Формувати вимову шиплячих звуків.Удосконалювати правильну вимову звука [ж] у словах та реченнях;
розвивати фонематичний слух і навички звуко-буквеного аналізу, логічне мислення, зорову та слухову увагу, моторику.
Тема: Автоматизація звука [Ж] закріплення його в складах та словах .
Мета:
Обладнання: жук на лапках якого а, о, у, е, и, і; девіз уроку – на дошці;
плакат із буквою «ж» віршем; сніжинка, 2 букви «к»; чистомовка на окремих смужках; картки до гри «Літачок»; скоромовка на дошці + малюнок ;
картки зі словами – відгадками;комп’ютер,артикуляційний профіль, ялинка ,іграшки.
Хід заняття
І.Організаційний момент
1.1 Привітання гостей
Любі діти до нас в клас
Завітали люди щирі.
Привітаймо в добрий час
Гостей посмішкою , миром.
1.2 Нервово-психічна підготовка учнів до заняття:
Дихальна гімнастика «Сніг»
1.3 Артикуляційні вправи:
«Казочка про неслухняного язичка»
1.4 Гімнастика для очей
ІІ.Основна частина
2.1Повідомлення теми та мети заняття
Уроки бувають різні: цікаві й скучні, сумні й веселі. А сьогодні буде добрий урок. Урок, який вчить нас жити за законами краси, за законами добра.
Щоб урок пройшов немарно,
Треба сісти рівно й гарно!
1. Девіз уроку: (на дошці)
Не ламай, не вбивай,
Не рубай, не губи.
По…алій, захисти,
Напої , о…иви.
2.Бесіда чителя (Пора року зима)
«Жадібна жаба».
Жила жадібна Жабка в жахливому болоті. Жаба споживала смажені жолуді. От пролітав Джмелик повз жовтопузу жабку.
- Шановна Жабко, а не пригостите ви й Джмелика смаженим жолудем? – запитав Джмелик.
Жадібна Жабка зітхнула і жалібно відповіла:
- Смажені жолуді погані, до того ж у мене вже мало жолудів.
- Невже тобі невідомо: вона дуже жадібна Жаба! – проказав Жук Джмелику.
Тому жадібна жовтопуза Жабка ніколи не мала друзів.
3.Повторення артикуляції звука [Ж ] за артикуляційним профілем:
4.Робота з складами
5. Мовна розминка. Гра «Римуємо рядки».
Жа-жа-жа, жа-жа-жа –ми ______ ведмежа.
Жі-жі-жі, жі-жі-жі – ну й ___________вужі!
Жи-жи-жи, жи-жи-жи – з нами в ліс _______.
Жа-жа-жа, жа-жа-жа – відведем туди _______.
6. Вивчення скоромовки . Змагання в промовлянні скоромовки.
Жовтий жук у житі жив,
Жук із жабою дружив,
Жартувати жук любив –
Жабу жук завжди дражнив.
2.2 Фізкультхвилинка.
Встаньте діти посміхніться
Землі –матінці вклоніться
Потягніться, поверніться ,
До всіх друзів посміхніться,
Руку вліво,руку вправо
І давайте крикнем : «Браво!»
7. Гра «Буквоїд».
- Жив тут дід Буквоїд,
Що їв букви на обід.
Замість печива до чаю,
Встав, яких не вистачає.
(на дошці) - ..аба, бд…оли, ву…і, д…ерело.
І – ряд - …ук, …ало, пирі…ок, …інка.
ІІ ряд - …урнал, …асмин, …ор…ина, д…аз.
ІІІ ряд –ї…ак, сму…ка, …нива, рі…ки.
ІІІ Заключна частина
3.1 Ігровий момент
З двох літер К скласти літеру Ж та кольоровою сіллю прикрасити.
3.2 Підсумок уроку.
а)З якою буквою та звуком ви сьогодні ознайомилися?
б)Що цікавого дізналися?
Будьте і ви , діти, як бджілки. Творіть добро, саджайте дерева, очищайте струмки, джерела і річки, любіть свою матінку – землю і вона вам відповість щедрістю і любов`ю.
Відкрите заняття з корекції мовлення
2 клас
Тема : «Автоматизація звука [Ж ]
в складах та словах»
дефектолог Гринцова .А.В