Тема уроку. Значення вивчення курсу для кондитерів.
Мета уроку:
Навчальна – ознайомити учнів із поняттями гігієна, санітарія, фізіологія харчування
Розвиваюча – розвинути в учнів логічне мислення, послідовність при висловлюванні своїх думок.
Виховна - виховувати мислення, допитливість і самостійність.
Тип уроку: теоретичного навчання
Вид уроку: засвоєння знань
Дидактичне забезпечення: опорні конспекти, картки-завдання.
Міжпредметні зв’язки: ТПІ, виробниче навчання
Хід уроку
І. Організаційна частина: привітання, перевірка наявності учнів
ІІ. Актуалізація знань:
1. Для чого потрібно вивчати предмет Гігієна та санітарія виробництва?
2. Що таке гігієна?
3.. Що вивчає санітарія?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІV. Формування нових знань: Оголошую тему, мету та план викладу нових знань.
Завданнями вивчення дисципліни «Гігієна та санітарія» є:
– ознайомити студентів з діючою нормативною базою документів, що регламентує санітарно-гігієнічні вимоги до закладів ресторанного господарства;
– навчити студентів використовувати знання санітарного законодавства для раціональної організації технологічного процесу, запобігання виникненню харчових отруєнь та інфекційних захворювань, а також самостійно працювати з відповідною санітарною документацією;
– довести важливість поточності виробництва, дотримання санітарного режиму та особистої гігієни для збереження здоров’я персоналу та відвідувачів;
– показати значення впливу факторів зовнішнього середовища на організм людини та необхідність створювати за допомогою різних пристроїв оптимальні умови для відвідувачів і працівників РГ, а також вплив цих факторів на процеси транспортування, збереження і кулінарного оброблення харчових продуктів, реалізації готової їжі та ін.
Основними завданнями, гігієни харчування є:
– здійснення попереджувального і поточного санітарного нагляду;
– контроль за будівництвом закладів ресторанного господарства;
– контроль за дотриманням санітарних вимог при розробці рецептур на нові види харчових продуктів;
– контроль за використанням харчових добавок і встановлення гранично допустимих концентрацій;
– введення санітарних нормативів з використання будівельних матеріалів, фарб тощо для закладів ресторанного господарства;
– розробка засобів захисту продуктів від шкідливого впливу факторів зовнішнього середовища;
– нагляд за виконанням санітарних правил і вимог у закладах ресторанного господарства;
– проведення санітарних обстежень закладів ресторанного господарства;
– санітарна експертиза харчових продуктів та їх використання залежно від результатів експертизи;
– забезпечення раціонального, збалансованого харчування населення;
– контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог до технологічних процесів виробництва, зберігання, транспортування та реалізації готової продукції;
– дотримання санітарного режиму роботи закладів ресторанного господарства та правил особистої гігієни працівників;
– реалізація санітарно-гігієнічних правил у закладах ресторанного господарства для забезпечення харчової цінності продуктів, раціональних умов праці, профілактики харчових отруєнь, санітарної культури обслуговування.
Ресторанне господарство як галузь має свою специфіку, яка полягає в концентрації видів діяльності, спрямованих на задоволення потреб споживачів. Процес надання послуг у ресторанному господарстві виглядає як сукупність операцій, з одного боку, тих, що стосуються виготовлення кулінарної продукції, а з іншого – тих, що належать до реалізації та організації споживання за умови дотримання певних умов. При цьому на всіх етапах діяльності закладу ресторанного господарства повинні забезпечуватися на належному рівні основні права та інтереси споживачів і в першу чергу такі, як безпека для життя і здоров'я та екологічність. Виконання цих умов, а також основних завдань гігієни харчування можливе лише за умов забезпечення закладів ресторанного господарства й галузі в цілому грамотними і кваліфікованими фахівцями з технології харчування у сфері ресторанного господарства, що отримали знання з дисципліни «Гігієна та санітарія».
V. Закріплення нових знань і вмінь:
VІ. Рефлексія:
Які елементи уроку вам сподобались?
Що нового дізналися сьогодні на уроці?
VІІ. Підсумок уроку.
Повідомляю оцінки за урок, коментуючи їх.
VІІІ. Домашнє завдання: Вивчити конспект.
Викладач М.В.Князевич