Малювання декоративного птаха
(творчо-розвивальне заняття в ГПД 1 клас)
Мета: закріпити знання з теми «Птахи», навчити узгоджувати форму об΄єкта зображення з його декоративним розписом. Розвивати зорове сприйняття, фантазію, естетичний смак, абстрактне мислення. Виховувати інтерес до творчості, прищеплювати повагу до національних традицій свого народу.
Обладнання: рушники , декоративний посуд із зображенням птахів, зразки народного розпису, білий папір, олівці.
Хід заняття
Як живеться вам птахи
На гребінчиках дахів?
На вітрах зимових лютих
Ви не змерзнете птахи?
Завітайте -но до мене,
Поговоримо в теплі,
Чаю вип’ємо з варенням
Та з’їмо духм’яний хліб.
А.Костецький.
2. Актуалізація опорних знань.
Наше заняття сьогодні незвичайне. Про що воно, ви здогадаєтесь, коли відгадаєте загадки.
Тільки в нас він не зимує. (Ластівка) (Слайд 4)
А вдень спочиває,
Має круглі очі,
Бачить серед ночі.(Сова) (Слайд 6)
Бесіда про птахів
Сьогодні ми поговоримо про птахів і спробуємо намалювати казкового птаха.
Птахи завжди приваблювали людей . І казки про них складали, і пісні, й вірші .
Ми слухаємо їх спів, милуємося їх красою. І , мабуть, кожен з нас хотів би хоч раз у житті полетіти, як птах.
Багато птахів стало символами. Голуб і журавель — символи миру, лелека – символ народження дитини, синій птах – символ щастя, сокіл – символ мужності і відваги. В Україні завжди любили птахів і вишивали їх на рушниках, зображували в розписах на декоративному посуді.
( Демонстрація зразків із зображенням птахів )
Крильця пташки розправляють,
Їх до сонця підіймають.
На галявину злетіли
Там зернят вони поїли.
Потім знову полетіли,
У гніздечко тихо сіли.
Ми з вами теж спробуємо сьогодні намалювати птаха, тільки він буде трошки незвичайний. Ось послухайте вірш:
Прилетіла пташка, сіла на долоньку,
Чарівна істота дивної краси.
Піднесла до вуха пташку-долоньку —
І почуєш казку, наче уві сні.
Проспіває пташка, як вона літала
У краї далекі, за чужі моря,
І про калину, що її гойдала,
І про край, де лине пісня солов’я.
Як ви гадаєте, що це за край? Подивіться, яку гарну гілку калини я вам принесла. В народі кажуть без верби і калини немає України. Подивіться на зразки робіт і скажіть , як я, на вашу думку, передала форму пташки.( Обвела долоню на папері.)
- Прикладіть долоньку до аркуша і обведіть олівцем.
- Намалюйте олівцем гілку, на якій сидить пташка (гілка тоненька, гнучка )
- Обведіть контур пташки фарбою.
- Розфарбуйте силует пташки. Пташка радісна, казкова, тому підберіть потрібні кольори.
- Розфарбуйте птаха рослинами чи геометричним орнаментом.
- Ви можете доповнити свою гілочку ягідками калини.
6. Самостійна робота .
7.Підсумок заняття .
Всі вже справилися з роботою. Подивіться, ось і прилетіла до нас казкова пташка. Справжні птахи відлетіли у вирій, але казка завжди з нами.
Мабуть, кожен з вас стомився.
А тепер – відпочивать,
Та казки не забувать.
А сьогодні за роботу по заслузі,
Щиро дякую вам, друзі!
Давайте образи ваших казкового птаха розмістимо на дошці.