«Засвоєння таблиці ділення на 8. Задачі на спосіб зведення до одиниці. Профіліктика грипу» у 3 класі.

Про матеріал
Інтегрований урок з математики і ЯДС (здоров'язберігаюча складова), в ході якого учні вправляються у застосуванні знань таблиці ділення чисел на 8 і відповідних випадків ділення під час розв’язання математичних виразів і задач; порівнюють задачі першого і другого видів на зведення до одиниці; виявляють причини і профілактику грипу.
Перегляд файлу

 

Бондаревська Інна Миколаївна

Тема: «Засвоєння таблиці ділення на 8. Задачі на спосіб зведення до одиниці. 

Профіліктика грипу» у 3 класі.
        Мета: 

Навчальна: вправляти учнів у застосуванні знань таблиці ділення чисел на 8 і

відповідних випадків ділення під час розв’язання математичних виразів і задач; порівнювати задачі першого і другого видів на зведення до одиниці; виявлення причин і профілактика грипу.

Розвивальна: розвивати пам’ять, мислення, математичне мовлення.

Виховна: виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я.

Завдання: стимулювати розвиток інтересу до математики, виробляти вміння

працювати самостійно, в групах; викликатиу дітей бажання дбати про своє здоров’я.

Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок

Вид уроку: інтегрований

Методи й методичні прийоми:

1. Інформаційно - рецептивний: а) словесний: розповідь-пояснення, бесіда,

робота з книгою; б) наочний: ілюстрація, презентація.

2. Проблемно-пошуковий: постановка проблемного питання, активізація уваги

та мислення.

3. Інтерактивні методи: метод «Мозкова атака», робота в групах, вправа

«Мікрофон». 

Обладнання: фітовиставка, малюнки, картки для групової роботи, пам’ятка

«Щоб не захворіти на грип», презентація до уроку.

Структура уроку з хронометражем:
1. Організаційний момент (2хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності (2хв.)

3. Повідомлення теми і мети уроку (2хв.)

4. Актуалізація опорних знань учнів(3хв.)

5. Відтворення та корекція опорних знань(9хв.)

6. Закріплення знань (18хв.)

7. Підсумок уроку (4хв.)

     Розгорнутий план  уроку.

I. Організаційна частина уроку.

− Діти, сьогодні ми зробимо ще один крок в країні Математика і Здоров’я.

Робота має бути приємна, тому добре мати поруч друга. Давайте візьмемося за руки, посміхнемося одне одному і скажемо щось приємне, добре.

− І так, в щасливу путь! А супроводжувати нас на уроці буде лікар.

II.  Мотивація навчальної діяльності.

     1. Загадка

Чого хочеш − не купиш, а що хочеш продати − не продаси.

                                                                                     (Здоров'я, хвороби.)

 2. Повідомлення від лікаря.

З давніх-давен український народ найголовнішою цінністю у житті вважав

здоров'я. Навіть вітаючись і прощаючись, люди бажали один одному здоров'я. «Здоровенькі були!», «Дай, Боже, здоров'я!», «Доброго вам здоров'я!», «Здрастуйте!», «Бувайте здорові!», «Ходіть здорові!».

Великої уваги здоров'ю людини надають і нині.

 Кожного року у холодну пору на нас очікує чергова епідемія грипу. Грип та

ГРЗ складають 95% всіх інфекційних захворювань у світі. Щороку на грип хворіють до 500 млн людей, два з яких помирають.

Навколо нас у зовнішньому середовищі знаходиться величезна кількість

невидимих для ока маленьких живих істот, їх можна побачити лише за допомогою спеціальних приладів − мікроскопів, які у тисячі та мільйони разів збільшують зображення. Збудника грипу вчені та лікарі побачили під дуже сильним електронним мікроскопом і назвали його вірусом (слайд № 2).

    Віруси, що викликають грип, оселяються в ротовій порожнині та в горлі хворого. Коли хворий розмовляє, кашляє або чхає, з його рота чи носа вилітають найдрібніші віруси грипу.

Якщо здорова людина разом з повітрям буде вдихати ці крапельки, то вона

може заразитися і захворіти на грип!

Другий механізм передачі грипу та інших ГРВІ − контактний. Ось чому

важливо мити руки і уникати дотиків рук до власного обличчя особі при спалахах респіраторних інфекцій (слайд № 3).

3. Проблемне питання

− Що ж робити? Як попередити зараження грипом?  Що ж треба вживати, щоб імунна система нашого організму була готова забезпечити захист зараження грипом?

III. Повідомлення теми і мети уроку.

− Сьогодні ми спробуємо на уроці, розв’язуючи математичні завдання,

відповісти на ці запитання.

IV. Актуалізація опорних знань учнів.

   Вправа «Мозкова атака». (слайд № 4)

− Що таке множення?
− Як називаються числа при множенні?

− Який зв'язок між діями ділення і множення?
− Як називаються числа при діленні?

− Як знайти невідомий множник?

V. Відтворення та корекція опорних знань.

1. Математична розминка. Усні обчислення (слайд № 5).

3 ∙ 3                14: 7             5 ∙ 9                 
4 ∙ 6                 42: 7           24: 6               
8 ∙ 4                 7 ∙ 8            36: 6                 
8 ∙ 8                 7 ∙ 5             4 ∙ 8                  

(Самоперевірка. Самооцінка)

Вивішується малюнок (зображення вірусу під мікроскопом) і до нього поступово в ході уроку кріпляться малюнки із зображенням овочів, цитрусів, що містять вітаміни).

2. Повідомлення лікаря.

Вітамін С.
Кращі джерела вітаміну С − це цитрусові (добова доза вітаміну міститься − на

Вибір − в 2 середніх апельсинах, 4 − 5 мандаринах, 3-х лимонах), ківі (добову дозу «аскорбінки» містить 1 фрукт), капуста (сира і квашена). Найбагатший вітаміном С напій − це відвар шипшини (слайд № 6).

VІ. Закріплення знань. Математичне тренування.

1. Робота з числовим рядом.

16; 22; 56; 32; 80; 24

− Яке число зайве? Чому?
− Скільки разів по 8 в даних числах?

−Записати всі числа, які отримуємо при множенні на 8 по пам'яті.

 (Взаємоперевірка. Оцінювання) (слайд №7).

2. Логічні задачі. (Кожна група учнів отримує логічну задачу) (слайд №8)

а) Три хлопчики − Коля. Петрик. Іванко пішли в магазин. По дорозі до магазину вони знайшли 15 к. Скільки грошей знайшов би один Іванко, якби він один пішов до магазину?
б) Один ослик ніс І0кг цукру, а другий ослик ніс 10кг вати. У кого вантаж важчий?
в) Одне яйце вариться 8 хв. За скільки хвилин зваряться п’ять яєць?
г) Кінь з вершником пробіг 4 км. Скільки кілометрів пробіг вершник?
д) Чотири мишки гризли скоринку сиру. Підкралася кішка і схопила одну мишку. Скільки мишок продовжували гризти скоринку сиру?
   3. Повідомлення лікаря (слайд №9).
  Часник і цибуля багаті фітонцидами − летючими ефірними маслами, що

володіють властивістю швидко нейтралізувати віруси, що знаходяться в повітрі. Крім того, вони містять вітаміни і мікроелементи, зміцнюючи імунітет. Як застосовувати? Головний і найефективніший спосіб профілактики − просто їсти часник і цибулю.

4. Проблемне питання:

− Діти, скажіть будь ласка, навіщо знати напам'ять таблицю множення і

ділення?

5.  Розв'язання задачі № 334(усно).

6. Розв’язання задачі №335( фронтально).

Повідомлення. Багата ягода калини величезною кількістю вітамінів, а так само,

чимало в ній і мінеральних речовин. Інформація, що міститься аскорбінова кислота, в ягодах калини перевищує 70%, внаслідок чого, вона є кращим засобом від простудних захворювань, нарівні з шипшиною і малиною. Також, в калині високого вмісту вітамінів А, Е, Р і К (слайд № 11).

7. Фізхвилинка (слайд № 12).

Стільки раз ногою тупни: 24 : 6

Стільки раз в долоні плесни: 42 : 7

Ми присядем стільки раз: 16 : 4

І нахилимось в той час: 8 ∙ 2

Підстрибнемо рівно стільки: 35 : 7

Ну й рахунок! Гра та й тільки.

8. Робота в групах.
Розв'язання задачі № 336.

9. Розв'язання прикладів № 337.

10. Хвилинка − цікавинка (слайд № 13).

        Вакцинація − важливий засіб проти дії грипу. Одним з найбільш ефективних

специфічних засобів профілактики грипу являється, безумовно, вакцинація.

Вакцинопрофілактику слід проводити не менш ніж за два‑три тижні до початку

епідемії, щоб у організма був час для формування імунітету.

        Гігієничні процедури мають велике значення в профілактиці грипу.

11. Робота в групах (слайд №14).

 Кожній групі роздаються картки, на яких зображені геометричні фігури:

шестикутник, коло, трикутник, чотирикутник. Завдання: Серед геометричних фігур знайти чотирикутник. Знайти його периметр.

VII. Підсумок уроку.

Вправа «Мікрофон»

− Що нового дізналися на уроці?

− Що закріпили на уроці?

− Що зацікавило вас на уроці?

Лікар дарує вам поради щодо запобігання хвороби на грип і як діяти, якщо

захворієте на грип (слайд № 15).

VIIІ. Домашнє завдання.

І група − № 338 (з поясненням), № 339.

ІІ група − № 339 (за планом), № 339.

doc
Додано
25 вересня
Переглядів
119
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку