5кл. Презентація до уроку Оскар Уайльд "Хлопчик-Зірка". Еволюція образу головного героя.

Про матеріал
5кл. Презентація до уроку Оскар Уайльд "Хлопчик-Зірка". Еволюція образу головного героя.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

5 клас Оскар Уайльд «Хлопчик – зірка». Еволюція образу головного героя. Презентацію підготувала вчитель зарубіжної літератури Репинського НВК І-ІІІ ступенів Шебак Магдалина Федорівна

Номер слайду 2

Мета уроку: навчальна: прослідкувати за еволюцією образу Хлопчика-Зірки, з’ясувати причини зміни поведінки героя; розвивальна: формувати навички аналізу літературної казки, характеристики образів, вміння розв’язувати проблемні питання, висловлювати свої думки та враження; виховна: виховувати любов до матері як визначної цінності життя, як основи духовноїкраси людини.

Номер слайду 3

Анкета письменника. Народився О. Уайльд __ жовтня ___ року в місті ___ у чудовій сім’ї. Його батько, сер Вільям був відомим ______ . Мати вільно володіла багатьма _____ . До ___ років майбутній письменник здобував освіту ____. Потім навчався в _______ Партора. Середню освіту О. Уайльд здобув у _____ коледжі, який закінчив із _____ медаллю. Відзнака дала йому можливість втупити до найпрестижнішого ______ університету. Ім’я О. Уайльда назавжди увійшло до золотої ________. Уже тоді Уайльд дивував Лондон своїм незвичайним ______(подібним до одягу казкового принца - оксамитова куртка, вишукана краватка й обов’язково _____ ). У 1891 році вийшла друком збірка письменника « _____________».

Номер слайду 4

Гранат в Ірландії символ християнської віри: страждання, відродження, воскресіння.

Номер слайду 5

Літературний диктант (закінчити речення) 1. Скарб,який упав з неба, загорнутий у плащ …..2. Краса обернулася злом для нього, бо він ріс ….. 3. Часто його запрошував до себе старий священик і намагався ….4. Ти такий гидкий ,як жаба, і бридкий, як …… 5. Йому не дозволяли навіть спати в корівниках, побоюючись, що ….. 6. Ми продамо цю потвору як раба, його ціною буде ціна ….. 7. Чаклун поставив перед хлопцем ….. 8. За послугу, яку я тобі зробив, ти відплатив мені….. 9. Я поставився до тебе так, ……. 10. Я не гідний цього, бо я зрікся …..

Номер слайду 6

АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ Зірка –це:-небесне тіло ;-морська зірка;-видатна людина;-плями на лобі у тварини;- геометрична фігура.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

ПОРТРЕТ ХЛОПЧИКА-ЗІРКИЙого обличчя було як у жаби, а тіло було в лусці, як у гадюки.

Номер слайду 9

Караваджо «Нарцис» 1596

Номер слайду 10

Прийом «Порушена послідовність»1.  Зустріч із жінкою-жебрачкою.2.   Дроворуби у зимовому лісі.3.   На службі у злого Чаклуна.4.  Допомога прокаженому.5.  З небес упала зірка.6.  Дроворуб забирає до себе Хлопчика-Зірку.7.  Хлопчик-Зірка стає потворним.8. Зустріч з лісовими мешканцями.9.  Звільнення Зайчика.10. Хлопчик-Зірка правив недовго.11.  Зустріч з матір'ю і батьком.12. Хлопчик-Зірка знову гарний.

Номер слайду 11

Інсценізація «Зустріч хлопчика з жебрачкою»

Номер слайду 12

Словникова робота. Еволюція – переоцінка життєвих явищ, своїх дій та вчинків. Зміна особистості на краще.

Номер слайду 13

Хлопчик - зірка. Був (до пошуків матері)Став (під час пошуків матері).

Номер слайду 14

Хлопчик - зірка. Був (до пошуків матері)-красивий зовні, але з кам'яним серцем;-егоїст; - жорстокий, байдужий;самозакоханий, гордий;- ображав звірів, дітей, знедолених, матір. Став (під час пошуків матері). -відчувати провину, просив вибачення, став чуйним до чужої біди;прогнав лихого Чаклуна;- Дроворубові послав багато подарунків, а їхніх дітей усіляко вшановував;- не терпів коли хтось грубо ставився до звірів чи птахів; навчав любові, доброті й милосердю , бідним дававхліб та одяг;- панував мир і достаток.

Номер слайду 15

Розташуйте ілюстрації із твору у сюжетній послідовності

Номер слайду 16

Інтерактивна вправа «Мікрофон»Чого навчила мене казка Оскара Уайльда «Хлопчик- Зірка»?

Номер слайду 17

Пам'ятка «Як не захворіти на «зіркову хворобу»Бути щирим;любити і поважати інших;не вважати себе вищим від інших;не ставитися зверхньо до інших;не бути егоїстом;не заздрити;не задирати носа.

Номер слайду 18

Домашнє завдання. Підготуватися до позакласного читання. Джанні Родарі «Казки по телефону»

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Філатова Марія Олегівна
  Дуже цікава презентація, спасибі автору!
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
15 листопада 2019
Переглядів
648
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку