Олімпіада - це конкурс, у якому учні збагачуються новими знаннями, здобувають досвід, вміння критично мислити. Ці завдання розробленні з метою виявити обдарованих учнів з нестандартним мисленням.
Завдання для проведення І туру шкільної олімпіади з хімії 8 клас
1. Кросворд: (10 балів)
«Метали у Перідичній системі Д.І. Менделеєєва»
По горизонталі:
1.Найлегкоплавкий метал
2.Найдорожчий метал на сьогодні
3. Найелектропровідніший метал
4.Найтвердіший метал
5.Найважчий метал
По вертикалі:
1.Тип хімічного зв’язку в металах
2.Метал, який входить до складу кісток
3. Найпластичніший метал
4.Найтугоплавкий метал
5.Рідкий метал
Відповіді до кросворду:
По горизонталі:
1. цезій
2. каліфорній
3. срібло
4. хром
5. осмій
По вертикалі:
1. металічний
2. кальцій
3. золото
4. вольфрам
5. ртуть
2. «Проста речовина, утворена найпоширенішим елементом на Землі.»
(20 балів)
На одній з площ Лондона стоїть пам’ятник: вчений тримає у руках збільшувальне скло. Це пам’ятник не біологу, який спостерігає мікроорганізми, не фізику, який вивчає будову збільшувальних приладів. Це – пам’ятник хіміку XVIIIст. Джозефу Прістлі, який відкрив кисень нагріваючи червоний оксид ртуті з допомогою збільшувального скла, спрямовуючи на нього сонячні промені.
Запишіть всі можливі реакції добування кисню в лабораторії та промисловості. Опишіть фізичні та хімічні властивості кисню. Добудьте по 4 кислотні та основні оксиди.
3. «Знайди формулу речовини» (15 балів)
Для випікання смачних млинців необхідна речовина, до складу якої входить з Натрій масовою часткою 27, 38%, Гідроген – 1,19%, Карбон -14,28% та Оксиген. Виведіть молекулярну формулу речовини, нарисуйте графічну. Обчисліть кількість цієї речовини масою 168 грам та число атомів у даній порції.
4. «Змішуваня розчинів» (12 балів)
Для консервування овочів на зиму мамі знадобився оцет з масовою часткою оцтової кислоти 9 %. В кухонній шафці стояли дві пляшки: з оцтом (масова частка оцтової кислоти 3 %) та оцтовою есенцією (масова частка оцтової кислоти 69 %). Допоможіть мамі розрахувати об’єми розчинів, які знадобляться для приготування оцту необхідної концентрації об’ємом 880 мл, густина кожного із розчинів дорівнює 1 г/мл. Обчислення виконайте з точністю до цілих чисел. Опишіть процес виготовлення розчину.
|