Заняття з самопідготовки на ГПД «Я досліджую життя птахів узимку»

Про матеріал
Розробка заняття з самопідготовки на ГПД на тему «Я досліджую життя птахів узимку» для учнів 2-4 класів, що виховує у дітей доброзичливість та бережливе ставлення до природи, формує естетичні почуття. Пробуджує бажання читати і знати якомога більше про життя тварин, розвиває кмітливість, допитливість.
Перегляд файлу

1

 

Заняття з самопідготовки на ГПД

«Я досліджую життя птахів узимку»

для учнів 2-4 класів

 

учитель вищої категорії 

 

Комунального закладу

«Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 Полтавської міської ради Полтавської області»

 

Шуніна Анна Дмитрівна

 

Мета: виховання у дітей доброзичливості та бережливого ставлення до природи, естетичних почуттів. Пробуджувати бажання читати і знати якомога більше про життя тварин, розвивати кмітливість, допитливість.

ХІД ЗАХОДУ

Психологічне налаштування

  • Посміхніться до мене
  • Посміхніться до себе
  • Посміхніться до гостей
  • Привітайте, добрий день

 

Сьогодні до нас на заняття завітали ще одні гості, а які саме… Загадка

Двічі родиться: в перше - гладеньке, вдруге – пухкеньке

  • До якої частини природи ми віднесемо птахів? Чому?
  • За якими птахами ви спостерігали у довкіллі, під час прогулянки? А яких не помітили, чому? А яких птахів ви ще знаєте?
  • Що ви знаєте для птахів?
  • За якими ознаками можна впізнати птаха? (Птахи відрізняються від інших тварин зовнішнім виглядом. Це група тварин, добре пристосованих до польоту. Передні кінцівки у них – це крила. Тіло вкрите пір’ям, яке добре захищає від холоду.
  • Міцний дзьоб допомагає захоплювати і подрібнювати їжу)
  • Де живуть птахи? (Птахи живуть у всіх куточках землі: у лісах, парках, полях, луках, болотах та водоймах. Вони є в сухих пустелях, у вічних снігах та у горах.)
  • На які групи поділяються? (Дикі і свійські, рослиноїдні, хижі і всеїдні.)
  • А які саме птахи завітали сьогодні до нас ми дізнаємось протягом заняття.
  • Сядьте всі рівненько. Сьогодні працюємо під таким девізом:

Міркуємо – швидко

Відповідаємо – точно

Рахуємо – правильно

Пишемо – каліграфічно

А ще добре того навчати, хто хоче все знати.

- Гості прийшли з подарунками

- Завдання від пташок «Шифрувальник»

ВОРОНА      СИНИЧКА       СОЙКА

16-14=2      89-77=12       99-80=18

25-25=0      54-44=10       59-48=11

15-11=4      120-100=20       23-9=14

14-7=7      95-80=15       88-84+13=17

12-6=6      38-20=18       76-72+12=16

13-4=9      8+6=14       10  11   12  13   14   15   16   17   18  19  20

  0   1    2   3   4   5   6   7   8   9   10  14+5=19        Ж   О    Ц   Ю     Й     Я    А     К     Ч    С    В

 О   М   В   У   Р  Й   Н  О   Т   А   Ж  10   11   12   13   14   15   16   17   18   19  20

                         И     Ж     С    П     К     И      З     Ї      Ч     А    Н   

СОРОКА

11-9=2      ГОРОБЧИК

16-16=0      10+9=19  89-79=10

12-8=4      56-43=13  59-47=12

25-15=10      9+5=14  30-15=15

14-7=7      69-52=17  36-16=20

26-20=6      10   11   12   13  14  15   16  17   18   19   20

  0   1   2   3   4   5   6   7   8   9  10    Б      Ї      Ч     О    Р    И     В    О    Щ    Г      К   

 О   Т   С    І   Р   В   А   К  Ж  Й   Б

 

  • Малюнки цих пташок прикріплені на дошці, назви сховані під малюнками, визначити свою пташку.
  • А ще про птахів цікаві історії. Трішечки збагатим свої знання про них.
  • Першими відлітають шпаки.
  • Шпак приніс хвилинку каліграфії.
  • Мета його завдання: ви дізнаєтесь хто є королем швидкості.
  • Відкривайте зошити і записуйте число і домашня робота для 3 кл.
  • Записуємо числа: 7 десятків 9 одиниць,

7 десятків,

1 сотня 5 десятків

4 десятки

1 десяток 6 одиниць

5 десятків

  • Перевірка запису чисел. Хлопають якщо вірно.
  • А тепер прочитайте числа в порядку зростання.
  • Найменше число 16 – це швидкість лелеки

40 км/год соловейка  

50 км/год жайворонка

70 км/год ластівки

79 км/год шпака

150 км/год стриж

  • Отже стриж є королем швидкості. (Разом всі)

Фізкультхвилинка про синичку

Від хвоста і аж до спинки

У синички все пір’їнки

Не кружечки, не квадратик, не ромашка на всю спинку

А від хвостика й до спинки все пір’їнки та пір’їнки

 

  • Настала зима і кому найгірше взимку? (тваринам)
  • Як вони зимують? (у звірів підпушок, риби на дно, комахи заховались у шпаринки, птахи відлетіли у теплі краї, або перемістились ближче до людей)
  • Хто приходить їм на допомогу? (годівнички роблять)

Хвилинка ерудита «Хто обідав у пташиній їдальні?»

 У годівницю поклали гілочку горобини, крихти хліба і шматочок сала. Прилетіли маленькі сіренькі пташки, хліб дзьобають а горобину і сало не чіпають. Через деякий час сіли інші птахи. Грудки – червоні, хвіст і голова темно-сині, на крилах по білій смужці. Ягід після їхнього візиту не залишилося. Аж ось прилетіла шумна сімейка маленьких синьо-жовтих вертлявих пташок. Вони стрибали з гілку на годівничку і назад, про щось весь час перемовлялись, а потім раптом кудись зникли. І сала годівничці теж не стало. Що ж то були за птахи?

  • До д/з приступаємо
  • 2 кл отримали від пташок завдання:
  • До якої годівнички їм треба летіти?

15  19    3 клас  ст.

24-4-5 38-8-11   Приклади(пояснення)

18+7-10 7+8+4    Розв’язують самостійно. Перевіряють колективно

6+7+2 27-11+3   

25-15+5 24+5-10

35-5-15 37+2-20

  • У капелюшках є запитання, підготуйте відповіді.
  • Розкажіть правила перевірки «+» і «-», де їх використовують (кожен день всюди)
  • Для чого люди придумали ці правила? (для задач, прикладів для життя)
  • Які переваги ми маємо знаючи їх? (швидко розв’язуємо і правильно)
  • Яка небезпека криється у сьогоднішній темі занять? (якщо не зробити перевірки результат не буде правильним)
  • Які пропозиції до сьогоднішньої теми занять? (цікаве заняття, дізнатися більше про птахів)
  • Сьогодні ми згадуємо пташок: перелітних і зимуючих. Згадаємо ще одного птаха

Ребус про лелеку

  • Ми будемо говорити про живого символа України – лелеку
  • З далекого краю по електронній пошті прийшов лист. Вітер перемішав 2 кл – слова, 3 кл – речення

 

2 клас          3 клас

1. До останнього часу вважалося, що у лелек немає голосу,  1. Лелека в українців святий символ доброти і щастя.

     але виявилося, що це не так.      2. За старих часів у багатьох селах від Голландії до Балкан мало

2. Вони видають звуки, клацаючи дзьобом.    не кожен будинок міг похвалитися власним лелечим гніздом.

           3. Та й досі господарі будинків щасливі, коли у них поселяється

1. Лелеки – птахи великі, красиві.          лелека.

2. Часто вони стають вони стають здобиччю мисливців.  4. Є гарна прикмета, яка віщує народження дитини.

3. Чорний лелека занесений до Червоної книги України.

           1. На земній кулі є 17 видів лелек.

           2. У нашій країні живуть 2 види лелек: білий і чорний.

3. Їх улюблена їжа: жаби, змії, молюски, тритони, ящірки,   

    птахи, гризуни навіть зайчата.

 4. Чорні лелеки селяться подалі від людей, а білі, навпаки, як   

    найближче.

 

  1. Лелеки – обережні птахи, але в більшості мість свого  

проживання вони користуються гостинністю людини і тому швидко звикають до своєї території.

  1. Гніздяться вони на деревах, в горах – на скелях, але не далі

10-14 км від води.

  1. Висиджують яйця зазвичай обидва птахи, близько 40 днів.
  2. Пташенят буває найчастіше четверо. Висуджують їх більше

2 місяців.

 

Фізкультхвилинка про лелеку

2 клас                    3 клас

  • Відправимо вісточку. Намалюйте цих красивих птахів і   Робота над задачею

створіть ті умови де вони себе почувають найкраще.              Перевірка

Релаксація «Зимові птахи»

  • Сьогодні ми з вами говорили про птахів. Ми познайомилися лише з деякими, а всього на Україні проживає 360 видів птахів. А на Землі – близько 8 600 видів. Є птахи, що дуже швидко літають, є птахи які люблять ходити пішки. Є птахи – дереволази і навіть птахи – водолази. Одні залишаються з нами на зиму, а інші відлітають – далеко, далеко. Всі вони різні, але мають схожу будову. Всі птахи корисні для довкілля і потребують нашого захисту та допомоги. Бережіть птахів. Не вбивайте їх. Не руйнуйте пташиних гнізд. Майструйте шпаківні та годівнички. Підгодовуйте пташок узимку.

 

  • Візьміть сонечка в тарілочках, оберіть свій настрій.

 

 

docx
Додано
12 березня 2020
Переглядів
514
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку