Змінювання дієслів за часами

Про матеріал
Ознайомити учнів з істотними ознаками дієслів різних часових форм, з новими термінами; вчити розпізнавати час дієслів; розвивати вміння аналізувати, зіставляти; формувати комунікативну компетентність; виховувати любов до природи.
Перегляд файлу

Тема:Змінювання дієслів за часами

Мета:ознайомити учнів з істотними ознаками дієслів різних часових форм, з новими термінами; вчити розпізнавати час дієслів; розвивати вміння аналізувати, зіставляти; формувати комунікативну компетентність; виховувати любов до природи.

                                     Хід уроку

І. Організація класу

Психологічна настанова

 Подивилися на мене,

Усміхнулися усі:

Хто готовий до роботи?

Хто бадьорий?.. Молодці!

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно.

Не базікать на уроках,

Як папуга чи сорока.

- Зараз  у нас урок ..  української мови і ми продовжимо подорожувати.

ІІ. Актуалізація і пробна навчальна дія

1.Створення емоційного фону уроку. (Звучить музика Вівальді – «Пори року»(Весна))

2.Поетична хвилинка .Читання вірша учнем

Стояла я і слухала весну,

Весна мені багато говорила,

Співала пісню дзвінку, голосну

То знов таємно-тихо шепотіла.

Вона мені співала про любов,

Про молодощі, радощі, надії,

Вона мені переспівала знов

Те, що давно мені співали мрії.

  •                       Про яку пору року йдеться у вірші?
  •                       Доведіть що це весна.
  •                       Так, це весна? А ви хочете, щоб вона завітала до нас у клас.?
  •                       Які частини мови  використовує автор у вірші?
  •                       Що таке іменник ?
  •                       Що таке прикметник?
  •                       Що таке дієслово?

ІІІ Узагальнення і систематизація знань.

  •                        

1.Робота по підручнику с.103 впр.257

А)Читання тексту.

Б)Знайомство птахом щевриком.

2602

В).Словничок- довідничок  

Щеврик- невеликий птах, родич  горобця, але більш стрункий. Забарвлення не яскраве.

Лісовий щеврик розташовує гніздо на землі, маскуючи його травою.

Його ще називають лісовий коник,щеврик лісовий

Доповнити речення різними часами дієслів.

Читання правила стор.104

  1.       Виконання вправи 258
  2.       Робота по телевізору.Діти дивляться презентацію по темі “Дієслово “.Відгадують загадку,називають часи дієслів,усно відповідають на питання.
  3.       Фізкультхвилинка.

ІV Осмислення нових знань.

 

1.Деформоване речення

Крилах,  на,  принесли,  весну,  веселики.

Скласти речення і розібрати на головні та другорядні члени речення.Підписати частини мови.

2.Інтерактивна технологія «Гронування»  в групах

- А тепер сіли рівненько і будьте уважними. У нас цікавий вид роботи – «Гронування».

Підібрати дієслова до поданих слів за даним часом.

(Кожна пара дітей в рядах записує по одному дієслову і передає наступній парі)

 

 

 

 

 

 

 

     Майбутній час                                  Теперішній час                 Минулий час

(спікери презентують роботи своїх груп)

 

прокинеться                                             гомонить                            літала

                                                                                                      

квітуватиме                                              дзвенить                             щебетала

прикрашатиме                                         дзюрчить                             піклувалася

милуватиме                                              співає                                  висиджувала

 

3.Вправляння у зміні часових форм дієслова у реченні. 

На дошці написано речення.

Соловейко в темнім гаї сонце зустрічає.

Перетворити дієслово в різний час і скласти речення і записати.

V.Підсумок  уроку

 

- Про що нове дізналися на сьогоднішньому уроці?

- Які часи має дієслово? (Дієслово має три часи: минулий, теперішній і майбутній.)

- Яку дію позначає минулий час? (Минулий час позначає дію, яка відбулася у минулому, тобто до того моменту, коли ми про неї говоримо.)

- Яку дію позначає теперішній час? (Теперішній час познає дію, як відбувається зараз, тобто у момент, коли ми про неї говоримо.)

- Яку дію позначає майбутній час? (Майбутній час позначає дію, яка відбудеться у майбутньому, тобто після того моменту, коли ми про неї скажемо.)

- Перевіримо, хто з вас був уважним і зрозумів, як змінюються дієслова за часами, запам’ятав питання, на які вони відповідають. Я називатиму слова, а ви поставте до них запитання.

- Був, сяде, засне, літав, б’ється, летить, сховався, червоніє, позолотить.

VІ Домашнє завдання

Виконати вправу

 стор.105 впр.260+ вивчити правило

 

 

docx
Додано
26 січня 2022
Переглядів
436
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку