Урок математики в 6 класі
Тема уроку: Знаходження числа за його дробом
Мета уроку:
навчальна: сформувати вміння знаходити число за його дробом, застосовувати ці вміння в практичних ситуаціях; формувати вміння переносити знання в нові ситуації, вміти працювати самостійно; формувати вміння визначати помилку в твердженнях, міркуваннях; демонструвати на уроці зв’язок із життям
розвивальна: сприяти розвитку уваги, кмітливості, логічного мислення та уяви
виховна: виховувати в учнів культуру математичного мовлення, позитивне ставлення до навчання.
Завдання: Формувати вміння визначати помилку в твердженнях, міркуваннях; сприяти розширенню кругозору в інших галузях знань; демонструвати на уроці зв’язок із життям.
Тип уроку: урок закріплення та застосування знань, умінь та навичок
Обладнання: комп’ютер, презентація Microsoft PowerPoint.
Очікувані результати:
Епіграф уроку:
Суть математики – у конкретних прикладах і конкретних проблемах життя.
П. Халмош, американський математик
Хід уроку
“Барометр настрою”
Створення емоційного настрою. Учні сигналізують про свій емоційний стан за допомогою спеціальних піктограм. В учнів на партах лежать наліпки трьох видів. Залежно від настрою, учень обирає одну з них і наклеює в зошит на поле.
Оголошення теми уроку, мети.
Питання учням:
Під час уроку за правильні відповіді, розв’язані завдання ви отримуватимете наліпки. В кінці уроку за їх кількістю постараємося оцінити вашу роботу.
Діти наш освітній маршрут передбачає :
Гра “Математичні терміни”
Учні читають терміни і розподіляють їх у два «вири» терміни теми і інші терміни.
Вправа “Зроби вибір”
Учні обирають номер запитання і відповідають на нього.
Щоб поділити звичайний дріб на звичайний дріб, треба :
- знайти дріб обернений до дільника
- ділене помножити на дріб, обернений до дільника
:=
2 : = Дане натуральне число перетворити в неправильний дріб.
3. Як знайти частку мішаного числа і дробу?
:= Мішане число перетворити в неправильний дріб.
4. Обчислити: 0 :
5. Обчислити: : 0
6. Як записати число, обернене до даного?
Подати дане число у вигляді дробу і в отриманому дробі поміняти місцями чисельник і знаменник.
7. Як знайти дріб від числа?
Дане число помножити на цей дріб.
8. Які числа називаються взаємно оберненими?
“Спіймай помилку”
Сашко: :== …..
Іринка: :== …..
Чи правильні їх міркування?
2) Мишко виконував завдання : 2
1) :2==….
2) :2== …..
3) :2==…..
В якому випадку правильні його міркування?
3) Учениця 11-го класу здає ЗНО з математики. У її роботі завдання 1:. І дано варіанти відповідей :
1) 1= 2) 1=1 3) 1=1 4) 1=
Допоможемо ми, шестикласники, їй обрати правильну відповідь.
5 клас: 1) Знайдемо скільки метрів становить від всієї дистанції:
300 : 3 = 100 (м)
2) Знайдемо довжину всієї дистанції:
1008= 800 (м).
Правило: Щоб знайти число за його дробом, треба дане число поділити на чисельник дробу і одержаний результат помножити на його знаменник.
Михайлик прочитав 144 сторінки, що становить сторінок у книжці.
Скільки сторінок було у книжці?
Подібні задачі називаються задачами на знаходження числа за значенням його дробу.
Знайдену відповідь можна отримати простішим способом :
Для цього: 300 : ===800
Правило: Щоб знайти число за його дробом, треба дане число, що виражає частину шуканого, поділити на цей дріб.
Виконуємо завдання на засвоєння правила знаходження числа за його дробом, зокрема коли потрібно знаходити число за його відсотком.
IV. Закріплення нового матеріалу
Групова робота (учні в групах розв’язують задачі)
I група
II група
III група
ІV група
Самостійна робота (по варіантах)
Відповіді:
V. Підсумок уроку. Рефлексія. Виставлення оцінок
Запитаннями вчителя:
(Обговорення епіграфу уроку)