1. Знайдіть означено-особове речення. А. Хотіла б я піснею стати. Б. Щедро лило ясне сонце світло на лани, на сади і хати. В. Та ж і лило вчора. Г. Люблю життя у бо- ротьбі щоденній... 1. Знайдіть односклад-не речення. А. На кожну голову приходить своя хуртовина. Б. Ми — за сонце і за весни. В. А після прогулянки під дощем вона захворіла. Г Дишеш і не надише- шся тим чистим і пахучим повітрям. ІІ варіант І варіант Односкладні речення
Номер слайду 2
2. Знайдіть односклад-не речення. А. Мені зоря сіяла нині вранці. Б. Наші їдуть, ваші йдуть, наші ваших підве- зуть. В. Погасло літо. Г. Повіяло холодом. 2. Знайдіть означено-особове речення. А. Слово старше за гроші. Б. За правду, браття, єднаймося щиро. В. Людина без знань – босоногий мандрівник. Г. Під час канікул ми відпочивали в Карпатах.
Номер слайду 3
3. Знайдіть узагальне-но-особове речення. А. А щоб тобі копа літ! Б. За дурною головою і ногам нема спокою. В. Йому пальця в рот не клади. Г. Язик мій — ворог мій. 3. Знайдіть неозначено-особове речення. А. Скучив за степом, скучив за лугом. Б. Там зброю вміють у руках тримати. В. Город було заса- джено всякою всячиною. Г. Нікому нас не взяти у ярмо.
Номер слайду 4
4. Знайдіть неозначено-особове речення. А. Не радій чужій біді. Б. Про добрі вчинки треба говорити вголос. В. У тридцять третім розіп'яли Україну. Г. Тільки в праці невто- мній крилатим стаєш. 4. Знайдіть називне ре-чення. А. Небо покрито хма- рами. Б. Безперервно ллє дощ уже другий тиждень. В. Затопило поля, се- ла, дороги. Г. Страшна повінь.
Номер слайду 5
5. Знайдіть схему нази-вного речення. А. Б. В. Г. 5. Знайдіть речення, яке відрізняється від інших за видом. А. Ні за чим не шко- дую. Б. Поклич мене на свя- то. В. Цей крилатий вислів приписують Г.Сковороді. Г. У стремлінні до вла- ди й кар'єри губимо все святе.
Номер слайду 6
6. Знайдіть безособове речення. А. Весни такої не було й не буде. Б. Двічі молодим не бути. В. Квітучий сад. В нім тиша залягла. Г. Оживляєм гори, во-ди, вибудовуєм заводи. 6. Знайдіть узагальне-но-особове речення. А. Подаруй мені зу- стріч ясну. Б. Питай не старого, а бувалого. В. Стою, дивлюся на дніпровські схили. Г. Ви тепер мені зізна- йтеся.
Номер слайду 7
7. Знайдіть називне ре-чення. А. Вечоріє. Б. Маленька хатинка біля річки. В. Обличчя радісні, усміхнені, очі веселі. Г. Мені дуже весело. 7. Знайдіть схему нази-вного речення. А. Б. В. Г.
Номер слайду 8
8. Знайдіть речення, яке відрізняється від інших за видом. А. Учись не до старос-ті, а до смерті. Б. Добре розумного вчити. В. Не вистачає клепки в голові. Г. Ні собі взяти, ні лю-дям показати. 8. Знайдіть безособове речення. А. Матір ні купити, ні заслужити. Б. Мати годує дітей, як земля людей. В. Батьківська хата усім багата. Г. Як не навчиш дитину в пелюшках, то не навчиш і в подушках.
Номер слайду 9
9. Що таке односкладне речення? А. Речення з одним го-ловним членом. Б. Речення з двома граматичними основами. В. Речення з другоряд-ними членами. Г. Речення з однією граматичною основою. 9. Що таке просте ре-чення? А. Речення з одним го-ловним членом. Б. Речення з двома граматичними основами. В. Речення з другоряд-ними членами. Г. Речення з однією граматичною основою.
Номер слайду 10
10. Яке значення вира-жає граматична основа неозначено-особового речення? А. Дію виконує конкре-тна особа. Б. Дію виконує хтось із певного кола осіб. В. Дія стосується всіх і кожного. Г. Дію не може викону-вати жодна особа. 10. Яке значення вира-жає граматична основа узагальнено-особового речення? А. Дію виконує конкре-тна особа. Б. Дію виконує хтось із певного кола осіб. В. Дія стосується всіх і кожного. Г. Дію не може викону-вати жодна особа.
Номер слайду 11
11. Установіть відповід-ність. 1. Означено-особове. 2. Неозначено-особове. 3. Узагальнено-особове. 4. Безособове. А. Нема на світі України, немає другого Дніпра. Б. Не плюй у криницю: захочеш водиці. В. Люблю дивитися на захід сонця. Г. Я часто згадую свою домівку. Д. Полюють на зайців по-різному. 11. Установіть відповід-ність. 1. Означено-особове. 2. Неозначено-особове. 3. Узагальнено-особове. 4. Безособове. А. Багатій, розбрунько- вуйся, мово! Б. Друга шукай, а знай- деш — тримай. В. Нас зустрічають без особливої радості. Г. Без мови рідної, юна- че, й народу нашого нема. Д. Над Дніпром незви- чайна веселка.