Здоровий спосіб життя. Корисні звички.

Про матеріал

Матеріал до уроку з основ здоров'я для 3-го класу
за підручником «Основи здоров'я» (Бех І.Д.)

Мета: розширювати уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про те, що позитивно, а що негативно впливає на здоров'я; сприяти виконанню учнями правил здорового способу життя з метою набуття навичок здорового способу життя; формувати прагнення берегти своє здоров'я, зважаючи на його цінність і значущість для людини.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Творчий доробок: урок з основ здоров’я для 3 класу

вчителя вищої категорії

ЗОШ І – ІІІ ст. №1

м. Корюківка  Чернігівська обл.

        Ганніч Алла Євгеніївна

Тема.  Здоровий спосіб життя. Корисні звички.

Мета. Розвивати уявлення про здоровий спосіб життя; його складові; пока­зати, що дотримання всіх складових – провідна умова збереження і зміцнення здоров'я, формувати в учнів уявлення про корисні та шкідливі звички і їх вплив на здоров’я; виховувати старанність у виконанні основних правил збереження здоров’я з урахуванням індивідуальних особливостей кожного учня.

Обладнання. Малюнки, ілюстрації, де зображені діти, які піклуються про своє здоров'я, таблиця "Моє здоров'я", кросворди, малюнки для перевірки зорової пам’яті, поради щодо здорового способу життя, картки для опитування.

 

Хід уроку

I.  Організаційний момент.

II.  Повторення вивченого матеріалу. Робота в групах.

 

                                                        ГРУПА 1

  1. Щоб бути здоровим, потрібно:

а) виконувати фізичні вправи;

б) лежати на дивані;

в) сваритися з друзями.

  1. Коли я виросту великим, я буду здоровим, якщо …

 

                                                        ГРУПА 2

  1. Пояснити значення прислів’я: праця – здоров’я, лінь – хвороба.

2. Що дає силу та здоров’я людині?

а) надмірне вживання солодощів;

б) правильне харчування;

в) сидіння біля комп’ютера.

 

                                                 ГРУПА 3

  1. Чому потрібно мити руки перед їжею:

а) щоб зручніше тримати ложку;

б) щоб не забруднити сусіда;

в) щоб знищити мікроби.

  1. Коли я виросту великим, я буду з білосніжними зубами, якщо …

 

                                                         ГРУПА 4

  1. Їжа - джерело:

а) енергії, тепла, росту, здоров’я;

б) сну; 

в) приємного проведення часу.

  1. Які продукти містять кальцій, необхідний для здоров’я зубів?

а) борошняні вироби, цукор;

б) жирна і солодка їжа;

в) молоко, сир, зелені овочі.

  1. Чому потрібно їсти в одні й ті ж години:

а) щоб краще засвоювалася їжа у організмі;

б) щоб більше з’їсти;

в) щоб знизити апетит.

- Що найдорожче і найцінніше у житті?  

- Які показники здоров'я ви знаєте?

- Які прислів'я знаєте про здоров'я?

- Для чого потрібне здоров'я?

 

 

 

 

                                           Кросворд

 

1

 

 

 

 

З

 

 

                        2

 

 

Д

 

 

 

 

                                        3

О

 

 

 

 

Р

 

 

 

 

                                5

 

О

 

 

 

 

                                        6

В’

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Я

 

 

1.  Прийшла біда - тече вода. (Сльози)

2. Стоять вилка, на вилках - брилко, на брилку - клубок, на клубку - лісок. (Людина)

3.  Два брати через гору живуть і ні­коли один одного не бачать, у гості не ходять. (Очі)

4.  На одному камені дві змії ле­жать. (Брови)

5.  У вовні, а не вівця, літо й зиму труситься. (Борода)

6.  Двоє лисенят завжди поруч си­дять. (Вуха)

7.  Ношу їх багато років, а ліку їх не знаю. (Волосся)

III. Вивчення нового матеріалу.

1.  Створення проблемної ситуації.

-  Ми ознайомилися із поняттям «здоров'я», його основними ознаками. Кожен хотів би бути  здоровим. Як, на вашу думку, треба піклуватися про своє здоров'я, як його берегти?

2.  Розв'язання проблеми, поставленої вчителем.

На дошці ромашка "Моє здоров'я". (Діти зривають по одній пелюсточці і коментують прочитане, доповнюють.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Висновок.  Кожна людина повинна берегти і зміцнювати своє здоров'я. Іграшку, книжку, одяг мо­жна купити за гроші, але здоров'я - не купиш. Саме тому з раннього ди­тинства треба дотримуватися здоро­вого способу життя.

Здоровий спосіб життя - це до­тримання режиму дня, правил гігіє­ни, правильне харчування, заняття спортом, фізичною працею, загар­товування, відмовлення від шкідли­вих звичок.

4. Робота з підручником.

а)  Розгляд і аналіз малюнків.

б)  Самостійне опрацювання тексту підручника.

в)  Робота за схемою.

г) Відповіді на запитання.

Фізкультхвилинка.

Всі піднесли руки - раз,

І навшпиньки став весь клас.

Два - присіли, руки вниз,

На сусіда не дивись.

Будем дружно ми вставати.

Щоб ногам роботу дати.

Хто старався присідати –

Може вже відпочивати.

IV. Закріплення вивченого.

1.  Робота в зошиті.

Завдання 1. Продовжити речення.

Завдання 2. Колективна робота.

Завдання 3. Самостійна робота.

Завдання 4. Коментоване завдання.

Завдання 5. Прочитати і пояснити зміст вислову.

Завдання 6. Записати свій індивідуальний паспорт здоров'я.

2.  Релаксаційна пауза.

Гра «День – ніч».

А зараз ми пограємо з вами гру: «День – ніч». У нас будуть «сови» і «діти». Якщо «сови» літають - отже, «ніч», всі завмирають в тих позах, в яких застав їх виліт «сов». На слово – «день» «діти» прокидаються, а всі «сови» «засипають», завмирають в тій позі, в якій вони були.

Вчитель ділить учнів на дві команди - одна з них «Сови», друга – «Діти».

- Коли я скажу – «день», всі «сови» «заснуть», а «діти» почнуть показу­вати те, що вони роблять протягом дня: встають, вмиваються, їдять, ідуть в школу і     т.д. А якщо я скажу: «Ніч» - прокинуться «сови» і почнуть літати, а «діти» «заснуть» в тій позі, в якій застала моя команда.

3. Творче завдання «Закінчіть речення».

1.  Свої зуби я _______________ .

        2.  Свої руки я________________ .

3.  Їсти я більш за все люблю_____________ .

4.  Займатися спортом я_____________ .

5.  Обливатися холодною водою я ______________ .

6.  Купатися я_____________ .

7.  Сплю я найкраще тоді, коли _____________ .

8.  Вранці я прокидаюся______________ .

 

4.   Розв'язування кросворда.

гар

ван

За

ту

ня

 

ба

Ходь

 

рт

Спо

 

жим

Ре

 

кій

Спо

 

нок

Від

чи

по

 

зи

М’я

 

ка

За

ряд

 

               1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

3

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 7

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.   Перевірка зорової пам’яті.

На малюнку зображено кілька фігур. Постарайтеся їх запам'ятати. Ма­люнок закривається і діти на аркушах малюють такі самі фігури.

Якщо ви правильно передали форму 7-8 фігур і їх розташування, у вас гарна зорова пам'ять.

За допомогою таких вправ вашу пам'ять можна тренувати. Це потрібно робити регулярно, і тоді вона покращиться.

 

V. Підсумок уроку

-  Що таке «здоровий спосіб життя»?

- Які поради щодо здорового способу життя ви виконуєте?

- Які не виконуєте? Чому?

Послухайте поради, як слід піклуватися про себе.

Друже, щоб здоровим бути,

Треба навички здобути,

Про здоров'я піклуватись:

Перш за все - не лінуватись,

І здружитися із спортом,

Рідко ласувати тортом,

Воду крижану не пити

І ніколи не палити!

Щоб знешкодити мікроби,

Руки мий щоразу чисто,

Не забудь щоденно їсти

Овочі і фрукти різні –

Всі вони тобі корисні.

Вранці й ввечері, мій любий,

Завжди-завжди ти чисть зуби.

 

1

 

doc
До підручника
Основи здоров’я 3 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В.С., Страшко С. В.)
Додано
19 липня 2018
Переглядів
3713
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку