Тема: |
Світ створений уявою. Г.Кирпа «Чого я другу не сказав?», М.Тимченко «Я хотіла побачити місто» |
Мета: |
Ознайомити з віршем Г.Кирпи, формувати уявлення про силу уяви, фантазію, про справжню красу; розвивати загальномовленнєві вміння, мислення дітей, уміння визначити жанр твору; за допомогою вчителя робити висновок-узагальнення; виховувати шанобливе ставлення до природи рідного краю, заохочувати учнів до співпраці в парах і групах |
Обладнання: |
Предметні зображення, таблиця слів, роздатковий матеріал для роботи в парах «Домалюй фігурку» |
Хід уроку
І. Організація класу
Встали всі рівненько,
Усміхнулися гарненько,
Не дрімати, не лежати,
А читати й міркувати.
ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань
1. Гра «Зайве слово»
2. Перевірка домашнього завдання.
3. Гра «Чи є такий предмет»?
ВІМ НЕБО ІРЕК ЦУКОДА
ПРОЛІСОК ГАЧ ВОДА
Небо вміє говорити
Його мова – жайворонки, соловейки,
лелеки, журавлі, ворони, граки, голуби…
Хіба можна перелічити всі мови, які знає небо?
Весь світ – це загадка без краю,
Запитанням немає кінця …
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
Орієнтовні відповіді учнів:
IV. Мотивація пізнавальної діяльності
Наприклад, дивний кавун: ксередині мармелад, а замість насіння льодяники. Це теж можливо, тільки поливати його треба солодкою водою і медом)
Вправа «Передбачення за малюнком»
V. Сприймання нового матеріалу, його усвідомлення
1. Словникова робота.
подалися
димар
до зорі
мандрує
залюбки
2. Первинне ознайомлення з віршем. Перевірка сприйняття.
3. Вибіркове читання. Робота над змістом.
4. Вправа для розвитку швидкості читання. Гра «Дочитай речення».
5. Вправа «Мої фантазії».
6.Фізкультхвилинка.
Білочка виконає з нами хвилинку відпочинку.
Лапки вгору, лапки вбік!
Так щодня і кожен рік.
То гриби в гаю збирає,
То від хлопчика тікає.
Ранком скаче знов до кладки -
Як то можна без зарядки?
VI. Застосування знань у стандартних умовах
1. Робота в парах. Гра «Домалюй фігурку».
Учитель пропонує розглянути запропоновані фігури та пофантазувати, як їх можна домалювати, щоб вийшов цікавий малюнок. А потім дофантазувати історію цього предмета.
2. Знайомство з творчістю Марфи Тимченко.
Я квітку не можу зірвати,
бо їй, як людині, болить.
Як нам, моє серце крилате,
під сонцем їй хочеться жить. (В.Сосюра)
Художниця так майстерно передає форми й забарвлення кожної квітки, що вона стає і реальною, і казково-фантастичною водночас.
3. Аналіз картини Марфи Тимченко «Я хотіла побачити місто!»
Перший крок – «Поділи» (Назвати всі предмети, зображені на картині)
Другий крок – «З’єднай» (Опис картини)
Третій крок – «Чарівний» (Увійди в картину)
Четвертий крок – «Крок часу» (Що було і що буде далі)
4. Робота в групах за картиною. Завдання для груп:
І група – описати місто, знайти елементи фантастики.
ІІ група – створити сенкан до слова – місто.
ІІІ група – про що художниця хотіла розповісти.
(Презентація результатів роботи в групах)
5. Колективне складання сенкана із словом «музей»
Музей
Історичний, краєзнавчий
Зберігають, вивчають, реставрують.
Наш клас розглянув картину.
Храм.
VIІ. Підсумок уроку. Рефлексія творчої діяльності
VIIІ. Домашнє завдання
Виразно читати вірш. Пофантазуйте, які казки могли б придумати самі.