Артур Конан Дойл «Собака Баскервілів» (1902) Особливість детективного жанру

Про матеріал

Урок-дослідження

Артур Конан Дойл

(1859-1930)

«Собака Баскервілів» (1902)

Особливість детективного жанру

Якщо й був Холмс, то це я сам…

А. К. Дойл

Мета: ознайомити учнів із фактами життя й діяльності письменника; дослідити прихід К. Дойла до літератури детективного жанру; провести дослідження шаленого успіху Шерлока Холмса; засвоїти поняття про детектив як літературний жанр та його особливості та провести дослідження надзвичайної майстерності Шерлока Холмса.

Обладнання: портрет А. К. Дойла; проектор, екран; електронні презентації учнів за індивідуальним завданням вчителя.

Хід уроку

Є в літературі твори, що не залишають байдужими ні дорослих, ні дітей. Вони стають вічними, їх перечитують, екранізують, а герої входять в життя. Так сталося з творами англійського письменника Артура Конан Дойла та його героями – Шерлоком Холмсом та доктором Ватсоном… Навіть вулиця, де в творах жили герої, стала вічною, яку знає майже кожна людина в світі, – Бейкер-стрит.

ІІ .Оголошення теми та мети уроку

ІІІ. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу

1.Самим цікавим є те, як формувалась особистість майбутнього письменника Артура Конан Дойла

А. К. Дойл

єзуїтський коледж

медичний факультет Единбурзького університету

але, не було хворих, тому


почав писати з нудьги


образ Шерлока Холмса

університетський професор

(Джозеф Белл)

(спостережливий, аналітик)


зовнішність

характер

звички

а) учениця представляє електронну презентацію про Артура Конан Дойла

2. Цікаво дослідити шалений успіх Артура Конан Дойла у створенні образа Шерлока Холмса, який став вічним образом

Твори

1.«Етюд в ясно-червоних кольорах» - 1887

2.повість «Знак чотирьох» 1890

3.«Остання справа Холмса» 1891

4.«Собака Баскервілів» 1901-1902

5.«Долина жахів» 1914-1915

6.«Старий дім Шостокомба» 1927

б) учень представляє електронну презентацію про шалений успіх Ш. Холмса

3. А. К. Дойл став справжнім майстром детективного жанру, це підтверджує наявність важливих ознак літературного детективу

Детектив

(англ. To detect)

інтрига

(таємні наклепи, зловмисні дії, конфлікт)


злочин

(загадкова смерть Чарльза Баскервіля)


детектив жертва

Ш. Холмс злочинецьГенрі Баскервіль

Степлтон

інтелектуальна гра

в) учениця представляє презентацію про особливість детективного жанру

4. Шерлок Холмс застосовує у своїй практиці метод дедукції, в основі якого логічні висновки робляться від загальних суджень до окремих. Ось чому можна скласти своєрідний «Ланцюжок здогадок» Шерлока Холмса, які розкрили задум-злочин Степлтона

записка → черевики, що зникли → таємничий чоловік з бородою → лист від Лаури Лайонс → смерть каторжника → портрет Хуго Баскервіля → обід у Степлтонів → розв'язка

г) учень представляє презентацію про дедуктивний метод Шерлока Холмса

IV Закріплення вивченого матеріалу

1.Робота з епіграфом уроку.

2.Чому урок за жанром є дослідженням?

Слова Артура Конан Дойла: «Того, хто навчиться спостерігати й аналізувати, обдурити неможливо» обговорюються учнями.

V Домашнє завдання

ст. 195 підручник

Скласти образи-характеристики Ш. Холмса та доктора Ватсона

Перегляд файлу

Урок-дослідження

Артур Конан Дойл

(1859-1930)

«Собака Баскервілів» (1902)

Особливість детективного жанру

 

Якщо й був Холмс, то це я сам…

А. К. Дойл

 

Мета: ознайомити учнів із фактами життя й діяльності письменника;    дослідити прихід К. Дойла до літератури детективного жанру; провести дослідження шаленого успіху Шерлока Холмса; засвоїти поняття про детектив як літературний жанр та його особливості та провести дослідження надзвичайної майстерності Шерлока Холмса.

Обладнання: портрет А. К. Дойла; проектор, екран; електронні презентації учнів за індивідуальним завданням вчителя.

 

Хід уроку

Є в літературі твори, що не залишають байдужими ні дорослих, ні дітей. Вони стають вічними, їх перечитують, екранізують, а герої входять в життя. Так сталося з творами англійського письменника  Артура Конан Дойла та його героями – Шерлоком Холмсом та доктором Ватсоном… Навіть вулиця, де в творах жили герої, стала вічною, яку знає майже кожна людина в світі, – Бейкер-стрит.

ІІ .Оголошення теми та мети уроку

ІІІ. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу

  1.                    Самим цікавим є те, як формувалась особистість майбутнього письменника Артура Конан Дойла

А. К. Дойл

 

єзуїтський коледж

 

медичний факультет Единбурзького університету

 

але, не було хворих, тому

 

 

почав писати з нудьги

 

 

образ Шерлока Холмса

 

 

університетський професор

(Джозеф Белл)

(спостережливий, аналітик)

 

 

     зовнішність

      характер

     звички

 

а) учениця представляє електронну презентацію про Артура Конан Дойла

2. Цікаво дослідити шалений успіх Артура Конан Дойла у створенні образа Шерлока Холмса, який став вічним образом

Твори

  1. «Етюд в ясно-червоних кольорах» - 1887
  2. повість «Знак чотирьох» 1890
  3. «Остання справа Холмса» 1891
  4. «Собака Баскервілів» 1901-1902
  5. «Долина жахів» 1914-1915
  6. «Старий дім Шостокомба» 1927

б) учень представляє електронну презентацію про шалений успіх Ш. Холмса

3. А. К. Дойл став справжнім майстром детективного жанру, це підтверджує наявність важливих ознак літературного детективу

Детектив

                                                 (англ.   To detect)

 

інтрига

(таємні наклепи, зловмисні дії, конфлікт)

 

 

 

злочин

(загадкова смерть Чарльза Баскервіля)

 

 

 

 

 детектив жертва

                Ш. Холмс                          злочинець                     Генрі Баскервіль

    Степлтон

 

 

 

 

 інтелектуальна гра

 

в) учениця представляє презентацію про особливість детективного жанру

4. Шерлок Холмс застосовує у своїй практиці метод дедукції, в основі якого логічні висновки робляться від загальних суджень до окремих. Ось чому можна скласти своєрідний «Ланцюжок здогадок» Шерлока Холмса, які розкрили задум-злочин Степлтона

 

записка → черевики, що зникли → таємничий чоловік з бородою → лист від Лаури Лайонс → смерть каторжника → портрет Хуго Баскервіля → обід у Степлтонів → розв’язка

г) учень представляє презентацію про дедуктивний метод Шерлока Холмса

IV Закріплення вивченого матеріалу

  1. Робота з епіграфом уроку.
  2. Чому урок за жанром є дослідженням?

 Слова Артура Конан Дойла: «Того, хто навчиться спостерігати й аналізувати, обдурити неможливо» обговорюються учнями.

V Домашнє завдання

ст. 195 підручник

Скласти образи-характеристики Ш. Холмса та доктора Ватсона

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
До підручника
Зарубіжна література 7 клас (Волощук Є.В.)
Додано
14 січня 2019
Переглядів
1136
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку