Звертання. Розділові знаки при звертанні.

Про матеріал

Поняття про звертання; формувати в учнів вміння знаходити звертання в реченні, правильно інтонувати та ставити розділові; розвивати усне і писемне мовлення, сприяти вихованню почуття патріотизму, виховувати культуру спілкування.

Перегляд файлу

Тема уроку. Звертання. Розділові знаки при звертанні.

Мета уроку: дати учням поняття про звертання; формувати вміння знаходити звертання в реченні, правильно інтонувати та ставити розділові; розвивати усне і писемне мовлення, сприяти вихованню почуття патріотизму, виховувати культуру спілкування.

Обладнання: таблиці, підручник, ілюстрації до казок.

Тип уроку : урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І Актуалізація опорних знань.

  1. Прочитати вірш, визначити однорідні члени речення, пояснити розділові знаки.
  2. Усна зв’язана розповідь про однорідні члени речення.

Усе тобі, мій краю,  до лиця –

               Степи й кургани, і дівчата чорноброві,

Смарагдові заплави Інгульця,

     Олександрійські зорі вечорові –

Усе тобі, мій краю, до лиця.

       Валентин Жахалов. Голова літературно -

                                                                           мистецького Клубу « Джерело».

                                     Поет-земляк

3. Словникова робота. «До лиця» - пасувати.

4. Знайдіть у тексті звертання.

5. Метод передбачення. Учні читають записані на дошці пари  слів і обговорюють , чим вони відрізняються. Визначають тему уроку.( Що будемо вивчати на сьогоднішньому уроці?)

Мама-мамо, матусю . Тато-тату,  таточку.

ІІ Оголошення теми , мети і завдань уроку.

ІІІ Мотивація навчальної діяльності

ІV Опрацювання нового матеріалу. Формування знань, умінь, навичок.

  1. Метод «Думай» (поділися думками з однокласником) : пригадайте, що вам відомо з молодших класів про звертання?
  2. Пригадайте народні казки і речення із звертаннями, які там використовуються.
  3. Метод  «Дослідження».

Користуючись підручником стор. 62-63,заповніть таблицю(матрицю) сьогоднішньої теми.

Характеристика звертання.

     4.Зачитування пунктів матриці.

                  - У якому відмінку стоїть звертання?

                   - Про кличний відмінок ми з Катрусею знайшли вірш Д. Білоуса.

Кличний закликає всіх навколо:

Гей , Іване, Петре чи Миколо,

ви не будьте сонні та байдужі –

У житті нема нічого згірш.

Рідна мова! В ній слова – як ружі,

А самі відмінки – наче вірш.

  1. Запишіть у формі К. в. імена своїх однокласників.
  2. Запишіть у формі звертань імена та імена по батькові учителів, які викладають у вас різні дисципліни
  3. Складіть 2 речення із звертаннями,  запишіть їх.
  4. Вправа 131.(Випишіть звертання у 2 колонки – поширені і непоширені).
  5. Запишіть речення. Підкресліть усі члени

10.Прочитайте вірш Петра Перебийніса, знайдіть звертання.

                                Уклонюсь піснею

Краю мій коханий, щире твоє слово,  

Небо твоє ніжно-голубе.

Рідна Україно, земле колискова,

Обіймаю піснею тебе.

                                           Краю мій зелений, золото вербове,

                                            Стежечко моя, роси голубі!

                                             Мати Україно,сонце чорноброве,

                                             Уклоняюсь піснею тобі.

docx
Додано
27 березня 2018
Переглядів
1372
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку