Значення і будова шкіри. Терморегуляція.Перша допомога при термічних пошкодженнях шкіри (опіки, обмороження), тепловому та сонячному ударі.

Про матеріал
Значення і будова шкіри. Терморегуляція.Перша допомога при термічних пошкодженнях шкіри (опіки, обмороження), тепловому та сонячному ударі. Проект Визначення типу шкіри на різних ділянках обличчя та складання  правил догляду за власною шкірою.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Значення і будова шкіри. Терморегуляція. Перша допомога при термічних пошкодженнях шкіри (опіки, обмороження), тепловому та сонячному ударі. Проект. Визначення типу шкіри на різних ділянках обличчя та складання  правил догляду за власною шкірою.

Номер слайду 2

Мета. Ознайомити учнів із будовою і функціями шкіри, з’ясувати її значення; встановити залежність функцій від будови; розширити знання про терморегуляцію. Матеріали та обладнання: таблиці, схеми, картки, слайдова презентація. Основні поняття та терміни: епідерміс, дерма, підшкірна клітковина, терморегуляція, волосся, нігті, сальні залози, потові залози, меланін. Тип уроку: вивчення нового матеріалу, урок-подорож.

Номер слайду 3

1)Яка тканина рослин виконує захисну функцію? А) твірна б) провідна; в) покривна.2)Як називаються аналогічні тканини у тварин, що виконують таку ж функцію?а)епітеліальна; б) м’язова; б) сполучна.3) Які органи належать до органів виділення? а)нирки; б)легені; в)печінка; г)шкіра; д)кишечник. Актуалізація опорних знань

Номер слайду 4

Шкіра (лат. cutis) — захисний бар'єр тіла, є одним з найбільших його органів. Її маса становить близько 7% маси тіла людини, площа — 1,5–2 м2. Шкіра складається з трьої шарів :

Номер слайду 5

Шкіра є зовнішнім покривом людського тіла, що здійснює взаємозв’язок із навколишнім середовищем. Функції шкіри1. Захисна2. Видільна3. Рецепторна4. Обмінна5. Депо крові6. Терморегуляція

Номер слайду 6

Номер слайду 7

 здійснюється рефлекторно, під впливом подразнень, що надходять з терморецепторів шкіри, внутрішніх органів і слизових оболонок. Сукупність процесів, які дозволяють підтримувати температуру тіла організму на певному рівні - терморегуляція. ГІПОТЕРМІЯ - це порушення терморегуляції організму, внаслідок якого відбувається зниження температури тіла до критично низького показника < 35 °C.. ГШПЕРТЕРМІЯ відома також як просто перегрівання, — це стан, за якого температура тіла людини підвищується вище норми внаслідок порушення терморегуляції, частіше на тлі зовнішніх чинників, наприклад, сонця.

Номер слайду 8

Перша допомогапри термічних опіках. Негайно зупиніть контакт з джерелом опіку. Обробіть рану прохолодною водою чи водою кімнатної температури. Не прикладайте до рани лід - це категорично заборонено. . Зніміть будь-який одяг або прикраси, що знаходяться поблизу ділянки опіку. . Прикрийте рану стерильною пов'язкою.

Номер слайду 9

Перша допомога. ОбмороженніЗняти промерзлі речі: куртку, штани, взуття, шкарпетки, рукавички. При першій стадії обмороження для відновлення кровообігу можна розтерти замерзлі частини тіла. Накласти пов’язки і зафіксувати їх. Напоїти теплим чаєм– це допоможе підвищити загальну температуру тіла, і буде сприяти нормалізації кровообігу. Викликати лікаря. Це обов’язковий пункт при наданні допомоги людині, потерпілому від обмороження.

Номер слайду 10

Перша допомога Тепловому Сонячному ударіТепловий удар – патологічний стан, пов'язаний із розладом терморегуляції та перегрівом організму загалом. Температура тіла може досягти 40°C і вище. Сонячний удар – різновид теплового удару, що виникає в випадку місцевого перегрівання голови під впливом прямого сонячного випромінювання.1.відвести потерпілого в тінь;2.забезпечити приплив свіжого повітря;3.дати прохолодне пиття;4.прикласти прохолодні компреси на чоло і потилицю;5.при запамороченні потерпілого потрібно розмістити в горизонтальному положенні.1.часте пиття;2.обтирання тіла теплою водою (ні в якому разі не можна обтирати спиртом чи оцтом);3.провітрювання кімнати;4.зволоження та охолодження повітря;5.прикладання пакетів з холодом до магістральних судин;

Номер слайду 11

Проект. Визначення типу шкіри на різних ділянках обличчя та складання  правил догляду за власною шкірою.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Визначаємо тип шкіри обличчя. За допомогою серветок:1. Очистіть шкіру обличчя звичним способом: за допомогою пінки, гелю або крему для вмивання.  2. Промокніть рушником та не поспішайте наносити засоби для наступного етапу догляду.  3. Зачекайте 30-60 хвилин, за цей проміжок часу, сальні залози проявлять свою активність.  4. Покрийте поверхню шкіри обличчя матуючою серветкою, захоплюючи чоло, щоки та підборіддя.  З5.алиште її на 20 секунд та оцініть результат. Суха шкіра – жирних слідів на серветці немає.

Номер слайду 14

Нормальна шкіра, якщо присутні ледь помітні відбитки шкірного сала у зонах підборіддя, носа та чола.  Комбінована шкіра характеризується чіткими жирними відбитками у Т-зоні.  Жирна шкіра – це плями від шкірного жиру у Т-зоні, та на місці щік водночас.

Номер слайду 15

 Догляд за обличчям: 

Номер слайду 16

Дякую за увагу !

pptx
Пов’язані теми
Біологія, 8 клас, Презентації
До підручника
Біологія 8 клас (Матяш Н.Ю., Остапченко Л.І., Пасічніченко О.М., Балан П.Г.)
Додано
13 лютого 2024
Переглядів
205
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку