РОЗРОБКА
МУЗИЧНОГО ЗАНЯТТЯ
ДЛЯ ДІТЕЙ РАННЬОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
З ВИКОРИСТАННЯМ ТРАДИЦІЙНИХ ТА НЕТРАДИЦІЙНИХ
ДИТЯЧИХ ШУМОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ
Тема заняття: «ЇЖАЧОК - ДОБРЯЧОК ЗАВІТАВ ДО МАЛЯТ»
Мета заняття: розвиток природної музикальності та
музично – сенсорних здібностей дошкільнят:
співочого голосу педагога, заохочувати до наслідування
співочих інтонацій;
Програмовий зміст:
- підтримувати інтерес до музичної діяльності; - розвивати у малят увагу, пам’ять, здатність розрізняти динаміку; - навчати уважно слухати музичні твори; - залучати дітей до співу; - в ігровій формі ознайомити з муз. інструментами
Оснащення:
Музичний репертуар: колискова «Заснули всі звірята» (муз. І. Музики), «Ладки-оладки» (муз. М.Ведмедері), «Тихі й голосні дзвіночки» (муз. Рустамова), «Побігали-потупотіли» (муз. Бетховена), «Я з листочками ходжу», «Співуча осінь» (муз. Н.Шевченко).
Атрибути: М’яка іграшка «Їжачок», «казкова хатинка», іграшкове ліжечко, штучні осінні листочки по кількості дітей, музичні дзвоники по кількості дітей, дитячі шумові та ударні іграшки-інструменти (пляшечки з водою, дерев’яні палички, каштани, торбинки – шурхунчики), повітряні різнокольорові кульки по кількості дітей.
Обладнання та технічні засоби: фортепіано, нотна література, диск «Слухання музики в ДНЗ», ноутбук з колонками.
Хід заняття
Діти за вихователем під музику заходять до музичної зали. Стають півколом.
Муз. керівник: Доброго дня, діти! Я дуже рада вас сьогодні бачити. Нумо, привітаймося!
Мовленнєво – рухова вправа «Привітання»
(діти чітко промовляють текст, водночас виконуючи відповідні рухи)
Один – одного вітаєм,
(тричі плескають в долоні, потім простягують ручки вперед)
Ручки високо здіймаєм!
(піднімають по черзі праву, ліву)
Всіх ліворуч привітаєм,
(махають вліво, повертаються)
Всім праворуч помахаєм!
(махають вправо) Здрастуй, ранок, здрастуй, день!
(ручки підняті вгору)
Так вітаємось щодень! («веселі ручки» перед собою, плещемо в долоні)
Муз. керівник: Малятка, ви любите подорожувати? Тоді я запрошую вас до незвичайної подорожі - подорожі на повітряних кульках.
(дітям в ручки даються гелієві кольорові кульки)
Музично – ритмічна вправа з кульками «Побігали – потупотіли»
Після виконання вправи вихователь пропонує дітям відпустити кульки.
Вихователь: Як гарно подорожувати на кульках! Але прийшов час їх відпустити – хай летять високо –високо і відпочинуть. (відпускають) Дякуємо, кульки!
Вихователь разом з малюками роздивляються, куди ж потрапили…
Вихователь: А потрапили ми з вами до осіннього лісу.
Подивіться уважно, як тут красиво… Сонечко лагідно усміхається, а з дерев осипаються листочки. (натрапляє на норку – хатинку)
Вихователь: Ой, чиясь хатинка! Цікаво, хто в ній може жити, діти? (діти відповідають: «Зайчик», «Лисичка»…..)
Муз. керівник: Послухайте мою пісеньку – вона підкаже вам відповідь!
В лісі гарний є звірьок,
Має безліч голочок,
На спині несе листок
Наш знайомий ………Їжачок!
(Вихователь дістає з хатинки Їжачка)
Вихователь: Їжачок маленький, гарненький, оченята як намистинки. Він має мокрий носик та весь покритий голочками.
Муз.керівник: А наш Їжачок – товстенький і м’якенький. Назвемо
його Їжачок – Добрячок!
(дати дітям спробувати Їжачка на дотик, погладити його)
Муз. керівник: Їжачок – Добрячок такий ласун, любить все
смачненьке. Почастуємо його оладками, дітки?
Пісня «Ладки – оладки»
Їжачок: Дуже гарна пісенька! Малята, в мене для вас є гарні
дзвоники. Вони вміють грати тихо і голосно. Хочу з
вами погратися!
Музично – дидактична гра «Тихі й голосні дзвіночки»
Їжачок: Я дуже люблю осінь. Вона незвичайна… Скільки
всього цікавого можна зустріти в осінньому лісі.
Муз.керівник: Восени можна не тільки милуватися природою,
а ще й почути як вона розмовляє. Можна почути,
як розмовляє дощик, як з дерева падають каштани,
як шурхотять листочки. Осінні звуки природи можна
не тільки почути, а ще й заграти.
Їжачок: Я теж хочу грати з вами!
Муз.керівник: В мене є незвичайні інструменти, що звучать як
природа восени. Звучання дощику ми відтворимо
за допомогою пляшечок з водою та металофону,
стук каштанів – за допомогою дерев’яних паличок та справжніх
каштанів, шурхотіння листя – за допомогою чарівних торбинок.
Допомагати нам попросимо і Їжачка!
( Дітки беруть інструменти )
Шумовий оркестр «Співуча осінь»
Їжачок: Справді, малята, як гарно восени в осінньому лісі –
листочки на деревах стали такі красиві: жовтенькі,
червоненькі. Вони опадають з дерев і запрошують
нас до танку.
(за допомогою вихователя під музику діти збирають листя у дві ручки)
Таночок «Я з листочками ходжу»
Їжачок: З вами так весело, але мені час поспішати – готуватися
до зими, збирати нові листочки для своєї хатинки,
щоб не змерзнути зимою.
Муз. керівник: Їжачок, а ми тобі допоможемо приготуватися
до зими, вкриємо хатинку листочками, щоб ти гарно
відпочив взимку і знову прийшов до нас у гості.
( дітки несуть свої листочки до хатинки, накривають її.
Їжачка кладуть спати.)
Муз.керівник: Малята, допоможемо Їжачку заснути, заколишемо
його разом і побажаємо солодких снів.
Слухання музики - колискова «Заснули всі звірята»
(під звучання колискової діти виконують певні заколихуючі рухи:
гладять Їжачка, заколихують, кладуть ручки під щічки)
Вихователь: (пошепки) Здається, Їжачок заснув. А нам теж
вже прийшов час відпочивати. Повертатися до групи
будемо на наших повітряних кульках, щоб не розбудити
Їжачка – Добрячка.
Малята беруть кульки в ручки і за вихователем прямують до групи.