Урок. Тема «Додатні та від’ємні числа. »
Мета уроку: сформувати поняття додатного числа, від’ємного числа; сформувати вміння читати та записувати додатні та від’ємні числа, наводити приклади додатних та від’ємних чисел; формувати вміння грамотно формулювати власні думки; розвивати математичне мовлення.
Очікувані результати: учні повинні розуміти поняття додатного та від’ємного числа, вмити записувати додатні та від’ємні числа.
Основні поняття: додатні та від’ємні числа.
Обладнання: підручник, роздавальні матеріали, таблиця.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Фронтальне опитування
7х=56; 7х=4,2 5х=1 9х=0
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
План вивчення теми
V. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
1. Робота за підручником (п.21)
Усно № 920, №921, №9221
Письмово №927,№929
2. Додаткові завдання
1) Якщо у Максима є 33 грн, то будемо говорити, що він має +33 грн, а якщо він заборгував 33 грн, то будемо говорити, що він має -33 грн. Скільки грошей (у гривнях) має Сашко, якщо:
а) у нього є 12 грн, 6 грн, 8 грн 50 коп, 7 грн 10 коп;
б) він заборгував 3 грн, 5 грн 50 коп, 13 грн 60 коп;
в) він заборгував 6 грн, а йому віддали 13 грн:
г) у нього є 16 грн, а він заборгував 20 грн?
2) Білка вилізла з дупла і бігає вздовж стовбура дерева вгору та вниз. Якщо білка піднімається вгору, то її місце знаходження відносно дупла позначається додатним числом, а якщо спускається вниз – від’ємним числом.
Яким буде місце знаходження білки, якщо вона:
а) підніметься вгору на 60 см від дупла;
б) спуститься вниз на 30 см від дупла;
в) спочатку підніметься на 70 см від дупла, а потім спуститься вниз на 90 см;
г) спочатку спуститься вниз на 50 см від дупла, а потім підніметься вгору на 1 м;
д) спочатку спуститься вниз на 20 см, а потім – ще на 40 см?
VІ. ПІДСУМКИ УРОКУ
Обведіть кружечком букву, яка, на вашу думку, відповідає правильній відповіді.
Варіант 1
А |
Б |
В |
Г |
5,6 |
0 |
-34 |
27 |
А |
Б |
В |
Г |
одне |
два |
три |
чотири |
Варіант 2
А |
Б |
В |
Г |
-8,6 |
3,4 |
0 |
-28 |
А |
Б |
В |
Г |
одне |
два |
три |
чотири |
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання за підручником : п.21 № 930, №933