Апостроф. Конспект уроку

Про матеріал
Конспект уроку з теми апостроф. Українська мова 5 клас. Друкований конспект уроку
Перегляд файлу

Тема: ПРАВИЛА ВЖИВАННЯ АПОСТРОФА

Мета: формувати компетентності предметні: повторити й систематизувати знання, здобуті в початкових класах та засвоїти  но­ві правила вживання апострофа; удосконалювати вміння і навички правильної ви­мови й написання слів з апострофом; формувати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, визначати головне, робити висновки; розвивати навички самостій­ної роботи; виховувати товариські взаємини, інтерес до мовних явищ; любов та бережливе ставлення до природи

     Ключові: спілкування рідною мовою, екологічна грамотність і здорове життя.

Нл: екологічна безпека і сталий розвиток., здоров’я і безпека.

Тип уроку: засвоєння нових знань  (з використанням ІКТ)

Перебіг уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Дорогі діти! Проведемо «Хвилинку дружби»: доторкнімося долонями один до одного, побажаймо гарного настрою.

      ІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

     «Мозковий штурм»

1)Що таке фонетика?

2)Що таке графіка?

3)Що таке орфографія?

4)Що таке орфоепія?

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ

  1. Відгадування загадки

Я  є  в  під'їзді  і  в  сім'ї,

Є  я  і  в  слові  солов'ї.

А  от  зі  слова  п'ять

Мене  не  витягнеш   ніяк.(слайд 1)

Тема нашого уроку «Правила вживання апострофа. Ви навчитеся правильно писати апостроф у словах. Запишіть число і класна робота у зошитах. (слайд 2)

Запитання до учнів

Діти, як ви гадаєте, чи важливо правильно вживати апостроф у словах? Чому?

На кожному уроці аж до 11 класу і навіть після школи, коли розмовляємо і пишемо у будь-якому товаристві маємо правильно вимовляти й писати слова, щоб з нас не сміялися, що ми неграмотні. Буває, що треба підказати комусь, наприклад, молодшим братам і сестрам, або навіть порадити дорослим чи однокласникам допомогти – вони поважатимуть нас за це і будуть вдячні вам.

ІV. ЗАСВОЄННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Робота з теоретичним матеріалом в групах (за підручником С.130) 3 хв.

І ГРУПА

Коли вживаємо апостроф?

ІІ ГРУПА

Коли не вживаємо апостроф?

2. Перегляд відеоролика про вживання апострофа

3.Мовна  розминка. (слайд 3)

 Скоромовка: У  Лук’яна  в’язка  м’яти.

                        У  Дем’яна  дев’ять  в’язок.

4.Виконання завдань за підручником

Викон. впр. 284 усно

Викон впр. 285  письмово ланцюжком

5.Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд!

6. Попереджувальний зоровий диктант (прочитати і записати якнайбільше слів з апострофом по пам’яті) (слайд 4)

У  п’ятницю, у  надвечір’я,      

 Як  туманцем  потягло,

 Сонце  плавно  у  міжгір’я

 Спочивати  попливло.

 

 На  подвір’ячку, під  в’язом,

 Вся  зібралася  сім’я:

 Відпочить, побути  разом

 Та  послухать  солов’я.

 

 Вечоріє. На  подвір’ї

 Вся  сім’я  рядком  сидить…

 Перше  випливло  сузір’я:

 Бавить, манить  і  мигтить

V.ЗАКРІПЛЕННЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ ТА ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК

1.Робота біля дошки «Лінгвістичне лото»

 До зазначених у транскрипції слів (на картках) доберіть їхні графічні відпо­відники (записані на дошці).

Методичний коментар. Учень вибирає завдання на картках, підходить до дошки і прикріплює картку біля слова — графічного відповідника.

[бйут'], [арфйарка], [р'із'б'ар], [подв'ірйа], [п'івйаблука], [в'ідйізд], [звйазати], [кавйарн'а], [моркв'аний].

     2.Завдання «Плескай у долоні»  (на дошці записані слова і  учні плескають, коли вчитель показує слова, які пишуться з апострофом )

Мавп..ячий, пів..ящика, під..єднати, м..ята, р..яска, моркв..яний, Лук..янов, б..ється, пам..ять, дев..ять, здоров..я, п..ять, св..ято. (слайд 5)

    3.Робота з диференційованими завданнями.

А)біля дошки(працюють 3 учні з картками);

Запишіть слова, вставляючи апостроф

Опам..ятатися, бур..як, дев..ять, нев..язкий, електрозвар..ювання, ад..ютант, атель..є, голуб..ятко, духм..яний, об..їзд, вар..яг, Лук.. янівка, інформб..юро, об..єкт, кань..йон, верб..я, арф..яр, авант..юра, дов..янути, щупл..явий, евол..юція.

Б)2 учні складають словниковий диктант  на різні правила  вживання апострофа;

В)2 учні  виконують впр.288

4.Творче завдання

Складіть усно невеличкий текст-опис (3-4 речення) на тему «Квіти – очі природи» (перегляд презентації квітів) 3 хв.

(слайди 7-29)

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ

Помаранчевий – працював добре, своєю роботою задоволений. (слайд 9)

Зелений – виникли деякі труднощі.

Жовтий – було складно, потрібна  допомога вчителя.

  • Чи сподобався урок? Чим саме?
  • Чи досягли ви поставлених цілей?
  • Які завдання були для вас складними?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (слайд 10)

  • Опрацювати п.36
  •            Виписати з підручника української літератури чотири речення з апострофом10-12б.
  •            Виконати за підручником вправу 293, с. 131.

 

 

 

 

 

 

 

1

 

Завантаження...
docx
Додано
21 квітня 2021
Переглядів
851
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку