Тема: Подорож до казки
Мета: ознайомити дітей з казками; вчити фантазувати, міркувати; розвивати мову, мислення, пам’ять; виховувати почуття любові і поваги до всього оточуючого.
Обладнання: малюнки казкових героїв.
Хід заняття:
1. Іде осені заграва, Хай лине у зимові
У листопад закрилась, Сни різнокольорові.
Осика золотава Залишився останній,
Листочки дарувала: З росинкою, листочок:
Оцей гладенький хочу Йому нести вітання
Подарувать опенькам – Кленовому лісочку.
То, може, не намочить А через той лісочок
Їх дощиком дрібненьким. У таємничих шатах
На ковдру їжачкові Іде осіння казка
Зелено-пурпуровий Зустрінете, малята?
2. Бесіда
- Поряд з нами живе багато тварин, а чи знаєте ви казки, в яких героями є звірі? («Котик і Півник», «Пан Коцький», «Ріпка»).
- А чи бувають дерева у казках живими і чи можуть говорити? (липка з казки «Про липку і зажерливу бабу», яблунька за казки «Гуси-лебеді»).
- Подивіться на малюнок, давайте пофантазуємо і складемо казочку-крихітку. (Кущ калини. Палахкотять плоди, як намисто, як кульки, як діжечки, як ліхтарики).
3. Гра-хоровод «Зарядка з колобком»
У країні казочок Трішки ними потрясли.
Жив веселий Колобок. Нахилились вліво, вправо,
Разом з ними всі звірятка Та цього іще замало.
Вишикувались на зарядку. Руки вгору, руки вниз.
Похитали головою, Раз – присіли, піднялись,
Раз – притупнули ногою, Головою похитали,
Руки вгору підняли, В хороводі танцювали.
4. Відгадування загадок
Відкриваймо скарбничку,
Скринька зовні невеличка,
Але в ній скарби безмежні,
Будьте дуже обережні.
- У скриньці багато мудрих і повчальних історій. Казки вчать нас бути охайними, добрими і привітними, чесними і сміливими. Відгадайте, про які казкові чарівні речі йде мова.
Шапка ця, хоч і стара, Я б для себе побажав
Краще всякого добра, Для усяких добрих справ
Бо коли її вдіваєш, Не просту стукалочку,
То невидимим буваєш. А чарівну… (паличку)
(шапка-невидимка)
Що за чоботи такі Це не лайнер, не ракета,
Незвичайні і швидкі? Старовинна дивна річ.
Як на ноги узуваєш - Сів, летиш понад планетою
Будеш там, де побажаєш. Чудесам й казкам настріч.
(чоботи-скороходи) (килим-літак)
5. Хвилинка фантазії
З поданих геометричних фігур утворіть казкових героїв.
6. Підсумок заняття
- Що дізналися нового?
- Казка вчить, як на світі жить!