Конспект уроку" Знаходження числа за його дробом"

Про матеріал
Конспект уроку" Знаходження числа за його дробом". Формування вміння учнів знаходити число за його дробом.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021 р

 

   Тема уроку: Знаходження числа за його дробом.

   Тип уроку: формування навичок.

   Мета уроку:

   Навчальна: сформувати навички застосування набутих знань з теми « Множення і ділення дробів» до розв’язування задач, узагальнити задачу на знаходження числа за цого дробом;

   Розвивальна: розвиток логічного мислення, підвищення мотивації до навчання, розвиток пізнавальних компетентностей;

    Виховна: формування позитивних рис характеру, колективного згуртування.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.
  2. Перевірка домашнього завдання( зошити міняються після питань до виконання роботи)
  3. Актуалізація опорних знань

а) для двох учнів картки. Виконують вправи біля дошки

Картка 1    Обчислити

*;      :;       Знайти х      *х=1

         Картка2    Записати відсоток у вигляді звичайного дробу

 50%,  40%, 75%, 25%, 136%, 1,4%

        б) доки учні виконують приклади, клас відповідає на запитання:

  •  Правило множення дробів;
  • Правило ділення дробів;
  • Взаємнообернені дроби.

 

 

 

в)  Ребус. Відгадай слово

Моряк

  1. Повідомлення теми та мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності

Задача: S= 150 km, t =год, Знайти швидкість.

Щоб знайти швидкість, треба відстань поділити на час:

150: = 150 *= 120 (км/год)

Відповідь: швидкість руху 120 км/год.

  1. Пояснення нового матеріалу

Задача 1  9 кг цукру становить від всієї маси. Яка маса цукру?

І спосіб:  9: = 12( кг)

ІІ спосіб:  = 0,75

              9: 0,75= 12(кг)

Відповідь: 12 кг цукру.

Сформулювати правило

Щоб знайти число за його дробом, треба значення цього дробу поділити на дріб в звичайному або десятковому вигляді.

6.Формування навичок

Розділити клас на дів команди

Виконуємо №432  1 команда 1 і 5 приклади, 2 команда 2 і 6 приклади.

Приклади з коментарями.

Далі команди розв’язують задачі

№ 439, №441                           №443, №444

По одному представнику біля дошки записують розв’язок.

 

№ 449 Виконуємо колективно

 

 

 

  1. 100%-15%= 85% - становить  480 км
  2. 408: 0,85=480( км)

Відповідь: шлях становить 480 км.

  7. Підсумок уроку

Закінчити речення

  • На уроці я повторив….
  • На уроуі я дізнався….
  • На уроці янавчився…

        8. Домашнє завдання 

   Опрацювати параграф 18, №438, 442,446

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
25 жовтня 2021
Переглядів
4374
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку