1
Тема: Застосування способу округлення чисел при додаванні і відніманні
Множення і ділення круглих чисел на одноцифрове число:
50 000 : 5, 8000 : 4, 3600 : 3, 64 000 : 4. Читання і запис числових виразів.
Мета:ознайомити учнів з прийомом округлення при додаванні і відніманні; закріплювати навички письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел, удосконалювати навички множення і ділення круглих чисел на одноцифрове число: 50 000 : 5, 8000 : 4, 3600 : 3, 64 000 : 4
Розвивати вміння округлювати числа при додаванні і відніманні, розв’язувати складні задачі, розвивати логічне мислення.
Виховувати ціннісне ставлення до збереження власного здоров’я, любов і повагу до оточуючих.
Тип уроку: інтегрований
Хід уроку
І. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності
Речівка нашого уроку
Раз, два, три, чотири.
Три, чотири, раз, два.
Хто крокує дружньо в ряд?
Клас хлопців та дівчат,
Дружні та завзяті,
Мріями багаті.
Ти від нас не відставай:
Математику вивчай!
У нас урок-подорож.
Створення математичного постеру.
Робота з джерелом Інтернет.
Паперове видавництво, що використовується з агітаційною метою.
Постер- той, хто розклеює плакати
Постер- людина, що створює плакати
Робота в групах ( 2 хвилини)
Виберіть об’єкти для постеру.
Дорогу подолає той, хто рухається, а математику- той, хто думає
Парасоля побажань.
Проходимо паспортний контроль. Перепускою буде наше домашнє завдання.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
2738 (2810) 136
1970 2860 кг= 2т 860 кг
Чому зробили такі помилки?
Задача 472
8 год 10 хв + 3 год 20 хв = 11 год 30 хв
12 год + 3 год 20 хв= 15 год 20 хв
18 год + 3 год 20 хв= 21год 20 хв
Молодці.
З якого материка ми вирушаємо?
Що запам’ятали про материк з уроків природознавства?
Знайдіть свої літачки. На одному крилі запишіть назву континенту, на якому ми зараз знаходимося
На іншому запишіть, де б ви хотіли побувати? Які материки вам відомі?
З якої літери будемо писати? Запишіть правильно. Підказка на дошці
Запускаємо літаки
ІІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.
Континент Африка
Подорожуємо Африкою.
53 країн
60 пустелі
19340 найвища точка
5895 гора Кіліманджаро
2000 мов на материку
12000000 сиріт
Експертна група
Відновіть числовий ряд- від найменшого числа до найбільшого.
2.Робота в малих групах по 4.
Африка в цифрах і фактах. Яке число вас вразило?
36 % населення , кожен 3 живе, на 1 долар. Хто знає, скільки це грн.?
Повідомлення теми і мети уроку. Робота експертної групи
Застосування способу округлення чисел при додаванні і відніманні
Множення і ділення круглих чисел на одноцифрове число:
50 000 : 5, 8000 : 4, 3600 : 3, 64 000 : 4. Читання і запис числових виразів.
Якщо уважно працювати- що будете знати?
Континент Північна Америка
23 країни
За різними оцінками, вік Північної Америки становить від 1 до 1,5 мільярда років.
Населення Північної Америки 579 млн
Допоможемо Микки Маусу. Виробництво Уолта Диснея. Засновники брати Діснеї в 1923 році маленька анімаційна студія. Знаходиться на материку Північна Америка , штат Каліфорнія.
1923- яке це століття?
Завдання ДПА.
Розкладіть на розрядні доданки
Кобза, Віра, Симфонія, Мавка, Горлиця, Ніколя, Явір, Ванесса, Вінстон, Цезар- це назви… сортів картоплі, батьківщиною якої є Північна Америка.
1)
І бригада зібрала 300 кг картоплі, а друга 400 кг. Скільки кг картоплі зібрали разом? 700 кг
2)
На виготовлення 1 порції українського борщу потрібно 200 г картоплі. Скільки г картоплі потрібно для 3 порцій? 600 г
3)
У Марійки на городній ділянці зібрали 400 кг картоплі, а в Миколи у 2 рази менше. Скільки кг картоплі зібрали у Миколи? 200 кг
4)
В магазин завезли 1000 кг картоплі. Продали 700 кг. Скільки кг залишилось? 300 кг
5)
Для виготовлення картоплі фрі потрібно 100 кг , а для моркви зі спеціями на 20 кг більше. Скільки кг моркви потрібно? 120
6)
Для виготовлення чипсів потрібно 400 кг картоплі, а соняшникової олії 10 кг. У скільки разів більше потрібно картоплі, ніж олії? 40
ІV. Закріплення та розвиток математичних знань.
Континент Південна Америка.
1. Гра «Чи можна вживати?»
Визначення строку придатності продуктів.
2. Складання ментальних карт. Робота в групах 2 хв
100
1000
1000000
Араби- це народ, який проживає в Африці. Але цю систему винайшли не араби, а 10 знаків було винайдено в Індії. А ось араби їх широко розповсюджували. І тільки в X ст. ці знаки стали відомими в Європі.
Розділ 3, гра 7
1) круглі числа
12 держав
Площа континенту- 17 млн км Найсухіша з жарких пустель, Атакама, також розташована на американському континенті. Повноцінних дощів тут не було близько 99 років.
Народи Південної Америки залишили нам зашифроване послання. Розшифруйте .
11 10 15 20
12 10 16 20
13 10 17 20
14 10 18 20
– До кожного з наведених чисел назвіть найближче кругле число
28+38= 28+40=68-2=66
120-48=120-50=70+2=72
Теорія . Пояснення
38+18= 38+20=58-2=56
47+99=47+100=147-1=146
360-37=360-40=320+3=323
92-46=92-50=42+4=46
485+198= 485+200=685-2=683
3.Розвязування задачі № 476 або 477 на вибір
- Прочитайте задачу.
- Яке питання задачі?
- Які дані потрібно мати, щоб відповісти на питання задачі? ( Скільки дітей поїхало. Скільки дітей в одній команді?
- Яке з цих даних невідомо?
? 173
217
Було- 217 дітей
Поїхало - ? по 11 гравців
Залишилось – 173 дитини
Відповідь: 4 команди
Розв´язання задачі № 477
За планом – 3250 кг на скільки більше?
Здали- 3800 + 1/10
Відповідь на 930 кг більше
Континент Антарктида
Антарктида- Австралія 4 см= 4400 км
Континент Австралія
1.Робота з програмою «Розумники». Розділ 3, гра 7
1) : * з нулями
2. Гра «Засели Австралію»
Казуар шоломоносний
Лірохвіст
Вомбат
Лебідь чорний
Карликовий кенгуру
Журавель вінценосний
Сумчастий ведмідь-коала
Качконіс
Єхидна
Сумчастий деревний кенгуру
Тасманський диявол
Страус ему
3.Розв´язання нерівностей № 475( усно)
Із чисел 1, 3, 5, 8, 10 вибери ті значення букви
х, для яких істинна кожна нерівність.
ЗО • х > 100 240 : х < 120 20 - х > 12
30 • 5= 150 ›100 , 30•8 = 240 › 100, 30 •10=300›100
240 : 3= 80 ‹ 120, 240 : 5=48‹120, 240 : 8=30‹120, 240:10=24‹120
20-1=19›12, 20-3=17›12, 20-5=15›12,
4.Гра «Лабиринт». Геометричний матеріал
5. Робота з QR кодами.
6. Гра «Дослідники».
Виміряйте довжину спагеті.
Яка довжина спагеті була спочатку, якщо зараз вона вдвічі менша.
Покажіть
VI. Підсумок уроку. Рефлексія.
Паровоз подорожі
VII. Оцінювання. Домашнє завдання
С. 76 , № 480 або 478, № 481