Аналіз виховної роботи з учнями 3 класу

Про матеріал
Аналіз виховної роботи з учнями третього класу за 2018-2019 навчальний рік.
Перегляд файлу

 Аналіз

виконання плану виховної роботи

класним керівником 3 – го класу

Філь Тетяною Сергіївною

за 2018 – 2019 навчальний рік.

 

На початку навчального року були визначені завдання для дитячого колективу й для себе, як класного керівника. Було заплановано продовжити роботу із згурованості класного колективу, формування в учнів позитивного ставлення до його цілей та завдань. Також потрібно продовжити роботу з виховання в школярів пізнавальних інтересів, активності, самостійності й відповідального ставлення до навчання.

У рішенні цих завдань я прагнула до того, щоб школа була не лише місцем навчання, а й улюбленим місцем повноцінного духовного життя.

 

Тому для себе  я визначила завдання в окремих аспектах виховання:

 

 1. зміцнення здоров'я учнів і виховання в них здорового способу життя;

 

 1. виховання поважного ставлення до праці, працьовитості;

 

 1. створення необхідних умов для виявлення індивідуальності кожного учня;

 

 1. сприяння формуванню основ культури спілкування та побудови  міжособистісних стосунків;

 

 

Працюючи над виконанням цих завдань, було проведено цілий ряд виховних заходів (виховних годин, годин спілкування, бесід і т.д.): «Корисні та шкідливі звички», «Про інфекційні хвороби», «Люби і знай свій край!», «Мову рідної природи розуміти серцем вчись, «Про характер людини», «Кілька слів про книжку»,  «Дисципліна і культура» (година ввічливості), «Як стати добрим?» (година доброти), «Праця годує, а лінь - марнує», «Дитяча праця і права дитини», «Я вишиваю рушничок…» (година народознавства), «Красиве і некрасиве в поведінці людей», «Цінуємо працю інших…», «Як я дбаю про своє здоров’я», «Найцінніше у моєму житті»  тощо.

 

На протязі  року  постійно проводилась індивідуальна робота з учнями, яка була направлена на вироблення свідомого ставлення учнів до навчання, відповідальності за власні вчинки, культуру спілкування з однокласниками; перевірка стану підручників та ведення щоденників, проводилися бесіди про поведінку у школі та на уроці, про виконання доручень. Особлива увага приділялася учням, які порушували поведінку у школі або ж несерйозно ставились до навчання (не виконували д/з, приходили до школи без потрібних речей і т.д.): (вказати прізвища учнів)

Серед учнів класу є хлопчик (вказати прізвище учня), який слабо сприймає програмовий матеріал, з ним я працюю індивідуально, результат є, але поки що незначний. 

В становленні та розвитку класного колективу спираюсь на допомогу батьків. Робота з ними  включала в себе індивідуальні бесіди, консультації,  класні батьківські збори, анкетування, залучення батьків до участі в класних та загальношкільних заходах.

Було проведено класні батьківські збори з таких тем: «Виховання працелюбності у дітей» (30.11.18), «Значення дружби та почуття колективізму в житті дитини» (25.12.18), «Стилі виховання у родині» (22.03.19), «Темперамент моєї дитини» (17.05.19).

 

Мої учні завжди беруть активну участь у різних загальношкільних заходах:

 • Участь учнів у виставках малюнків «Хто спортом займається, той сили набирається»,  «Права дитини», «Скажемо НІ насильству», «Зимові свята», «Чорнобильська палітра», «Мама, тато, я – найщасливіша сім’я», «Україна – серед країн Європи»;
 • Виступ учнів на святковому концерті з нагоди святкування Дня вчителя;
 • Активна участь учнів у підготовці та проведенні Новорічного свята: прикрашання актової зали, класної кімнати до новорічних свят, виступ на святі (танець);
 • Виступ учнів на святковому концерті з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня - 8 Березня (пісня);
 • Виступ учнів на загальношкільній лінійці присвяченій Дню Матері;
 • Виступ учнів на загальношкільній лінійці до Дня Європи (представляли країну Польщу);
 • Участь у благодійних акціях: «Від серця до серця», «Назустріч мрії»;
 • Участь у різноманітних шкільних виставках поробок: «Осінні фантазії», «Замість ялинки – зимовий букет», конкурс  поробок до Великодня тощо;
 • Виставка плакатів: святковий плакат до Дня Вчителя, плакат «Земля – наш спільний дім» (до Дня Землі), плакат до Дня Європи.

 

Також учні взяли участь у благоустрою нашої школи: в цьому році ми посадили на пришкільній території 18 кущиків (цибулинки) нарцисів та 1 кущик бузку.

 

 Отож, планую і надалі працювати над згуртованістю класу, а в цьому  допоможе робота над дисципліною учнів, формуванням моральних якостей у кожного з них. До виконання цих задач я буду залучати батьків, бо тільки спільна робота з ними зможе дати позитивний результат.

На мою думку, заплановані заходи виконано, виховна робота відбувається цілеспрямовано та систематично.

Також на наступний рік я планую розширити перелік виховних завдань  для подальшої роботи з класним колективом.

 

docx
Додано
21 серпня
Переглядів
132
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку