Знаходження числа за його дробом

Про матеріал
Конспект для 5-го класу з математики, з теми "Знаходження числа за його дробом". Містить інтерактивне завдання, руханку для очей. Конспект за підручником А.Мерзляка
Перегляд файлу

 

­­­Урок № 84. Знаходження числа за його дробом

Мета: домогтися засвоєння правила знаходження числа за його дробом; сформувати вміння виконувати вправи і розв'язувати  задачі, у яких передбачено знаходження числа за його дробом;

Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити  обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.

Очікувані результати: учні знають правило знаходження числа за його дробом, розв'язують вправи і   задачі, у яких передбачено знаходження числа за його дробом;

 

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

 

 

 

  1. Мотивація навчальної діяльності

Діти, хочу вам задати одне завдання. Учора я прочитала 120 сторінок книжки, це становить сторінок всієї книжки. Скажіть, скільки всього сторінок у книжці?

Ваші припущення як знайти?

Як ви думаєте у відповіді число буде більше за 120 чи менше?

Щоб знайти відповіді на ці питання, ми сьогодні познайомимося з правилом знаходження числа за його дробом

  1. Актуалізація опорних знань

-         Запишіть дроби,

-         Замалюйте частинку, що відповідає даному дробу

 

                                                                       

  1. Вивчення нового матеріалу

Теоретичний блок.

Правило знаходження числа за його дробом.

Щоб знайти число за його дробом, треба дане число поділити на чисельник дробу і одержаний результат помножити на його знаменник. Х : m · n

K -задане число; m- чисельник;                                                  

n- знаменник,   

 

Дайте ж тепер відповідь, скільки сторінок має моя книжка?

120:3·7=40·7=280(с)-має книга

 Виконання  завдань.

 

 

 

 

 

 

 

Задача 747.° У саду ростуть 24 вишні, що становить усіх дерев саду. Скільки всього дерев росте в саду?

Всього – ? дерев,

Вишні – 24 д., від

Розв’язання

 24:2·3=12·3=48(д.)- всього в саду

Відповідь: 48 дерев

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Задача. Площа території Норвегії 384 000 км2, що становить   площі території  України. Яка площа території України?

Площа України - ?

Площа Норвегії – 384 000 км2,   від

Розв’язання

384 000:16·25=600 000 (км2)- площа України

Відповідь: 600 000 км2

Руханка  для очей.

№762.••   Знайдіть число, якого дорівнюють числа 210.

Розв’язання

Знайдемо число числа 210:

1)210:7·3=90

Знайдемо число якого становить 90:

2) 90:2·3=135 – шукане число.

Відповідь: 135

Інтерактивне завдання

  1. Закріплення вивченого

1. Як називають число,записане над рискою дробу? під рискою дробу?

2. Що показує знаменник дробу? чисельник дробу?

3. Як знайти число за значенням його дробу?

4. Як знайти дріб від числа?

  1. Підсумок
  2. Рефлексія

Випадкові карти

Завдання для домашньої роботи.

Пункт 25 повторити. Виконати  № 746, 748.

Задача для запитайликів

Журавель може пролетіти 400 км, що становить відстані, яку може пролетіти шуліка, та відстані, яку може пролетіти єгипетська чапля. Перелітна сарана не зупиняючись може пролітати відстань у 5 разів більшу, ніж журавель. У скільки разів менша відстань, яку зможе пролетіти сарана, ніж єгипетська чапля? На скільки кілометрів довшу відстань долає сарана, ніж шуліка?

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
30 січня
Переглядів
62
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку