ЗАТВЕРДЖУЮ
Старший майстер
___________________
План
уроку виробничого навчання
Тема уроку: Засоби комп’ютерних інформаційних систем
Тема уроку: Підбір та комплектування компонентів до встановлення їх в ПК різної архітектури. Збирання персонального комп’ютера.
Мета уроку:
Навчальна: ознайомити здобувачів освіти з :
-
наявним у майстерні апаратним забезпеченням персонального комп’ютера;
-
призначенням ПК;
-
поняттям конфігурації ПК;
-
структурною схемою ПК;
-
типами комп’ютерів;
-
взаємодією між вузлами ПК;
-
складом системного блоку;
-
мікропроцесорною системою;
-
основними виробниками апаратних засобів ПК;
-
сучасними комп’ютерними комплектуючими;
-
підбором та комплектуванням компонентів до встановлення їх у ПК різної архітектури;
-
збирання ПК;
-
налагодженням роботи системного блоку.
Розвивальна: розвивати у здобувачів освіти поняття про складність обробки інформації.
Виховна: виховувати уважність в роботі здобувачів освіти, виховувати свідоме відношення до професійної підготовки, охайності та уважності.
Тип уроку: урок формування нових навичок та умінь.
Вид уроку: урок з використанням складних комплексних робіт.
Дидактичне забезпечення: ( за допомогою якого здійснюється процес навчання): конспект майстра виробничого навчання, презентація, відеоролики, роздатковий матеріал, інструкційно-технологічні картки.
Матеріально-технічне забезпечення: персональні комп’ютери, програма Power Point, плазмовий телевізор.
Міжпредметні зв’язки: засоби комп’ютерних інформаційних систем, технології обробки інформації, операційні системи та їх обслуговування.
Перелік практичних завдань:
-
ознайомлення з наявним у майстерні апаратним забезпеченням персонального комп’ютера;
-
дослідження поняття конфігурації персонального комп’ютера;
-
ознайомлення з призначенням персонального комп’ютера;
-
дослідження структурної схеми комп’ютера;
-
ознайомлення зі складом системного блоку;
-
дослідження мікропроцесорної системи;
-
ознайомлення з сучасними виробниками апаратних засобів ПК;
-
огляд сучасних та модернізованих комп’ютерних комплектуючих;
-
підбір та комплектування компонентів до встановлення їх в персональний комп’ютер;
-
збирання персонального комп’ютера;
-
налагодження роботи системного персонального комп’ютера темного блоку.
Список основної та додаткової літератури:
-
Й.Я. Ривкінд, Л.А. Чернікова «Інформатика»: підручник для 10-11кл. Київ: Генеза, 2019.-144с.
-
Скотт Мюллер – підручник «Модернізація те ремонт ПК», 2020.
Хід уроку
-
Організаційна частина(5хв.)
-
перевірка наявності здобувачів освіти;
-
перевірка готовності техніки та здобувачів освіти до уроку;
-
допуск з охорони праці в навчальну майстерню при роботі з ПК.
-
Вступний інструктаж (40хв.):
-
Актуалізація опорних знань:
-
повідомлення теми та мети уроку;
-
перевірка опорних знань здобувачів освіти шляхом фронтального опитування:
-
Що називають інтерфейсом користувача?
-
Що таке програмне забезпечення ПК?
-
Які типи моніторів вам відомі?
-
Назвіть характеристики центрального процесора?
-
Яке найпоширеніше устаткування ПК?
-
Які конфігурації комп’ютера Вам відомі?
-
Які типи комп’ютерів Вам відомі?
-
Назвіть призначення багатоядерного процесора
-
Центральний процесор призначений для..
-
З яких пристроїв складається системний блок?
Аналіз відповідей здобувачів освіти, підведення підсумків, виставлення оцінок.
-
Викладення нового матеріалу:
-
повідомлення нової навчальної теми: «Підбір та комплектування компонентів до встановлення їх в ПК різної архітектури. Збирання та розбирання персонального комп’ютера;
-
представлення нової теми за допомогою презентації та відеоролика;
-
алгоритм виконання практичної роботи: ознайомлення з наявним апаратним забезпеченням;
-
дослідження поняття конфігурації персонального комп’ютера; ознайомлення зі складом системного блоку; дослідження взаємодії між вузлами ПК; огляд сучасного та модернізованого комплектування ПК; дослідження мікропроцесорної системи; збирання персонального комп’ютера; налагодження роботи системного блоку;
-
опитування здобувачів освіти; перевірка виконаної ними практичної роботи;
-
пояснення послідовності роботи здобувачам освіти;
-
відповіді майстра на запитання здобувачів освіти;
-
підведення підсумків вступного інструктажу.
-
Поточний інструктаж (195хв):
-
видача та роздача роздаткового матеріалу для самостійної роботи здобувачам освіти та пояснення порядку їх виконання;
-
повідомлення про критерії оцінювання виконуваних робіт;
-
спостерігання майстра виробничого навчання за здобувачами освіти, які виконують практичні роботи;
-
прийом виконаних робіт майстром виробничого навчання;
-
прибирання робочих місць.
-
Заключний інструктаж (30хв.):
-
аналіз діяльності здобувачів освіти у процесі всього уроку;
-
оцінка роботи здобувачів освіти;
-
аналіз причин помилок здобувачів освіти та засобів їх усунення;
-
повідомлення та обговорення оцінок;
-
видача та пояснення домашнього завдання;
-
прибирання майстерні.
Майстер виробничого навчання__________________________________