та картон, клей, олівець та ножиці. Та свої попередні роботи для участі у конкурсі до тижня моделювання.


 

Дадоток 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

очка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

лапки


http://www.infoniac.ru/upload/medialibrary/26b/26bbdc52a57300788c91e4416ebdc63d.jpg

 

1

 

docx
Додано
3 липня 2018
Переглядів
1370
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку