Зустріч 67. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ТІЛА Й РЕЧОВИНИ?
Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати пам’ять, мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Відповіді на запитання рубрики «Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу» (с. 190)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 191)
Учні працюють за завданнями підручника.
2. Фізкультхвилинка
3. Тематичне оцінювання за розділом «Тіла та речовини»
Дайте правильну відповідь.
1. Усі речовини складаються із:
а) молекул;
б) тіл;
в) кристалів.
2. У рідких тілах молекули рухаються:
а) швидко;
б) дуже швидко;
в) повільно.
Дайте відповідь «так» чи «ні».
3. Природа дає все, що потрібно людям для життя.
а) Так;
б) ні.
4. Природний газ — це рідке тіло.
а) Так;
б) ні.
5. Яке з наведених понять позначає фізичну величину?
а) Сталь;
б) метр;
в) лінійка;
г) температура.
6. Яке з наведених слів позначає одиницю фізичної величини?
а) Сталь;
б) метр;
в) лінійка;
г) температура.
7. Що належить до природи? Підкресліть.
Місяць, вітер, парта, морозиво, кукурудза, береза, кит.
____ тіла зберігають свою форму.
(Тверді, рідкі, газоподібні)
9. Позначте стрілками, які слова другого стовпчика відповідають кожному слову першого стовпчика.
Рідке тіло
Газоподібне тіло
повітря
цукор
сік
вітер
срібна монета
Заєць, метелик, карась, ____.
11. Позначте слова, що позначають речовини.
а) Зошит;
б) вода;
в) бензин;
г) ручка.
12. Позначте поняття, що позначають фізичні тіла.
а) Віск;
б) птах;
в) порцеляна;
г) чашка.
13. Позначте стрілкою, будову якої речовини позначено на малюнках.
Рідка
Тверда
Газоподібна
14. Що «зайве» у кожному рядку? Підкресліть.
Соняшник, сонце, білка, синиця, суниця.
Земля, вода, небо, літак, дощ.
Вода, олія, повітря, молоко, сік.
15. Визначте ціну поділки термометра і його показання.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чи вдалося впоратися з усіма завданнями перевірної роботи?
Примітка. Зустріч 68 «Природознавча вікторина» вчитель проводить на власний розсуд.