10 клас
Тема:«Неметали та їхні сполуки»
Тема уроку:«Роль озонового шару для збереження життя на Землі»
Навчальна мета:
-розкрити практичне значення озону для збереження життя на Землі;
-загострити увагу на збереженні чистоти довкілля, зменшити шкідливі викиди у навколишнє середовище;
- формувати навички розв’язання задач за хімічними реакціями;
- розширити знання з прав людини щодо збереження чистоти довкілля.
Розвивальна мета:
- розвивати вміння вести діалог,вміння працювати учням в групі за для досягнення мети;
-аналізувати подібні та відмінні властивості О2 і О3 та їх біологічну роль;
-критично мислити щодо знайденої інформації.
Цінніста мета:
-виховувати відповідальність моральну і соціальну щодо чистоти навколишнього середовища;
- визнавати рівність кожного члена колективу (класу).
Особистісна спрямованість уроку:створення позитивного психологічного клімату уроку, врахування вікових особливостей, організація навчального середовища на засадах рівноправності та різноманітності.
Тип уроку: поглиблення знань.
Елементи педагогічних технологій: організація учнів та сприйняття інформації (міні-лекція, діалог), формування здоров’язберігаючої, комунікаційної, міжпредметно-інтеграційної компентентностей.
Навчальні ресурси(ОДГ/ОПЛ):інтернет-ресурсIII том, розділ 6, урок 4, ст. 152-156.
Дидактичне забезпечення обладнання: підручник Ярошенко О. Г., мультимедійна презентація, різнорівневі розрахункові задачі,посібник з ОДГ/ОПЛ, проектор + ноутбук + екран , аркуші паперу А4, маркери.
Тезаурус (предметний та ОДГ/ОПЛ):фізичні властивості, хімічні властивості, стратосфера, УФ-промені,фреони, «озонові діри», права, відповідальність.
Перебіг уроку
Зміст структурних компонентів уроку, методи та засоби їх реалізації |
Діяльність учнів |
Коментар |
||||||||||||||||||||
І. Організаційно - мотиваційна частинка уроку.
|
||||||||||||||||||||||
Орієнтація Діалог з актуалізації знань
Мотивація Аналіз діяльності учнів (міні-лекція з використанням мультимед. презентації, обговорення міні-лекції за запитаннями: 1) пригадайте фізичні властивості O2; 2) оберіть відмінності та подібності між властивостями О2 і О3; 3) обгрунтуйте роль ознового шару для збереження життя на Землі; 4) виберіть речовини, які руйнують озоновий шар; 5) доведіть, на конкретних прикладах, наслідки руйнівної дії УФ-променів. Цілепокладання Представлення теми та очікуваних результатів
Знаннєвий компонент
Діяльнісний компонент -скласти таблицю із речовин, що забруднюють навколиш-нє середовище; -класифікувати речовини –забруднювачіна органічні та неорганічні; - ознайомити учнів з міжнародновизначеними правами і обов’язками людини. Ціннісний компонент -обгрунтувати роль озонового шару для збереження життя на Землі; -оцінювати вміння дотримуватись міжна-родновизнаних прав і обов’язків людини; -критично аналізувати відповіді колег та оцінювати учнів. |
Учні пригадують свої знання про фізичні властивості кисню(повідомлен-ня про дом.завд.)
Спираючись на прослухану міні-лекцію, пояснюють, називають, обгово-рюють.
Учні разом із вчителем окреслю-ють цілі уроку, розмірковують про свої очікування від уроку.
Наскрізні змістові лінії:
|
Налаштування на співпрацю, створення діалогу, обмін думками.
Надається допомога у формуванні цілей, вносяться уточнення, правки, сприяння конкретизації предметнихкомпетентностей в поділі на знаннєвий, діяльнісний, ціннісний компоненти.
зорієнтувати учнів на знання процесів життєдіяльності та захисту озонового шару від УФ- променів;
орієнтувати учнів на усвідомлення ролі збереження озонового шару як складової збереження життя на Землі, механізми підтримання чистоти н/с, зменшення шкідливих викидів в атмосферу. |
||||||||||||||||||||
ІІ. Вивчення нового матеріалу |
||||||||||||||||||||||
1)Міні-лекція з використанням мультимед. презентації. 2)Робота з текстом підручника.
3)Повторення властивостей О2.Порівняння з властивостями О3.
4)Взаємонавчання.
5)Доповіді учнів із додатково зібраною інформацією щодо даної теми.
|
Вчитель інформує учнів щодо нового матеріалу. Учні опрацьовують матеріал із підручника.
Учні ставлять один одному запитання, заслуховують відповіді.
Учні аналізують додатково зібрану інформацію. |
Самостійне повторення
Вправа «Мікрофон» (право на висловлювання, свободу, рівноправність).
Допомога у формуванні висновків щодо зібраної інформації та її застосуванні для життя. |
||||||||||||||||||||
ІІІ. Результативно – рефлективна частина уроку. Рефлексія -Самооцінювання
Домашнє завдання:параграф 4 (підручник 10 клас, автор Ярошенко О. Г., 2010р.), підготувати мультимед. презентацію на тему «Роль озонового шару для збереження життя на Землі». Підсумки уроку (внесення в таблицю):
Завершення уроку з побажанням не забруднювати навколишнє середовище шкідливими речовинами,інформувати та оберігати себе та близьких від УФ-променів.
|
||||||||||||||||||||||