Урок письма "Подорожуємо Україною" 1 клас

Про матеріал

Сформувати уявлення про Україну;розвивати вміння бачити красу рідного краю;удосконалювати навички правильної вимови,каліграфічного письма,самоконтролю,робота в парах,групах;розвиток спостережливості,мислення;виховувати бережливе ставлення до природи,естетичні почуття,любов до рідної землі

Перегляд файлу

                                          Урок письма

          Тема . Подорожуємо Україною.

Мета. Сформувати уявлення про Україну;розвивати вміння бачити красу рідного краю;удосконалювати навички правильної вимови,каліграфічного письма,самоконтролю,робота в парах,групах;розвиток спостережливості,мислення;виховувати бережливе ставлення до природи,естетичні почуття,любов до рідної землі.

Обладнання:карта України ,предметні малюнки,картки із завданнями для групової та індивідуальної роботи,вірші,загадки, прислів’я ,схема речень, підручник «Післябукварик»/М.С.Вашуленко.

                                   Хід уроку

І.Організаційний момент

Пролунав уже дзвінок

Час почати наш урок

Будемо у світ знань мандрувати,

Будемо мову рідну вивчати.

ІІ.Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні у нас буде незвичний урок. Ми з вами помандруємо. Чи любите ви мандрувати?А чим ви любите мандрувати?А от яким видом транспорту будемо подорожувати,дізнаєтесь коли відгадаєте загадку.
  •  Не ящірка і не гадюка,
    Оця штука, котра стука,
    Є і хвіст, і голова,
    А не скажеш, що жива.(потяг)
    ( Демонструю малюнок потяга з мультфільма «Томас і його друзі»

 

-З якого це мультфільму?А тепер сідайте зручніше і вирушаємо у подорож.

Чух-чух-чух! У-у-у!

Щасливої дороги!

ІІІ. Основна частина.

  • Ми сьогодні будемо не тільки мандрувати,а й поєднувати приємне з корисним. Поки наш поїзд Томас набирає швидкість ,прошу розгорнути зошити.
  • Подивіться на дошку,над написанням якої букви ми будемо працювати на каліграфічній хвилинці . Перед тим як будемо писати розімнемо наші пальчики.

1.Ходить чапля чап-чалап ,

На обід шукає жаб.

2.Вітер залетів у гай.

Ти дерева не гойдай,

Дуже гілки не клони,

Щоб не тріснули вони!

  1. Каліграфічна хвилинка

Уу  ув  ук ун

Моя Україна - широкі простори.

Скласти окличне речення з словом Україна.

Росипались слова ,допоможіть скласти речення.

(простори,України,подорожуємо)

- Яке це речення за метою висловлювання?

- Які ще бувають речення?

Сьогодні тема нашого уроку «Подорожуємо Україною»

-Що ви знаєте про Україну?

Україна – це отча земля,рідний край,де ви народилися. Це ваше рідне село. Це той куточок,де вам найкраще . Недарма каже прислів’я : “Всюди добре, а в дома –найкраще»

 

- Що ви знаєте про Україну?

- А які ви знаєте великі міста України?

- Яке місто є столицею України?

-А які річки протікають територією України?

- Складіть речення про Україну.

- Запишіть його.

2.Робота з текстом.

- Прочитайте текст . Спишіть речення, що відповідає схемі.

 Ти живеш в Україні. Утому краю, де співають солов’ї і виграють на сонці пшеничні лани. Де веселими хвилями котиться Дніпро. Де виросли Тараса Шевченко, Іван Франко, Леся Українка. Твій рід українській. А ти – українець. Бережи свій рід, свою рідну Україну. 

  • Подані слова поділи на склади.

Слова:живеш,сонці,українець.

3.Робота за підручником(с.11,завдання 2 )

Робота з текстом

а) прочитайте текст «Ми живемо в Україні»;

б) прочитати із тексту виділене слово;

в) назвіть  у ньому звуки і букви;

г) розказати ,що ви знаєте про це місто.

4. Розвиток мовлення

- Скажіть словами тексту,чим пишаються діти з Полісся?

- А чим славиться той куточок України ,в якому живете ви?

-В якій області ви живете? Яка річка протікає поблизу?

5. Доповнення речень словами з тексту,їх запис.

- Прочитай речення, доповни їх словами з тексту.

На Поліссі вирощують….

На Донбасі видобувають….

  • Запиши утворенні речення.
  • Діти ,а які звірі мешкають на території України?

Пригадаймо їх разом за допомогою загадок.

* * *
Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа – 
В них таке смачненьке м'ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене…
(Лисиця)

* * *
Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?...
(Їжачок)


* * *
Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни,
А проспав аж до весни.
(Ведмідь)


* * *
Сірий, ікластий,
Хоче вівцю вкрасти.
(Вовк)



* * *
В лісі вогник рудуватий
Шишки лускає завзято.
(Білка)


* * *
Маленьке, сіреньке,
А хвостик як шило.
(Миша)


* * *
Не ходжу я,  а скакаю,
Бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання
Перегнав би я коня.
(Заєць)

 

- Молодці!Зробіть звуко – буквений аналіз слів лисиця ,білка.

Фізкульт хвилинка

 Ми писали, ми трудились,
Наші руки вже стомились.
А щоб гарно написати,
Треба пальці розім'яти.
Руки тільки раз тряхнемо
І писати знов почнемо.
Відпочивши дружно враз,
Приступив до праці клас.

6. Робота за підручником (с.11,завдання 4)

-А які птахи є на Україні?

Розгляньте малюнки птахів, які проживають на території України.

Спробуйте відшукати птаха,про якого кажуть: «У день спить,а вночі полює»

  • Молодці! Запишіть назву птаха. Зробіть звуко-буквений аналіз цього слова.

7.Робота з текстом

- Спишіть . Вставте пропущенні слова з довідки.

  • Рідна земля – мати, а чужа – ______.
  • Грудка рідної землі дорожча за _____.
  • Без верби і калини немає _____.

Довідка:мачуха,Україна,золото.

Фізкультхвилинка


— Ви втомились?

Саме час — дружно відпочить

І знайому фізхвилинку

В гості запросити.

Ми писали, ми трудились

Наші пальчики втомились

А щоб далі нам писати,

Треба пальці розім'яти.

Руки вгору потягніть

І до сонця підстрибніть!

Всі присядем, встанем враз,

Знов чекає праця нас.

8.Продовження роботи за підручником(с.11,завдання 3)

- Запишіть назви трьох міст України,які ви запам’ятали.

9. Продовження роботи за підручником(с.11,завдання 5)

ІV.Підсумок уроку.

  • На цьому наша подорож завершується.
  • Що цікавого ви дізналися?
  • Кому сподобалась мандрівка підносить радісний смайлик.

 

docx
Додано
14 лютого 2018
Переглядів
2497
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку