Заняття – знайомство.
« Державний Гімн України!»
Закон України «Про Державний Гімн України» від 6 березня 2003 року
Стаття 1. Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:
«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
Стаття 2. Встановити, що урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України.
Музичне виконання Державного Гімну України здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів.
Стаття 3. Наруга над Державним Гімном України тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
Заняття – знайомство « Державний Гімн України».
Мета: Ознайомити дітей з Державним Гімном України та правилами прослуховування
( слухати стоячи), спонукати до запам’ятовування слів Гімну та бажання
підспівувати під час прослуховування аудіо запису Гімну. Продовжувати
знайомити з державними символами України та виховувати повагу до них.
Збагачувати знання учнів про державні символи України.
Виховувати позитивні емоційні враження від прослуховування Гімну України.
Обладнання: Аудіо запис Гімну України, лялька Тарасик, запис пісень про маму,
родину, Україну.
Хід заняття.
Психогімнастика. « Привітання»
Доброго дня, сонце привітне!
Доброго дня, небо блакитне!
Доброго дня, Тарасику, тобі!
Доброго дня тобі і мені!
2. Мотивація.
Вихователь. Сьогодні до нас в гості знову прийшов Тарасик. І ви зрозуміли, що мова піде про державні символи України. Ми з вами не лише будемо слухати розповідь про символ держави, але будемо його і слухати. Тому, що мова піде про Гімн України.
Розповідь Тарасика. Діти, ви знаєте, що український народ дуже співучий. І цей талант він отримав від Бога. Послухайте легенду про це. Звучить запис легенди.
Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французи вибрали елегантність і красу, угорці - любов до господарювання, німці - дисципліну і порядок, росіяни - владність, поляки - здатність до торгівлі, італійці одержали хист до музики... Обдарувавши всіх, підвівся Господь Бог зі святого трону і раптом побачив у куточку дівчину. Вона була боса, одягнута у вишиванку, руса коса переплетена синьою стрічкою, на голові мала вінок із червоної калини.
- Хто ти? Чого плачеш? - запитав Господь.
- Я - Україна, а плачу, бо стогне моя земля від пролитої крові й пожеж. Брати мої на чужині, на чужій роботі, вороги знущаються з удів і сиріт, у своїй хаті немає правди й волі.
- Чого ж ти не підійшла до мене раніше? Я всі таланти роздав. Як же допомогти тобі?
Дівчина хотіла вже йти, та Господь Бог, піднявши правицю, зупинив її.
-Є в мене неоціненний дар, який уславить тебе на цілий світ. Це - пісня.
Узяла дівчина-Україна дарунок і міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому і з ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ.
І дійсно, пісня супроводжує українців все життя. Коли ви були маленькі, мама співала вам колискову. На святах та весіллях також звучить українська пісня. Є різні пісні: веселі, сумні, жартівливі. Але в кожної країни є найголовніша урочиста пісня – це гімн.
Це також символ, як прапор, як герб. Цю пісню співають тільки в серйозних випадках – у державні свята: День незалежності, День Конституції, а також під час зустрічей президентів, у випадку нагородження героїв та переможців. І коли звучить гімн держави прийнято вставати і слухати його з повагою, а якщо можливо, то підспівувати.
А тепер послухайте, як звучить Гімн України. ( звучить аудіо запис, діти стоячи його слухають).
Вихователь. Дякую тобі, Тарасику, ти досить докладно розповів про головну пісню
держави. Я хочу лише додати, що Гімн України був написаний більше 100 років тому. Написали його – поет Павло Чубинський та композитор Михайло Вербицький.
Сьогодні мелодія Гімну звучить кожного ранку по радіо та телебаченню, розпочинаючи новий день українців.
Вихователь. А зараз давайте пограємо в гру « Про що пісня?» ( Звучать грам записі пісень, а діти визначають про що пісня, та яка вона за змістом весела, сумна чи жартівлива)
Підсумок.
Вихователь. Діти, дякуючи Тарасику, ми познайомилися і ще з одним державним символом – Гімном України. Тож давайте ще раз прослухаємо гімн держави і запам’ятаємо, що слухати його потрібно стоячи! ( Діти стоячи слухають Гімн України).