Прощання із зимовою казкою
Мета: закріплення уявлень вихованців про cвята зимового циклу; автоматизація раніше вивчених звуків; розширення лексичної сторони мовлення; виховання любові до традицій, звичаїв та обрядів українського народу
Обладнання : авідеозапис, розмальовки, дидак-тична гра «Знайти відмінності»
Хід заняття
І. Організаційний момент
- Доброго дня діти! Доброго настрою! Давайте усі ми один-одному по черзі побажаємо доброго дня та доброго настрою!!
Діти один-одному висловлюють побажання.
В небі зірочка зійшла -
Звістка радісна прийшла!
Християнське торжество
Називаємо... (Різдво).
ІІ. Основна частина.
Так взимку є багато чудових свят - це і свято Миколая, і Різдво, і Новий Рік, і Водохреща.
Зима взагалі є тією порою року яка дарує багато чудес.
1.Дихальні вправи.
- Друзі, давайте ми також спробуємо здійснити щось гарне.
Діти з долоньок здувають дрібненькі паперові сніжинки.
- Яка незвичайна завірюха ??!!!
2. Виконання артикуляційних вправ
«Чашечка»
Ви маєте її утримувати, до тих пір, допоки я не закінчувати рахувати до 10.
«Парканчик»
-Уявіть, що почалась завірюха . І щоб сніжинки не потрапили у рот ми зробимо парканчик.
Закінчуємо виконання вправи на рахунок 10
«Смачне варення»
-Уявіть, що замість смачного варення на верхню губу потрапило багато сніжинок. Щоб їх із верх-ньої губи прибрати, потрібно виконати вправу «Смачне варення»
Вправа закінчується на рахунок 10.
«Чистимо зубки»
-Уявімо , що коли ми прибирали сніжинки із вер-хньої губи, кілька сніжинок потрапило нам на зубки. Щоб прибрати сніжинки, ми язиком почис-тимо зубки.
3.Звучить аудіо запис різдвяних колядок.
https://youtu.be/wocIMi6iq-g?si=iGZwOnZTORuXHpOE
- А чи знаєте ви , коли виконуються колядки.
- Так, з давніх - давен в Україні молодь збиралися у гурти і ходили колядувати від хати до хати на Різдво. Колядуючи, вони прославляли народження Ісуса Христа. За це їх люди обдаровували різними смачними печивом, солодощами.
4.Вправи на розвиток фонематичного слуху.
- Дітки, а спробуймо повторити ось цей стукіт. Це стукіт нам нагадує про ще одне свято.
Діти почергово виконують вправу «Спробуй, повтори». Вчитель-логопед стукає рукою по столі у певному ритмі. Завдання вихованця відтворити ритм.
- А що це чарівна мелодія звучить?
Діти слухають аудіо запис «Щедрика»
https://youtu.be/wj_Ai8oizSM?si=uiS6Sy5mc2nHBfNN
-Так діти то щедрівка. Зазвичай в Україні щедрують на Щедрий Вечір та Маланку – 31 грудня. А 1 січня хлопчики-посівальники могли посівати зерном житом, пшеницею.
-Можливо з вас дітки хтось знає як потрібно засівти??
-Давайте повторимо усі разом.
Сійся, родися,
Жито, пшениця,
Всяка пашниця.
Зверху колосиста,
Зісподу корениста.
Будьте з святом здорові,
З Новим роком!
Пальчикова гімнастика
Рукавички
Одягаєм рукавички, (Пальці розгорнуті віялом.)
Рукавички невеличкі. (Ковзні рухи кистей рук
між пальцями.)
Знаєм, хлопчики й дівчатка, (Руки на рівні грудей,
повернуті наперед.)
Все у нас тепер в порядку.
Кожний пальчик має хатку. ( Погладжування
кожного пальця
відповідно до рими)
-Діти, послухайте, будь ласка , ось цей віршик і скажіть про яке із зимових свят в ньому ведеться мова
Зірниця з неба світло кидає
Ісус сьогодні хрещення приймає
Нехай ця зірниця в Йорданськії свята
Несе всі злагоди до Вашої хати.
-Так, діти , цей віршик про свято Водохреща, або Йордан. Відзначається воно 6 січня. У цей день охрестився Ісус Христос на річці Йордані. А в наші часи люди у цей день прийнято освячувати воду і ще до Водохреща можна щедрувати.
Цим свято закінчуються свята, які гарно та весело святкуються в Україні.
- Повторимо цей вірш.
-Ви дізналися як колядують, щедрують, засівають в Україні .А тепер трішечки попрацюємо.
6.Потрібно знайти відмінності на малюнках
Дітям роздаються картинки різної складності.
ІІІ. Заключна частина
-Про які зимові свята велася мова на занятті?
-Дітки коли в Україні колядують, щедрують, засівають?
І на кінець я пропоную трішечки пофантазувати та розмалювати ось ці малюнки
Діти розмальовують розмальовки зимової тематики
Релаксація.
-Пофантазуємо під музику
https://youtu.be/ws6zDjofQ6k?si=s6t4MCDdTlPoxy4n