Змінювання прикметників за числами у сполученні з іменниками. Складання усної розповіді.

Про матеріал
Тема. Змінювання прикметників за числами у сполученні з іменниками. Складання усної розповіді. Мета: Поглибити знання учнів про змінювання прикметників за числами, уміння правильно визначати число прикметників; розвивати мовлення учнів; виховувати бережне ставлення до природи. Обладнання: презентація, підручник українська мова (М.С. Вашуленко, О.І. Мельничайко, Н.А. Васильківська). Тип уроку: комбінований.
Перегляд файлу

План-конспект уроку української мови,

проведеного у 3-А класі загальноосвітньої школи

I-III ступенів №6 м. Глухова

студенткою III курсу, 31-ПО групи

денної форми навчання

факультету початкової освіти

Глухівського національного

педагогічного університету

імені Олександра Довженка

Гололоб Олесею Романівною

 

 

Тему одержано: 13.02.2020 р.

Дата проведення уроку: 24.02.2020 р.

Перша консультація вчителя: ______ "______" __________ 20___р.

Друга консультація вчителя: _______ "______" __________20___р.

Перша консультація методиста: ______ "_______" _______ 20___р.

Друга консультація методиста: _______ "_______" _______ 20___р.

 

З конспектом згоден вчитель: ______________________________

Конспект затверджено методистом:_________________________

Оцінка за урок: 4 (добре)

 

 

Тема. Змінювання прикметників за числами у сполученні з іменниками. Складання усної розповіді.

Мета: Поглибити знання учнів про змінювання прикметників за числами, уміння правильно визначати число прикметників; розвивати мовлення учнів; виховувати бережне ставлення до природи.

Обладнання: презентація, підручник українська мова (М.С. Вашуленко, О.І. Мельничайко, Н.А. Васильківська).

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

Сядьте, діти, всі рівненько.

Усміхніться всі гарненько,

Настрій на урок візьмемо,

Й працювати розпочнемо.

 

ІІ. Перевірка Домашнього завдання (фронтальне опитування)

Вправа 345(2)

  • Прочитайте уривок, який ви виписали.
  • Назвіть прикметники, які тут зустрічалися.

ІІІ.Актуалізація опорних знань.

Бесіда з учнями.

- На які питання відповідають прикметники?

- Що вони означають?

Прикметниковий диктант

 

— Усно доберіть прикметники до іменників.

 

Пиріг (яблучний, ароматний, свіжий, рум’яний, смачний, ...)

Пшениця (золота, стигла, висока, густа, зелена, ...)

Черешня (стигла, соковита, червона, налита, запашна, ...)

Автомобіль (швидкий, легковий, вантажний, новий, красивий, ...)

 

1.Каліграфічна хвилинка.

Відкриваємо зошити. Запишемо сьогоднішнє число, класна робота.

  •  Запишемо: П п пр бл приваблює

А квітка вабить очі і милує.

І сяє, ніби сонечко, в імлі.

Приваблює, захоплює, чарує.

Бо квіточка — це усмішка землі.

- Це поезія Надії Красоткіної «Квітка».  З чим порівнює квітку поетеса? Які квіти – символи ви знаєте?

- Підберіть прикметники до слова квітка.(Ароматна, духмяна, пахуча, п’янка, запашна).

 

2. Робота з віршем.

-Самостійно прочитайте віршик який написаний на дошці.

 

Небо чисте, голубе,

Світить сонце золоте,

А травичка молода,

Мов зеленая вода,

А по ній пливуть кульбаби

І весну везуть до баби.

 

- Який би ви дібрали заголовок до цього віршика?

- Випишіть прикметники.

- Які прикметники виписали?(чисте, голубе, золоте, молода, зеленая)

- З якими іменниками вони звязані?(небо, сонце, травичка, вода)

- У якому числі вжито слова небо, сонце, травичка, вода?

 

  1. Оголошення теми і мети уроку.
  •  Сьогодні ми будемо вчитися змінювати прикметники разом з іменниками в однині і множині, виділяти закінчення.

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

 

 Відкриваємо підручники. Вправа 346, с. 144

— Прочитайте, додайте пропущені закінчення прикметників.

— Читай перше словосполучення.

—Записуємо у зошит, в стовпчик.

— У якому числі вжито іменники першого стовпчика?

— У якому числі вжито іменники і прикметники другого стовпчика?

— Від чого залежить число прикметника?

— Спробуйте самостійно зробити висновок про змінювання прикметників в однині і множині.

  Прочитайте правило на ст.144

Висновок. Прикметник завжди стоїть у тому числі, що й іменник, з яким він зв’язаний. У множині всі прикметники мають закінчення -і.

 

4. Фізхвилинка.

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

Всі за парти посідали.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

 

  1. Робота над твором (вправа 347, с. 144)

 

Розгляньте словосполучення впр.346

— Із утвореними сполученнями слів складіть усну розповідь.

Що обєднує ці словосполучення?

Яка тема розповіді може бути на основі цих словосполучень?

Доберіть до неї заголовок.

Повторимо, з чого складається текст?

Складіть свою розповідь за зразком.

Весняна прогулянка

       Сьогодні дуже сонячний ранок і ми з мамою вийшли на прогулянку.

       Усе прокинулося від зимового сну. Весняний вітер був дуже теплим, і лагідним. По вулиці бігли веселі струмочки, було чути спів галасливих пташок. А ранні квіти дуже радували нас своєю красою.

       Це була незабутня, весняна прогулянка.

 

2. Самостійна робота (вправа 348, с. 144)

 

— Прочитайте текст. Доберіть до нього заголовок.

— Випишіть сполучники іменників із прикметниками, ставлячи між ними питання. Позначте закінчення прикметників за зразком. Усно визначте число.(перші 3 на дошці, рошту самостійно).

Прочитайте, які словосполучення виписали.

 

3. Фронтальна робота (вправа 349, с. 145)

Відгадайте загадку.

 

Навесні родився,

На вербі пригрівся.

Він мякий на дотик

Це вербовий… (котик)

Ю.Ю.

— Розгляньте фотоілюстрацію. Що на ній зображено?

Доберіть прикметники до слова котики.

— Доберіть прикметники до слова верба.

— Доберіть прикметники до слова листя.

— Прочитайте опис весняної пори.

Які художні засоби використав автор для опису весни.

— Знайдіть слова, вжиті в переносному значенні. Поясніть, як ви їх розумієте.

А чи любите ви весну?

—Так, справді.  Весна дуже гарна. Навесні все прокидається від сну. Розквітають квіти, дерева, і ми повинні берегти цю красу. Не ламати гілочки, не рвати квіти, не смітити. Ставитися до природи з повагою.

 

V. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— У якому числі може стояти прикметник?

— Які закінчення мають прикметники у множині?

Відгадайте загадки. Назвіть прикметники, які зустрічалися та визначте їх число.

 

 


Тріщіть на річці сивий лід,

Гуркоче і ламається,

А сонце шле землі привіт

І лагідно всміхається.

Коли це буває?

(навесні)

 

 

Лист зелений не пропав,

а під снігом задрімав,

щоб у синю сукенчину

одягнуть весняну днину.

(барвінок)

 

***

Із перлин разочок,

зелений листочок.

Аромат духмяний

тішить ліс весняний.

(конвалія)

 

***

Квітень жовту фарбу взяв,

моріжок розмалював,

і з-під пензлика розквітли,

наче сонце, диво-квіти.

(кульбаба)

 

***

Із малої цибулини

виріс весняної днини,

до нарциса привітався

та на грядці запишався.

(тюльпан)

 

 

***

Фіолетові фіранки

у світлиці та на ґанку.

Фіолетові малята

весну люблять зустрічати.

(фіалки)

 

***

Тільки вчора теплий вітер

Вість приніс нам від весни,

А сьогодні дивні квіти

Крізь замети проросли.

(Підсніжники)

 

 

 

 

 

 

 

 На зеленії листочки

одягли біли віночки.

Усміхаючись весні,

зацвітають …

(яблуні)

***

Лиш весна привітна

У гостях з’явилась –

На гіллі тендітнім

Котики розсілись.

Котики пухнасті,

Котики маленькі,

Жовті, мов курчата,

Як вата, м’якенькі.

Рано нас вітати

В котиків є звичка.

Знають всі малята –

Це цвіте - …

(Вербичка)

 


Розглянемо домашнє завдання.

Вам треба поспостерігати за змінами в природі біля свого дому. І записати свої спостереження.

VІ. Домашнє завдання

— Вправа 350, с. 145;

 

 

 

Завантаження...
docx
Додано
18 травня 2020
Переглядів
494
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку