Збірка сценаріїв виховних заходів у початковій школі

Про матеріал
Добірка містить сценарії виховних заходів для проведення із учнями початкової школи. Рекомендовано для використання класними керівниками 1-4 класів з метою підвищення рівня патріотизму та ціннісного ставлення до держави серед школярів
Перегляд файлу

День святого Миколая

Мета: ознайомити учнів із народними традиціями українського народу;  формувати уявлення про прояви Божої ласки та любові; розвивати акторські здібності дітей; виховувати духовність, почуття милосердя, увічливості, любові  до членів родини, до Батьківщини.

Вчителька. Добрий день вам, учні, батьки та вчителі! Раді бачити вас у нашому класі.

 Сьогодні  ми зібралися, щоб відзначити День святого Миколая. Святий Миколай – покровитель хліборобів і скотарів перед Богом, заступник від біди і горя. А тому на це свято чекають  всі люди, а особливо діти.

1 учень. Ми зібралися у школі,

 В нашім гарнім, дружнім колі,

 В нашій радісній родині,

 Бо велике свято нині.

2 учень. Нас зібралось тут багато

 На велике славне свято.

 Що за свято? Хто з вас знає?

      Всі.  День святого Миколая!

3 учень. Є свято гарне в Україні,

 Є свято казки чарівне,

 Що Миколай в святій торбині

 Слухняним ласощі несе.

4 учень. Це свято раз буває в році,

 Воно ніколи не мине,

 Бо Миколай святий із неба

 В оселю кожну зазирне.

5 учень. Він заходить в кожну хату

 Кожен рік іде з дарами

 І не тільки в місяць грудень –

 Миколай завжди є з нами.

( Діти виконують пісню « Забілів від снігу гай»

6 учень. За вікном сніжок летить,

 Вітром завіває.

 Тож спішіть усі до нас

 На свято Миколая!

7 учень. Ну, а хто сюди прийшов,

 Раді вас вітати.

 Веселіться і радійте

 На нашому святі.

8 учень. Маємо чого радіти,

 Добре знаємо, ми, діти!

 Долетіла до нас вість,

 Що до нас в дорозі гість.

9 учень. Хто це? Кожен пам’ятай!

     Всі.  Це святий наш Миколай!

10 учень. Діточок він всіх згадає,

 Їм дарунки посилає.

 Він вже близько, вже іде,

 Наша пісня хай гуде.

( Діти виконують пісню « За вікном летять сніжинки»

(Чути стукіт у двері.)

Вчителька. Чуєте, чуєте, хтось стукає у двері. ( прислухаються)

 Це святий Миколай нам щось несе.

 Заходьте,заходьте,завжди раді  бачити Вас!

(Двері відчиняються. Заходять старці –кобзарі.)

1 кобзар. Добрий день вам, люди добрі!

 Ми з далекої дороги,

 Поболіли у нас ноги.

 Чи дозволите присісти,

 Бувальщину розповісти?

Вчителька. Просимо, сідайте та про все розповідайте.

1 кобзар. Проспівали пісень море,

 Бачили ми людське горе.

 Щоб нічого не збрехати,

 Будемо розповідати.

 Бачили ми дивне чудо,

 Радуються  кругом люди,

 Ходить світом Миколай

 Усім дари  посилає.

Вчителька. Нам дуже цікаво. Кожного року він дарує дітям гостинці, а хто він і звідки ми не знаємо. Правда, діти?! То ж попросимо цих кобзарів про нього нам розповісти.

2 кобзар. У третім столітті у місті Патарі

 Теофілю і Нонні  Бог дав дитя в дари.

 Сина Миколая, єдину дитину,

 Мов сонце те ясне у погідну днину.

 І росла дитина. Родичів втішала,

 Та пильно до школи й до церкви вчащала.

 І позволив Господь Теофілю і Нонні

 Радості діждати на їх життя склоні.

 Священникам сина дав Бог доглядати,

 Тішилися в серці щастям батько й мати.

 А як повмирали родичі потому.

 Спадщину лишили  синові свойому.

 Миколай нічого не узяв для себе,

 Все роздав убогим на їхні потреби.

 А жив у Патарі чоловік убогий,

 Що зійти задумав з чесної дороги.

 Щоби на прожиток гріш якийсь придбати,

 Задумав три доні на розпусту дати.

 Щоб не допустити до замислу злого,

 Миколай чим швидше спішить на підмогу

 І часу не тратить він ані хвилини

 Й гроші підкидає вночі до хатини.

 Тричі підкидає гроші серед ночі.

 Батько добродія приловити хоче.

 Це йому вдається, бо він доганяє

 Свого добродія отця Миколая.

 Пада на коліна та цілує ноги,

 Дякує сердечно за щирі підмоги.

 А Святитель просить: «Не кажи нікому

 Хто дав порятунок у нещасті твому.»

3 кобзар. Обіцяв я вам усім –

 Теж бувальщину повім:

 В Єрусалим, далекий край,

 Плив кораблем раз Миколай.

 Втім розшарілась буря люта,

 Для моряків настала скрута.

 І кличуть моряки усі:

 « Нещастя наше у грісі.

 Порятуй нас, Миколаю,

 Рятуй нас , бідних у відчаю!»

 На поміч Миколай спішить

 Та усмиряє бурю вмить.

 Мольба святого Миколая

 Спасіння в горю посилає.

 Заледве буря прогула та утишилось море,

 Але тут знову на кораблі  сталось горе.

 Бо на чердак упав моряк. Що прикріпляв вітрила.

 У Миколая моряки знов помочі благають:

 « Ах, ми нещасні, молимо, рятуй нас, Миколаю!»

 Молитва Миколая знов взяла ангельські крила,

 Моряк убитий воскреснув, вернулась йому сила.

Вчителька. Бачите, отож не дарма звуть святого Миколая Чудотворцем! Ану послухаймо ще одного кобзаря.

4 кобзар. У лікійськім місті Мирі радив збір великий.

 Хоч радили вони довго, і довго спорили,

 Вибрати архієрея вони не рішили.

 Та з єпископів одному ангел серед ночі

 У видінні сповіщає ці слова пророчі:

 « Хто до церкви першим прийде – владикою стане

 І престол владичий займе Миколай названий.»

 І так сталось, бо раненько, тільки згасли зорі,

 Миколай святий молився в церкві, у притворі.

 За побожність. Святу ревність, за молитви щирі

 Миколай став владикою у лікійськім Мирі.

Вчителька. Як цікаво слухати! Правда, діти? А ще про ту бувальщину, як Миколай визволив трьох воєвод з темниці  ви нам розповісте?

5 кобзар. Може, комусь надоїло слухати? Треба дітей спитати.

Діти. Просимо, розповідайте!

5 кобзар. Отже слухайте.

 До Миколая так молилися три воєводи у темниці:

 « Невинно терпимо ми кару,

 Не слушно впали ми в кайдани.

 Ах, порятуй нас, Миколаю.

 Нехай твій зір на нас погляне.»

 І Миколай спішить на поміч

 В тяжку незавидну годину

 Невинним  в’язням- воєводам.

 І в сні з’явився Костянтину

 Та й каже: «Милостивий царю,

 З невинних в’язнів скинь окови.

 Коли ж цього не зробиш ти,

 На Божу кару будь готовий.»

 І зараз в’язнів із темниці

 Звільняє Костянтин Великий.

 І сталась явною всім поміч

 Від Мир-лікійського Владики.

Вчителька. От дякуємо щиро цим дідусям-кобзарям за цікаві розповіді. Адже ви, діти, до нині про це  майже нічого не знали. А коли дізнались, то,напевно, виникло бажання одержати благословення і нам від самого Миколая Чудотворця. А перед цим складемо слова подяки цьому Святому.

1 учень. В час, коли на серці скрута,

 Помолімся  Миколаю

 І неспокій нас тривожить –

 Він, повірте, допоможе.

2 учень. То ж складемо долоньки маленькі

 І помолимось щиро зраненька,

 Бо прийде до нас гість із неба

 І принесе все , що нам треба.

3 учень. Боже, Господи,Ісусе,

 На колінцях я молюся:

 Всі гріхи мої прости

 І від лиха захисти.

4учень. Просвіти моє серденько,

 Щоб я вчилася гарненько,

 Щоб  я вдома і у школі

 Не робила зла нікому.

5 учень. І щоб тата шанував я

 Щоб матусі помагав я,

  Щоб росли ми всі здорові

 Завжди в шані і любові.

 ( Діти співають пісню « Ой хто, хто Миколая любить»)

6 учень. Боже, Отче, глянь на діти,

 На прекрасні  твої квіти,

 Світи сонцем і зірками

 Над малими діточками.

7 учень. Дай нам сили і охоти

 До науки і роботи,

 Щоб росли ми здоровенькі

 На потіху батька й неньки.

8 учень. Ти, Владико, отче Миколаю,

 Чудами славний ти віками .

 Тебе ми молимо ,благаєм:

 Покровом будь над діточками.

9 учень. Владико, Отче, край наш рідний

 Тебе віками любить, славить.

 В честь Твою і славу народ вірний

 Престоли, храми гарні  ставить.

10 учень. Владико , отче, лиш  у  Тебе

 Всім дітям поміч і підмога

 Ти в кожній справі чи потребі

 Їм ласку випросиш у Бога.

11 учень. О , змилуйся над нашим краєм!

 Земля вся просить наша вбога:

 Веди нас, Отче, всі благаєм

 До щастя вічного, до Бога.

( Діти виконують пісню « Біла річка, біле поле»)

1 учень. Ой, щось довго він не йде,

 Чи дороги не знайде?

 Не спішить, та ще ніколи

 Ми не бачили Миколи,

 Бо приходить він тихенько,

 Коли діти сплять міцненько.

2 учень. Ти сьогодні швидше спать лягай,

 Бо приїде в гості  Миколай.

 Бачиш, перша зірочка горить, -

 То вже Миколай до нас спішить.

3 учень. В нього коні  білі, наче сніг,

 Борода сивенька, аж до ніг.

 У сріблясті саночки сіда

 І за вітром  в’ється борода.

4 учень. Миколай про діток знає все,

 Подарунки кожному несе

 Має для дитячих подушок

 Подарунків повно – аж мішок!

5 учень. Поки він ще не прийшов,

 Станьмо разом в коло.

 Миколаю заспіваймо,

 В гості  Діда закликаймо!

( Діти виконують пісню «Ішов Миколай з мішком бережком»)

6 учень. Чудотворцю Миколаю, утішителю дітей,

 Я мала Тебе благаю, і молюсь, і промовляю:

 Не лишай мене в цей день!

 І в вечірнюю  годину завітай в нашу хатину,

 Поклади мені тихенько

 Подарунок,хоч маленький.

7 учень. Святий та добрий Миколаю,

 На Тебе ждемо ми давно.

 Що нам даси-про це не знаєм,

 Та просимо Тебе одно:

8 учень. Ти батькам нашим дай сили,

 Щоб виховати нас могли,

 Щоб тої втіхи ще дожили,

 Щоб підросли їх діточки.

9 учень. А всьому нашому народу

 Ти добру долю принеси,

 Усяке зло й лиху пригоду

 Від України відверни.

10 учень. А нам в здоров’ї дай зростати,

 Завзяття й сили нам подай,

 Щоб ми з нужди могли підняти

 І звеселити рідний край.

11 учень. Будьмо ж чемні. Любі діти,

 Батькові послушні й нені,

 А Святитель все дарунків

 Принесе нам в святій жмені.

12 учень. Любім щиро Україну.

 Хто з нас рідну землю любить,

 Того Божий цей Святитель

 Найщиріше приголубить.

13 учень. За нас Бога Він попросить

 Непорочними устами

 І дорогу Щастя, долі

 Він  постелить перед нами.

( Діти співають пісню « Нічка-чарівничка»)

Чути стукіт у двері .Листоноша передає листа і подарунки від святого Миколая.

Вчителька зачитує зміст листа:

« Вітаю, любі,кожного із вас,

Із щирим почуттям благословляю,

Щоб кріпнув дух у дітях і онуках

Правдивий,Божий, чистий, український.

Вітаю діток! Всім здоров’я  зичу

Усіх ангелів-хоронителів закличу,

Щоб боронили вас від зла, несли спасіння,

Щоб кожен день, почавшись у молитві,

Приносив задоволення в потребах,

Скріпляв вас матеріально і духовно

І розв’язання ніс в тяжких проблемах.

І ще одно вам зичу – милосердя.

Вірніш, не вам, від вас отим, що його просять,

Хто хрест несе тяжкий  і хто страждає.

У милості добро лиш проростає.

Любіться, живіть чесно і у згоді

Святу Христову віру бережіть!

Нікому зла і кривди не чиніть.

Тіштеся, радійте, діти,

Та горніться до освіти.

Хай пожиток із вас буде,

Як вже вийдете у люди.

Пильно вчіться і моліться,

Не лінуйтеся, трудіться,

А від злого бережіться!

Дуже прошу, оминайте

Навіть і найменший гріх.

Батька,неньку поважайте

І учителів своїх.

І любіться, не сваріться,

Бо ви є брати і сестри.

Тільки в згоді у народі

Ви дійдете до мети!

Оставайтеся здорові,

За рік прийду до вас знову.

Час мені іти у путь,

Бо ще діти мене ждуть.

(Діти одержують подарунки.)

Вчителька. Ой, які  чудові подарунки передав вам святий Миколай! За це чемні діти повинні подякувати.

1 учень. Дякуємо, Владико, за утіху цю велику!

2 учень. Дякуємо, Святий, від усіх оцих дітей!

3 учень. Обіцяємо добрими бути, слів Твоїх не  призабути!

4 учень. Завжди вчитися охоче, бо того Ісусик хоче!

5 учень. І такими виростати, як бажають батько й мати!

Всі разом. І увесь наш рідний край!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок КВК  з природознавства « Подорож  Україною»

Тема: « Кохаю край мій дорогий, що зветься Україною»

Мета: збагатити знання дітей про Україну, пробудити інтерес до вивчення рідного краю; розвивати активний словниковий запас учнів; виховувати почуття гордості й любові до Батьківщини.

Обладнання: фізична карта України, атласи України, картки із завданнями для конкурсів.

Тип уроку: нестандартний.

    Хід уроку

І. Емоційний настрій на урок.

1. Слово вчительки. Діти, у нас сьогодні на занятті гості. Поверніться до них, усміхніться  оченятами, привітайте їх сердечно і щиро. А тепер сідайте, погляньте один на одного,усміхніться. Хай сьогоднішня зустріч принесе задоволення від дуже нам всім потрібної роботи. Тож не витрачаймо ні хвилини даремно.

ІІ. Повідомлення теми і очікуваних результатів.

Слово вчительки. Мета нашої зустрічі така: поповнити, розширити свої знання про нашу рідну неньку Україну.

ІІІ. Робота з матеріалом уроку.

  1. Слово вчительки. Погляньте, діти, на карту України. Ось зазначені межі української землі, де з давніх-давен жив і зараз  живе український народ. Величезні простри займає наша земля.

Якби ми задумали пройти пішки із заходу на схід, то на це треба затратити було б близько 100 днів, бо простір цей простягнувся на2700 кілометрів.

Друзі, сьогоднішня наша зустріч буде проходити у формі засідання  клубу веселих і  кмітливих. На товариському полі зустрінуться 2 команди: « Винахідливі» та « Кмітливі». Зустрічаймо їх.

А зараз – візитна картка кожної команди.

( Команди доповідають про свою готовність до зустрічі.)

  • Шановні болільники! Чи готові ви до витримки і відносного спокою? Сьогодні нашу зустріч судитимуть ваші вчителі і батьки.

Всі учасники гри повинні знати правила:

  1. За порушення дисципліни – підказки, викрики – журі  має право зняти з команди від 2 до 5 балів.
  2. Журі прошу своєчасно оголошувати результати конкурсів.
  3.  За правильні відповіді команди будуть нагороджуватися жетонами, які потім підрахуємо.
  4.  Домашнє завдання для команд було визначено раніше: вивчити вірші, пісні, танці, які стосуються теми зустрічі.

Отже, у нас все готове до початку К В К , залишилося побажати лише успіхів учасникам гри та болільникам.

І. Привітання команд.

 

. Конкурс емблем ( 5 балів).

Команди мають свої емблеми з назвами.)

ІІІ. Проба сил ( розминка).

  • За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал. Якщо команда не знає відповіді на питання, вона може пропускати його і відповідати на наступні  запитання.
  • Питання задаватимуться командам по черзі.

Запитання:

  1. У якій півкулі знаходиться на карті наша Батьківщина? ( У східній)
  2. На якому материку ми живемо? ( Євразія)
  3. Де знаходиться географічний центр Європи? (На території  України в Закарпатській області, поблизу с. Ділове)
  4. У якій частині Європи ми живемо?( У східній)
  5. Коли Україна проголосила свою незалежність? ( 24 серпня  1991 р.)
  6. Як називається символічний знак нашої держави? (Герб тризуб)
  7. Як називається  столиця України? ( м Київ)
  8. Як називається наш обласний центр?( м Рівне)
  9. Яка найбільша річка України? ( Дніпро)
  10. Куди впадає Дніпро? ( у Чорне море)
  11. Як називається найвища вершина Карпатських гір? ( Говерла, 2061 м.)
  12. Як називається  найвища вершина Кримських гір?( Роман-Кош, 1545 м.)
  13. Якими морями омивається Україна? ( Чорним і Азовським)
  14. Як називається океан, який має найбільший вплив на клімат України?( Атлантичний)
  15. Як називається найглибше озеро на Україні? ( Світязь)
  16. Як називається найбільше озеро Карпатських гір? (Синевір)
  17. Які водойми називаються штучними(?( Ставки, канали)
  18. Які корисні копалини використовують у будівництві?( Граніт, пісок, глина)
  19. Як називається межа між державами?(Кордон)
  20. Із скількома державами межує Україна?( 7)
  21. Держава,яка має найдовший кордон з Україною?( Росія)
  22. З якою державою на півночі межує Україна?( З Білоруссю)
  23. Яка улюблена страва Українців? (Вареники, червоний борщ)
  24. Як По іншому називають зону мішаних лісів на Україні?( Полісся).

-Молодці!  Підрахуємо жетони( за правильні відповіді).

 

ІV. Конкурс  картографів « Збери карту»

  • Перед  нами карта нашої держави. Вона рясніє назвами численних міст, селищ, річок,височин, низин та ін.. географічних об’єктів. Вони розрізані на шматочки  у вигляді неправильних  обрисів. Завдання таке:1 представник від команди повинен із шматочків її зібрати. Хто швидше і найправильніше збере?

V. Конкурс  «Детектор» або « Не помились».

( Зачитується коротке повідомлення про певний географічний об’єкт, яке містить помилкові дані . Завдання учнів – зупинити вчителя під час читання помилкових даних і  виправити їх)

І команді

  • Землями України течуть близько 73 тис. річок. Найбільшою з них є Дніпро – перша(третя) річка за величиною в Європі. Вона належить до 27-ми найбільших річок світу. Живить її приблизно 1200 річок. Впадає вона в Азовське( Чорне) море.

ІІ команді

  • Розмірами території Україна поступається лише Росії, а в Західній Європі перевищує площу найбільших країн – Франції та Іспанії. Сусідами її є Росія, Білорусь, Молдова, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія. На південному заході державний кордон проходить по Дунаю, на півдні України межа йде Чорним та (Балтійським) морями. Чорне море ( є частиною Атлантичного океану) і займає величезну заглибину з плоским дном.

 

VІ .  Домашнє завдання: конкурс пісень про Україну.

  • Українці – співучий народ. Кажуть, де 3 українці, там цілий хор. Споконвіку наші предки мали хист до співу. А як вмієте співати ви? ( Діти виконують пісні)

VІІ.  « Піраміда міст»

  • Користуючись атласом , за 2 хв. складіть із назв міст України піраміду так, щоб кожна наступна назва була на одну букву довша за попередню.( За кожну назву команда одержує 1 бал, але зараховуються назви, які йдуть підряд)

VІІІ. Конкурс болільників.

( Запрошуються по одному  учаснику. По черзі  назвати міста нашої області, річки України, обласні центри України.)

Конкурс проводиться у формі  гри. Програє той, хто припиняє гру.

ІХ. Слово журі.

Х. Конкурс віршів про Батьківщину.

( 1 -2 вірші від кожної  команди)

ХІ. Конкурс « Контурна карта»

  • На контурних картах надписані географічні об’єкти. За 1 хвилину ви повинні знайти 5 помилок на карті. Кожна правильна відповідь – 1 бал.

ХІІ. Продовження конкурсу болільників.

( Хто найбільше назве назв річок України? )

ХІІІ. Слово журі.

ХІV. Конкурс капітанів.

( Вимагає швидкості реакції, кмітливості, вміння зосереджуватися. Капітани по черзі називають географічні об’єкти України    (3), які представник іншої команди повинен показати на карті. Оцінка 1 бал за правильну відповідь)

ХV. Конкурс  художників.

  • Як називається основна технічна культура України?

( Завдання художникам: намалювати цукровий буряк  із зав’язаними очима.)

ХVІ. Конкурс танцюристів –домашнє  завдання

ХVІІ. Конкурс « Символи України»

  • Треба розгадати кросворд ( записано на дошці)
  1. Дерево – національний символ України. Воно освячується в церкві й зберігається, як засіб від злих сил. ( Верба)
  2. Кущ, оспіваний в українських народних піснях, як символ дівочої краси. ( Калина)
  3. Національний символ України. Матері дарують його своїм дітям  на щастя, на долю, виряджаючи в далеку дорогу. (Рушник)
  4. Національний символ, який дівчата одягають на голови в свята. ( Вінок)

 

ХVІІІ. Підведення підсумків КВК .

  • Слово для підведення підсумків  і оголошення переможців надається журі. (Оголошується кінцевий результат)
  • Ось закінчується наша зустріч. Мені дуже хотілося, щоб любов до свого народу, до своєї Батьківщини,до рідної мови, традицій, звичаїв ви пронесли через своє життя, щоб любили Україну, жили щасливо і радісно в сімї « вольній, новій». Ростіть же справжніми українцями, з гарячими серцями, розумними головами, чистими помислами, щирими душею.

ХІХ.  Рефлексія. Заключне слово дітей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дитячий ранок  до Дня Гідності

« Повертайтесь додому живими»

 

 

 

Мета: поглибити знання учнів про історію , культурну спадщину України; формувати повагу  та  культуру взаємовідносин між людьми; виховувати почуття патріотизму; сприяти розвитку  пізнавальних інтересів.

Обладнання: Карта України, мультимедійне обладнання.

                                       Хід заняття

Вчителька. Шановні гості! Дорогі діти! Ми радо вітаємо вас у нашій світлиці!

  Гостей дорогих ми вітаємо щиро,

  Стрічаємо з хлібом, любовю і миром.

Вчитель.  Як затишно і спокійно у нашому класі… Про такий спокій, мир та злагоду у своїй оселі мріє кожна родина. Бо немає для кожного з нас місця милішого серцю, ніж рідний дім.

Вчителька. Погляньте, діти, на карту України. Ось зазначені межі українських земель, де з давніх-давен  жив і зараз живе український народ. Величезні простори займає наша земля.

Вчитель. Якби ми задумали пройти пішки із заходу на схід, то нам довелося б витратити на це  близько 100 днів. Адже наша  Україна простяглася на цілих 2700 км.

Вчителька. Кожна нація і народ створили  десятки тисяч слів. Одні з них звучать вагомо і живуть довго. Інші з часом стираються, темніють, як мідяки, і зникають з памяті людської. Але є слова, які можуть зникнути  лише тоді, коли зникне сам народ, що створив їх. До таких належить прекрасне  і просте слово – Батьківщина. «Воно вічне, як вічний народ», - ці слова належать поетові Василю Симоненку.

Вчитель. Історія кожного народу має героїчні і трагічні, щасливі і нещасливі сторінки. На долю нашого народу випало більше трагічних. Так склалося, що споконвіку наші природні багатства були ласим шматком для сусідів. Вижити, вистояти в боротьбі проти їхніх зазіхань було найголовнішим для українців. Пригадаємо навали татарських та турецьких яничарів, польських феодалів…

Вчителька. Російський царизм забороняв писати і друкувати українською мовою, мати власну історію.

   « Історії ж бо пишуть на столі,

   Ми ж пишем  кровю  на своїй землі.» - писала  Ліна Костенко.

Вчитель. Україна жила і боролась. Не можна було знищити патріотичних почуттів її найкращих синів. Багато патріотів України поплатились за це своїм здоровям і навіть життям. Їх оголошували  ворогами народу. Великої наруги зазнав поет Володимир Сосюра за вірш « Любіть Україну»,який став знаменитою піснею.

( Діти виконують пісню « Любіть Україну»)

Вчителька. Українці мають усі підстави пишатися тим, що їхня Батьківщина мала славні періоди історії справді легендарних героїв.

 Вірш Марії Котнюк, нашої землячки, декламують учні:

1 учень. Як не любити цю красу,

 Що Україна зветься?

 Землі студеної росу,

 Синіх небес озерця.

2 учень. Любим за те, що тут родились,

 Що виросли тут крила,

  Що дід із прадідом трудились,

 Що їхні тут могили.

3 учень. Моя Україна – то музика дзвонів

 Й до волі  жага нездоланна.

 Моя Україна – рушник на іконі

 Й сорочка, що вишила мама.

4 учень. Моя Україна – рідня, що удома

Щоденно і вірно чекає,

Моя Україна – то молодь  свідома ,

Що нас у майбутнє штовхає.

5 учень. Ми землю не вкрали ні в кого.

 За неї ішли помирати,

 Бо нам заповідано Богом

 Довіку її захищати.

6 учень. Від Ігоря-князя і Бульби Тараса

 До сталінських смутних часів

 Заглушить ворогам не вдалося

 За свободу гучних голосів.

Вчителька. А скільки справжніх синів і дочок України замордовано в таборах, загинуло в тюрмах за роки ганебного комуністичного терору!

Вчитель. Довгим і тернистим був шлях до омріяної волі. І ось збулося це! 24 серпня 1991 року Україну проголошено незалежною демократичною державою.

 Та не судилося довго втішатися нам довгожданною волею. Смутні часи настали після приходу  до влади душогуба- зрадника Януковича.

 Вірш М. Котнюк « Не бачити вам України»

1 учень. Колись народ і Україну

 Екс-президент втікач

Клявся любити до загину,

Нині її палач.

2 учень. Бо засилав він найманців

 Убивців та Іуд

 В рахунок наших гаманців,

 Що спорожніли тут.

3 учень. У слів брехливій каламуті

 Він рибу золоту ловив.

 Так правив нами, що по суті

 Народ  до відчаю довів.

Вчителька. Останні місяці 2013 року перетворилися на справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу.

4 учень. У центрі великого міста,

 Яке названо Київ,

 На головній вулиці велично

 За Європу став Майдан надії.

5 учень. І ніхто не купував людей,

 Щоб вони там стояли,

 Ні на хвилину, годину  чи день

 До кінця всі страждали.

5 учень. Вони прийшли не воювати, -

 Вони хотіли  поєднати

              Є С  і Україну,

 Яка перетворилась на руїну.

6 учень. Та влада так не вважала,

 Бо вона на них « Беркут» послала.

 Боялась народного гніву

 І Київ підняла на бійню.

7 учень. Не могли дивитись на Майдан у телевізор,

 Не змога і стримати сльози в очах.

 Страшна та подія, що сталась в країні:

 Загинули люди від вражих ватаг.

8 учень. Герої не вмирають. Їм одвічная слава!

 А Сотня Небесна хай з Богом спочива.

 Живі на цім світі нехай не забудуть,

 Нехай пам’ятають їх усі імена.

( Демонструється відео кліп із піснею « Небесну Сотню , Господи, прийми»)

Вчителька. Усі герої Небесної Сотні були простими людьми – не депутатами, не політиками, не бізнесменами. У вирішальний час не змогли байдуже сидіти біля телевізора, просто дивитися на те, що коїться на вулицях столиці.

9 учень. У центрі міста на Майдані,

 В серці країни, мов в пітьмі

 Навіки душі відлетіли - 

 Там сто героїв полягли.

10 учень. Грудьми повстали, захищали

 Нам мирне небо, спів птахів

 І до останнього стояли,

 Аж поки Ангел прилетів.

11 учень. Небесна Сотня, вас навічно

 До себе в  рай Господь забрав.

 Але назавжди залишились

 В серцях вкраїнських громадян.

12 учень. Залишиться кривавий лютий

 В серцях вкраїнських громадян.

 Не панувати злу в країні!

 Хоч стогне вся земля від ран…

13 учень. Вшануй хвилиною мовчання,

 Вкраїнцю, тих, що полягли.

 Вони за тим злетіли в небо,

 Щоб в мирі й  щасті ми жили.

  Хвилина  мовчання

Вчителька. Приклад Героїв Небесної Сотні має зупинити і тих, хто сьогодні розпалює все  нове інше протистояння. Ми  сьогодні в скорботі й з великою вдячністю згадуємо Героїв світлої памяті Небесної Сотні, котрі постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками.

Вчитель. Гордість, відданість та патріотизм сьогодні засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття. Згадаймо  Шевченка, який ніколи не  був прибічником ворожнечі  між словянськими народами.

Вчителька. В передмові до поеми « «Гайдамаки» він писав, що наші предки помилялися, коли ворогували, що словянські народи повинні дружити між собою, жити мирно. На жаль, Україна сьогодні стикнулася  з іншим, опинившись в трагічній ситуації. Але ми пишаємося тим, що в історії нашої славної країни є багато прикладів того, як треба любити й охороняти  свій край.

14 учень. Ледь Сотню Небесну устигла прийняти земля,

 І ще Україна у тузі й жалобі за ними,

 А з півночі уже наступає Кремлівська орда –

  Їм мало Чечні і Абхазії, треба Вкраїни.

14 учень. З російських каналів щоденно

 Невпинно лунає безстидна брехня…

 Народ наш там « бандерівці» і « екстремісти».

 Всі люди у світі засуджують дії Кремля,

 Та  Путіну байдуже – всі ми для нього « фашисти».

15 учень. А хто ж тоді він?

 І як треба назвати його?

 За всі ці безчинства і людські скалічені долі?

16 учень. Та хай не радіють даремно в далекій Москві,

 Що зможуть так легко поставити  нас  на коліна

 Ми нація сильна, на захист піднімемось всі.

 Я вірю, я знаю – ніколи не вмре Україна!.

Вчителька. Для нашої незалежної України настав нелегкий час. Адже після Революції Гідності змінилася наша держава, змінилися люди.

 Після окупації Криму та частини Донецької та Луганської областей країна опинилася  в нелегких  умовах, а особливо герої-бійці, які мужньо відстоюють незалежність  України. В той час, коли ми спокійно лягаємо спати, вони стійко боронять нашу землю під  вибухи  снарядів та ворожі кулі. І , напевно, немає таких слів,  якими можна висловити вдячність цим героям.

Вчитель. Вже понад  4  роки точиться кровопролитна  братовбивча війна на Сході. Пліч- о пліч з героями – захисниками нашої Вітчизни боролися  за волю і єдність України наші земляки – Курач Ігор Михайлович, Конончук Вадим Іванович та Гомон Іван Адамович. До нас на зустріч  прибули запрошені матері  цих героїв та сам учасник боїв Гомон Іван Адамович.  Попросимо нашого героя  поділитися спогадами про участь у тих страшних подіях.

( Виступ Гомона І. А.)

В подарунок  демонструється відео кліп із піснею « Кулі летять».

Вчителька. Матері… З першої миті життя вони  схиляли  над малими дітьми свої обличчя. У  тривозі  й любові, в змилуванні  й надії вдивлялися матері  у своїх дітей, сподіваючись і  прагнучи щастя для них…

 Важко уявити, що пережили вони, Коли їхні кровиночки були десь там далеко, в горнилі війни. Не одна ніч була недоспана, не одну молитву прошептали вуста…І ми тільки можемо догадуватися , про що шептали вони у той час …

 Демонструється відео кліп із піснею « Повертайся живим»

Запрошуємо поділитися спогадами мам.

Діти декламують вірш М, Котнюк «Повертайтесь додому живими»:

1 учень. Повертайтесь додому живими,

 України найкращі солдати,

 Хай невдовзі всі ваші родини

 Вийдуть з квітами вас зустрічати.

2 учень. Мені сповнилось всього лише 9,

 Хочу вас підбадьорить словами:

 Якби мав я хоча вісімнадцять,

 То, напевно, я був би із вами.

3 учень. Вас підтримують наші матусі

 І пишаються вами батьки,

 Богу моляться наші бабусі,

 Я ж тримаю за вас кулаки.

4 учень. Ви для мене усі вже герої,

 Незалежно від звань і від рангів.

 Хай ворожих солдатів набої

 Повернуться для них бумерангом.

5 учень. Хочу, щоб гуркіт ворожої зброї

 Заглушити назавжди змогли ви,

 України найкращі герої,

 Повертайтесь додому живими!

Вірш М. Котнюк « Подекуди живі ще ветерани»:

6 учень. Подекуди живі ще ветерани

 Старої Вітчизняної війни,

 Та гоять свіжі і болючі рани

 Нової генерації сини.

7 учень. Жахливим громом у ясному небі

 Війна клекоче східними містами.

 Ой, як же довго гоїти нам треба

 Рани, нанесені колишніми братами.

8 учень. Звертаюся до Тебе, Божий Сину,

 Слова повторюю, немов молитву,

 Бо знаю, що Тобі під силу

 Навіки криваву зупинити битву.

9 учень. Мовчать про свої болі ветерани

 Напівзабутої далекої війни…

 Сильніше їм болять ті свіжі рани,

 Що гоять їхні внуки і сини.

Вірш М. Котнюк «Що чекає нас в прийдешнім році?»

10 учень. Що чекає нас в прийдешнім році?

 Піднімаю голову до хмар,

 Прошу Бога вдень і серед  ночі,

 Щоб закінчився війни кошмар.

11 учень. Жах війни спустошливий і дикий

 Скільки горя людям він приніс –

 Тисячі синів у бій покликав

 І пролив потоки людських сліз.

Діти виконують пісню « Нам потрібне мирне небо»

12 учень. Ллються сльози  матерів солоні

 І дружин, прозорі, мов кришталь.

 В кулаки стискаються долоні,

 В юнім серці закипає сталь.

13 учень. Вже зявилось нове покоління,

 Загартоване і  зміцнене в боях,

 Бо живе козацьке в нім коріння,

 Що в майбутнє вказує їм шлях.

14 учень. Дай нам, Боже, мир і перемогу,

 Який має більшість із країн,

 Що давно знайшли свою дорогу.

 Поможи піднятися з руїн.

15 учень. Від біди врятуй, Небесний Отче,

 Наших внуків і дітей поріг.

 Ми з колін лише піднятись хочем,

 Хіба в тому є великий гріх?

16 учень. Молюся за тебе, моя Україно,

 За кожного батька, за кожного сина,

 За кожную матір, за кожну дитину

  Я Бога прошу: збережи Україну!

17 учень. Страшною порою не дай їм загинуть!

 Молюсь,щоб людина почула людину,

 Щоб син пожалів батька іншого сина,

 Щоб мирною знову стала країна –

 Я Бога прошу : збережи Україну!

Всі виконують пісню « Молитва за Україну».

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Чепелюк Лідія
Пов’язані теми
Людина і світ, Сценарії
Додано
16 березня 2020
Переглядів
733
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку