Алгоритм виконання письмового додавання. Письмове додавання двоцифрових і трицифрових чисел без переходу через розряд. Розпізнання кола і круга за істотними ознаками.

Про матеріал

Навчити учнів алгоритму виконання письмового додавання двоцифрових і трицифрових чисел без переходу через розряд; формувати вміння школярів розв'язувати задачі на знаходження суми, збільшення на кілька одиниць, вчити працювати з геометричним матеріалом; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики; бажання оберігати природу, природні об'єкти.

Перегляд файлу

Математика 3 клас

Тема: Алгоритм виконання письмового додавання. Письмове додавання двоцифрових і трицифрових чисел без переходу через розряд. Розпізнання кола і круга за істотними ознаками. Творча робота над задачею.

Мета: навчити учнів алгоритму виконання письмового додавання двоцифрових і трицифрових чисел без переходу через розряд; формувати вміння школярів розв’язувати задачі на знаходження суми, збільшення на кілька одиниць, вчити працювати з геометричним матеріалом; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики; бажання оберігати природу, природні об’єкти.

Обладнання: акваріум, жителі морських глибин (картинки).

Хід уроку:

І. Організаційний момент

1. Вітання

Добрий день! – скажу я вам, ви – мені,

Щиро світ усмішкою вітаємо,

Всім добра бажаємо.

Час нам зошити розгортати

І урок наш розпочати.

Цей урок проведу у вас я – Наталія Миколаївна.

- До якого уроку ви приготувалися?

- Чи подобається Вам цей урок? Чому?

«Математика – наука

Дуже точна й правильна»

Добре той її вивчає,

хто розум і увагу проявляє.

Мотивація навчальної діяльності

- Діти, погляньте на малюнок. Що ви там бачите?

- Так перед вами зображення акваріума (морська глибина).

- Як ви думаєте, а кого тут не вистачає? (морських жителів).

- Сьогодні у нас буде не звичайний урок, урок – подорож у підводне царство.

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

- А працювати ми сьогодні будемо з алгоритмом виконання письмового додавання, розв’яжемо задачі.

ІІІ. Актуалізація і корекція знань учнів

Першим нашим морським гостем буде риба – клоун.

- Риба-клоун принесла нам завдання.

1. Каліграфічна хвилинка

- відкриваємо зошити, запишемо число.

- Діти, скажіть, будь ласка, скільки цифр є в математиці? (10)

- Запишіть їх у порядку зростання. (0, 1, 2, 3….9)

- Яке найменше трицифрове число можна записати за допомогою цих цифр (100).

- А яке найбільше трицифрове число? (99)

2. Усна лічба

Назва наступної рибки. Так це дельфін. Він нам дає вправи для усного рахунку.

- відкрийте №410 (проблемно-пошуковий метод)

Гра «Розсели приклади в будинки».

 

 

 

 

Пояснення (число 80 я поселяю в коло, це число менше від 100, йде порівняння).

Наступним нашим гостем є риба тригла.

Вона дає нам завдання.

3. Математичний диктант

- Запишіть число, в якому 1 сот., 4 дес. 9 од.; 4 сот., 2 дес. 7 од.; 8 сот.         5 дес.; 9 дес.

- Запишіть число, що передує числу 106, 139.

- Запишіть наступне число до числа 325, 800.

Гра «Я скажу відповідь кожному».

Взаємоперевірка:

149, 427, 850, 90

105, 138, 326, 801

IV. Фізхвилинка

VI. Робота за темою уроку

Розвиток математичних знань і вмінь.

а) Чи впізнали ви наступного нашого гостя? Так, це морська черепаха. (Завдання для вчителя пояснити № 411).

б) Восьминіг нам пропонує закріплювати отримані знання з коментуванням № 412.

в) Це красиві морські жителі, але водночас і небезпечні. Хто це – медузи.

- Що цікаве ми почуємо про них.

№ 413. Задачі розібрати усно, письмо записати біля дошки (робота в групах, ділимо за сонечками).

   420                   255                136

+ 238                +144              +113

   658(кг)            399(х)           249(б)

г) № 414 задача розібрати, записати.

1) 112          2) 656

  +544             +112

   656(м)          768(м)

д) Морська зірка

«Бліц опитування»

- Як називаються числа при відніманні? (зменшуване, від’ємник, різниця)

- Як знайти невідоме зменшуване?

Розв’язуємо рівняння (біля дошки)

Х – 245 = 322                             у – 734 = 162

(х – 376 = 323 – вправа «один, два – всі разом»)

VIІ. Узагальнення і систематизація вивченого

1) Гра «Яка фігура зайва» або «Пильне око».

- Визнач кола і круги № 417

- Вкажи кола, де найбільший радіус.

2) Творча робота над задачею

№ 415 (розібрати)

- Скат був останнім нашим гостем. Він нагадує, що пора підбивати підсумки.

VIІІ. Підсумок уроку

Вправа «Продовжіть речення»

На уроці ми вчилися…..

Я зрозумів, як…..

Більше дізналися про….

Подивіться, який гарний морський світ ми створили.

Треба завжди пам’ятати, якщо ми не будемо берегти природу, то ця краса може зникнути назавжди. Тож давайте бережливо ставитися до всього живого, що є на нашій Землі.

Ви всі добре працювали,

Знання міцні здобували.

Тож скажу вам у кінці:

- Діти, всі ви – молодці!

Нехай завжди вам посміхається сонечко.

І вам на згадку оці сонечка.

 

doc
Додано
14 грудня 2019
Переглядів
1433
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку