Арифметичний квадратний корінь з добутку, дробу, степеня.

Про матеріал
Властивості арифметичного квадратного кореня Мета: поглибити знання учнів про властивості арифметичного квадратного кореня, вивчені на попередньому уроці; сформувати вміння застосовувати дані властивості для перетворення виразів, що містять арифметичний квадратний корінь як для виразів виду , так і для перетворення виразів із застосуванням властивостей квадратного кореня з добутку та квадратного кореня з частки; стимулювання учнів до висловлювань без побоювань помилитися; формування компетентності спілкування державною мовою; виховувати наполегливість, інтерес до пізнання нового. Тип уроку: засвоєння знань та вмінь. Обладнання та наочність: конспект уроку, кубик Блума, підручник А.Г. Мерзляк, ПК (телефон) з інтернетом, «Сlassroom», «Google Meet»
Перегляд файлу

Тема. Властивості арифметичного квадратного кореня

Мета:

поглибити знання учнів про властивості арифметичного квадратного кореня, вивчені на попередньому уроці; сформувати вміння застосовувати дані властивості для перетворення  виразів, що містять арифметичний квадратний корінь як для виразів виду , так і для перетворення виразів із застосуванням властивостей квадратного кореня з добутку та квадратного кореня з частки;

стимулювання учнів до висловлювань без побоювань помилитися; формування компетентності спілкування державною мовою;

виховувати наполегливість, інтерес до пізнання нового.

Тип уроку: засвоєння знань та вмінь.

Обладнання  та наочність: конспект уроку,  кубик Блума, підручник А.Г. Мерзляк, ПК (телефон)  з інтернетом,  «Сlassroom», «Google Meet» .

 

Хід уроку

Учні класу Дитина з ООП

1. Організаційний етап.

Привітання, перевірка готовності класу до уроку

2. Перевірка домашнього завдання

2.1 за підручником.

Відповідь на запитання учнів, які виникли під час виконання домашнього завдання

2.2 Тестове завдання

Яка з рівностей є правильною?

а) ;

б) ;

в) .

 

3. Актуалізація опорних знань

Кубик Блума

  1. Назви, як називають формулу =*
  2. Чому підкореневий вираз не може набувати відємних значень?
  3. Поділись чи є правильною вівність:
  4. Подумай, скільки властивостей арифметичного квадратного кореня ти знаєш
  5. Поясни, що називають квадратним коренем
  6. Запропонуй правильне розв’язання

 

Асистент вчителя перевіряє готовність учня до уроку, та наявність домашнього завдання

 

 

 

 

За допомогою асистента вчителя виконує завдання

Записує властивості із добутку, дробу

 

Працює з Кубиком Блума , при необхідності вчитель допомагає

 

4. Засвоєння знань

Формулювання всіх властивостей

і (для а ≥ 0, b ≥ 0 та для       а ≥ 0 і b > 0), і .

Головним для тотожностей, винесених для вивчення на уроці, є означення арифметичного квадратного кореня з числа, основна тотожність для квадратного кореня та означення моду­ля дійсного числа.

Звернімо увагу учнів на те, що в обчис­ленні квадратного кореня з добутку кількох натуральних чисел доцільно розкладати множники в підкореневому виразі на прості множники та працювати з добутком степенів простих чисел.

Слід розглянути також вправи на спрощення ви­разів, що мають вигляд , де А — деякий раціональний вираз; під час розв'язування такого завдання слід одразу зробити акцент (і надалі постійно звертати увагу учнів) на тому, що в застосуванні вивченої на уроці тотожності обов'язково слід визначити знак виразу А.

5. Формування вмінь

5.1 Виконання усних вправ

  1. Обчисліть значення виразу: ; ; ; .
  2. Обчисліть: ; ; ; ;

·; ; ; ·; .

  1. Спростіть: ; .

5.2 Виконання письмових вправ з підручника

Параграф 15, ст 120. Номери 481 (1- 6), 485, 487 (1 – 6)

 

За допомогою асистента вчителя виконує завдання письмово

 

 

 

№481 (1-3), 487 (1-3)

5.3 Виконання додаткових вправ

Для реалізації дидактичної мети на уроці слід розв'язати за­вдання такого змісту:

  1. Знаходження значення числового виразу, що має вигляд арифметичного квадратного кореня з квадрата дійсного числа.

Обчисліть: а) ; б) ; в) ; г) .

  1. Знаходження значень виразів, що містять корінь з парного степеня
    дійсного числа.

 Знайдіть значення виразу: а) ; б) ; .

  1.   Знаходження значень виразів, що мають вигляд кореня з добутку
    або частки чисел, які потребують попереднього розкладання на
    прості множники.

1) Знайдіть значення виразу: а) ; б) ; в) ; г) .

2) Знайдіть значення виразу: а) ; б) .

6. Підсумки уроку

6.1 Підсумкова бесіда

6.2 Оцінення учнів

7. Домашнє завдання

Повторити параграф 15, розв’язати 482, 488(1-3)

docx
Пов’язані теми
Алгебра, 8 клас, Розробки уроків
Інкл
До підручника
Алгебра 8 клас (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С)
До уроку
§ 2. Квадратні корені. Дійсні числа
Додано
6 лютого 2023
Переглядів
423
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку