План-конспект
уроку української мови,
проведеного у IV класі
на тему: «Змінювання дієслів теперішнього та майбутнього часу за особами й числами»
Вчитель:
Гапонюк Л. М.
2022 р.
Тема. Змінювання дієслів теперішнього та майбутнього часу за особами й числами.
Мета. Активізувати знання учнів про зміну дієслів теперішнього і майбутнього часу за особами й числами, удосконалювати навички визначення числа й особи дієслів теперішнього і майбутнього часу, формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.
Обладнання. підручник з української мови; слайдова презентація у jamboard.google.com.
Тип уроку. Урок формування умінь і навичок.
Хід уроку
Вітаю!
Якщо ви хочете бути добрими й розумними, погладьте себе по голівці.
Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть руки вгору і покрутіть кулачками.
Якщо ви хочете бути веселими і здоровими, розітріть свої долоньки.
Слайд 1 Підручник с.78 Вправа 2
3.1. Хвилинка каліграфії
Слайд 2 Єє єш єв єн єд ає
Не говори, що не знеєш, але знай, що говориш.
- Як ви розумієте прислів’я? (Перед тим як щось сказати, дуже добре подумай, чи не образить це слово людину. Якщо ти в чомусь невпевненний, то краще промовчати, адже саме так народжуються плітки.)
3.2. Словникові слова
- Відгадайте ребус (врівноваженість)
- Складіть асоціативний кущ до слова
( спокій, баланс, гармонія, контроль, рівновага)
(Ор.в. (чим?) – врівноваженістю)
5.1 Чистомовка
5.2 Пальчикова гімнастика
5.3 Пригадай
Особові закінчення
То в закінченнях пишемо:
- Е, - Є
Знаєш, пишеш, читаєш, малюєш
То в закінченнях пишемо:
- И, - Ї
Біжиш, стоїш, одержиш, затвердиш
6 Самостійне застосування учнями знань в стандартних ситуаціях (тренувальні вправи за зразком, інструкцією, завданням).
6.1 Встав букву в закінчення дієслів
Заплачуть – заплач__те
Заснуть – засн__мо
Заспівають – заспіва__мо
Захистять – захист__мо
Змінять – змін __мо
Знають – зна__те
Малюють – малю__мо
Мовчать – мовч__мо
6.2 Розподільний диктант
-Запиши слова у 2 колонки, вставляючи відповідні букви за вивченим правилом
Відповіда..мо, ход..мо, воз..мо, кроку..мо, заспіва..мо, зрива..мо, нос..мо, леж..мо, їзд..мо, літа..мо, сто..мо, вечеря..мо.
відповідаємо ходимо
крокуємо возимо
заспіваємо носимо
зриваємо, лежимо
літаємо їздимо
вечеряємо стоїмо
6.3 Робота з уривком тексту «Сапієнси»
- Які незрозумілі слова ви зустріли в тексті?
- Що вони означають?
- Перекажіть текст, використовуючи лінію подій.
6.4 Редагуємо
Запишіть дієслова в майбутньому часі
Мишко не спішити додому. Він одягнути на плечі повільний наплічник і чекати шкільний автобус. Повучі ніколи не потрапляти туди, куди їх посилати.
7 Підсумки уроку
7.1. Підсумкова бесіда
Незакінчені речення:
8 Повідомлення домашнього завдання
- Запишіть домашнє завдання: вдома ви маєте виконати вправу 4 на сторінці 80.