КР №1 9-А
Варіант 1
1.1 Змішали між собою 1 л 0,5 моль/л розчину BaCl2 і 1 л 0,2 моль/л розчину K2SO4. Вважаючи, що BaSO4 практично нерозчинний у воді, розрахуйте концентрації всіх йонів, що залишились у розчині після утворення осаду.
1.2 Наведіть приклад розчинної у воді солі, при обробці якої як аргентум нітратом, так і надлишком лугу утворюються осади. Напишіть рівняння реакцій у молекулярній та йонно-молекулярній (повній і скороченій) формах.
1.3 Які дві речовини вступили у реакцію та за яких умов, якщо в результаті утворилися такі речовини: а) СаСО3 + Н2О; б) СаСО3 + NaCl; в) CaCO3 + BaCO3 + H2O (указані всі продукти реакції без коефіцієнтів). Напишіть відповідні рівняння реакцій у молекулярній та йонно-молекулярній (повній і скороченій) формах.
1.4 Розрахувати молярну концентрацію йонів Н+ в 0,2%-вому розчині плавікової кислоти (густина 1 г/мл), якщо ступінь її дисоціації дорівнює 2%.
Варіант 2
2.1 Змішали між собою 0,5 л 0,5 моль/л розчину MgCl2 і 0,5 л 0,2 моль/л розчину K3PO4. Вважаючи, що Mg3(PO4)2 практично нерозчинний у воді, розрахуйте концентрації всіх йонів, що залишились у розчині після утворення осаду.
2.2 Наведіть приклад розчинної у воді солі, при обробці якої як барій хлоридом, так і надлишком лугу утворюються осади. Напишіть рівняння реакцій у молекулярній та йонно-молекулярній (повній і скороченій) формах.
2.3 Які дві речовини вступили у реакцію та за яких умов, якщо в результаті утворилися такі речовини: а) ВаСО3 + Н2О; б) ВаСО3 + NaCl; в) ВaCO3 + MgCO3 + H2O (указані всі продукти реакції без коефіцієнтів). Напишіть відповідні рівняння реакцій у молекулярній та йонно-молекулярній (повній і скороченій) формах.
2.4 Розрахувати молярну концентрацію йонів Н+ в 0,5%-вому розчині оцтової кислоти (густина 1 г/мл), якщо ступінь її дисоціації дорівнює 5%.